Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van itt olyan, aki szerint az...

Van itt olyan, aki szerint az öngyilkosok nem kapnak büntetést a halál után, hanem van ott legalább egyvalaki, aki megérti az ő nézőpontjukat is?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha valaki a magány, elhagyatottság, az emberek iránta való érdektelensége, vagy elutasítás miatt hal meg, akkor szokták mondani a sablontanácsokat, hogy változtass, ismerkedj, menj edzeni, magadnak köszönheted, a te hibád még az is ha meghalsz. Van olyan, aki nem így gondolja, és megérti azt, aki ilyen helyzetben nem tudott, nem akart mást tenni?

2017. febr. 10. 22:10
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
69%
Az Isten nem egy szadista idióta. Megbocsátja a bűnöket.
2017. febr. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
75%
hat sztem nem kap buntetest, azt mondjak isten mindent tud, ha ez igaz akkor tudja mit el at az ongyilkos, ha ezt tudja akkor csak nem fogja buntetni ezert.
2017. febr. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
0%
Semmiféle bizonyíték nincs arra vonatkozólag, hogy a halál után lenne tovább bármi is. Az emlékeid, a személyiséged, a tudásod az mind-mind az agyadban van. Ha meghalsz, leáll az agyműködés és a szövetei is pár perc alatt visszafordíthatatlanul károsodnak. Nem lesz a halál "után" senki akivel tudnál búslakodni. Ott van vége mindennek számodra és pont.
2017. febr. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
36%
Én nem vagyok ateista, de a halál utáni büntetést én is hülyeségnek tartom. Nincs ilyen, nyugi!
2017. febr. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
7%

Én csak annyit tudok, hogy soha nem szabad feladni. Megjártam a legmélyebb lelki poklokat, de kijöttem belőle.


Egy dolgot biztosan tudok: jobb hívőnek lenni, mint nem. Aki hisz nincs vesztenivalója. Az ateista viszont nagyot koppanhat, ha mégis van folytatás és számonkérés. Szörnyű igazságtalanságnak érezném, ha Hitler, Sztálin és a többi népirtó nem bűnhődne meg az elkövetett bűneiért valamilyen módon.

2017. febr. 11. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj. Ha valaki,akkor en tudom mirol beszelsz. Mar probaltam az ongyilkossagot 2 eve. Konkretan 3 modszert is. Iszonyu depresszios voltam,es tenyleg senki nem tudott segiteni. Az utolso pillanatban feltettem a kerdest,hogy miert csinalom ezt, hiszen egyszer ugyis vege lesz. Azota mondhatni " yolo"-kent elek. Elkezdtem edzeni (nem magamert,hanem a pinak miatt),kileptem a komfort zonambol mert mi lehet a legrosszabb ami tortenhet. Meghalok? Neviccelj. Alig varom. Es azota az eletem kb csak pozitiv iranyba fejlodik. Hidd el: akkor leszel csak igazan eros,es akkor fog ez az erzes valtozni ha innen fel tudsz allni. Ha esetleg akarsz beszelgetni,nyugodtam irj ram. Nem igerem hogy tudok segiteni, de a talasztalataim szivesen megosztom,hogy en hogyan fordultam vissza. Egyebkent azota is varom a halalt,de nem sietek sehova. Mar csak azert se,mert ha a vilag azt akarja hogy megoljem magam,en csak azert se fogom. Tanuld meg elvezni,es kiparodizalni ezt a szart :)
2017. febr. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
90%

"Egy dolgot biztosan tudok: jobb hívőnek lenni, mint nem. Aki hisz nincs vesztenivalója. Az ateista viszont nagyot koppanhat, ha mégis van folytatás és számonkérés. Szörnyű igazságtalanságnak érezném, ha Hitler, Sztálin és a többi népirtó nem bűnhődne meg az elkövetett bűneiért valamilyen módon."


Tehát az egy érv a túlvilág mellett, hogy Hitlernek meg Sztálinnak bűnhődnie kell valahol? :D A legtöbb általam ismert istenséghez képest Hitler egy földre szállt angyal. A keresztények istene hány népirtást végzett? Egyszer tudtommal teljesen leradírozta a földet, egy csónaknyi embert kivéve. Szodoma és Gomorra? Egyiptomi csapások? És ez még csak a jéghegy csúcsa.

Továbbá melyik istenségben hiszel, a szó szerin több millióból? És mi garantálja, hogy ha egyáltalán van bármilyen isten is, akkor azt ismernie kell az emberiségnek?

Nem, egyáltalán nem éri meg teistának lenni. Vaktában imádsz egy istent, betartod a többnyire értelmetlen szabályait, aminek meg van értelme, ahhoz semmilyen vallásos hit nem szükséges, nyomorgatod magadat szellemileg és semmi, de semmi jutalma nem lesz.

2017. febr. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
26%
17-es, én Jézusban hiszek leginkább, nem vagyok agymosott szektás, hivő, csak egyszerűen hiszek. Még a legnagyobb ateisták se tudnak fogást találni Jézus munkásságán.
2017. febr. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
91%

"17-es, én Jézusban hiszek leginkább, nem vagyok agymosott szektás, hivő, csak egyszerűen hiszek. Még a legnagyobb ateisták se tudnak fogást találni Jézus munkásságán."


Jézus egyike az akkori több tucat "messiásnak" és szónoknak. Semmi rendkívülit nem tett le az asztalra, egyetlen eredeti gondolata sem volt.

Nagyon sok ember van, akinek a munkásságában semmilyen kivetni valót nem találok, mégsem kezdem el semmilyen isten részeként vagy fiaként imádni.

2017. febr. 12. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
0%

13: "Semmiféle bizonyíték nincs arra vonatkozólag, hogy a halál után lenne tovább bármi is. "


De, van.

Nem is nehéz találni.

Olvass és kérdezősködj!

2017. febr. 12. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!