Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy mondjam meg az embereknek...

Hogy mondjam meg az embereknek, ha kérdik, hogy nincs Facebookom?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem vagyok fent, mert nem akarok.


Tehát sokan felakarnak venni a suliban ismerősnek, de nem találnak meg. És miért nem? Azért mert nem vagyok fent.


És megkérdik, hogy miért nem. Akkor mit mondjak? Mert utána megkérdik, hogy hogyan tartod a barátaiddal a kapcsolatot akkor? Én erre pedig azt nem tudom mondani, hogy nincsenek barátaim, senkivel sem tartom a kapcsolatot, csak elvagyok magamba, és te is hagyjál békén, ha lehet. Hanem mindig megmagyarázom, hogy azért nem találsz meg facebookon, mert rejtve vagyok stb


Tehát nem tudom azt felvállalni az emberek előtt, hogy én egy csődtömeg vagyok, és nincsenek emberei kapcsolataim (mivel ez nem látszik rajtam, nem igazán tűnök csődtömegnek).


18/F


2016. okt. 20. 15:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Email, telefon, sőt akár a kapuban is lehet nyomni a csöngőt, nem csak a fészbukon a lájkokat.
2016. okt. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
2016. okt. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
Csinálj. Ha gondolod, ne rakj fel képet, és ne tedd láthatóvá a személyesebb adataid, de egy fiókod mindenképpen jó ha van. A tanulást, a társasági életedet, kb mindent meg fog nehezíteni többé-kevésbé, ha nincs.
2016. okt. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Amikor kérdezik, hogy hogy tartod a kapcsolatot a barátaiddal, ha nincs Facebookod, akkor kérdezz vissza, hogy szerintük amíg nem volt Facebook, addig az emberek

nem tartották a kapcsolatot senkivel?


Én amikor a te korodban voltam, pont abban az évben indult el a Facebook. És érdekes módon előtte is tudtunk a barátinkkal találkozni meg beszélgetni (az interneten is, meg azon kívül is). Ott az e-mail, a chat, a telefon, de ott a személyes megkeresés is.

2016. okt. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nekem sincs. Nem vagyok csődtömeg, csak nem sok barátom van.
2016. okt. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nekem ismerőseim vannak és kollégáim. Engem is fel akartak venni és mondta, hogy nincs facem, és valóban ufónak, szánalmasnak néztek. Én azt mondta, hogy nem érdekel a fb, nincs rá időm, se türelmem a sok butaságra, arra, hogy lájkoljam az egyik vacsoráját, dicsérjem agyba-főbe, mert nekem is üzent, hogy de szép vagy... Egy kollégám a szünetben teljesen kész volt, hogy ismerkedek facebook nélkül? Hiszen akkor nem tudom lecsekkolni, hogy kivel állok szóba. Teljesen zavart állapotba került, hogy nem érdekel a facebook.

Mond azt, hogy azt az időt a hobbiddal töltöd. Felesleges, mert időrabló. Azért időrabló, mert ha pl. Pistával beszélgetek, és rám ír Juli, Marcsi, Pali, Zoli, Erzsike, stb. stb., akkor ha még őket is lereagálom, lájkolom, dicsérem, stb., akkor elment min. 1 óra, hogy pötyögtem a gépen, lehet, semmitmondó dolgokat Piroskával, Lacival, miközben enni, inni, aludni, akármit szerettem volna csinálni. Magyarul, elvették az időmet, mert lehet, hogy Pistával lerendeztem volna 2 perc alatt a témát.

2016. okt. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!