Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van itt olyan, aki szerint az...

Van itt olyan, aki szerint az öngyilkosok nem kapnak büntetést a halál után, hanem van ott legalább egyvalaki, aki megérti az ő nézőpontjukat is?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha valaki a magány, elhagyatottság, az emberek iránta való érdektelensége, vagy elutasítás miatt hal meg, akkor szokták mondani a sablontanácsokat, hogy változtass, ismerkedj, menj edzeni, magadnak köszönheted, a te hibád még az is ha meghalsz. Van olyan, aki nem így gondolja, és megérti azt, aki ilyen helyzetben nem tudott, nem akart mást tenni?

2017. febr. 10. 22:10
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Kérdező.


Röviden mesélek kicsit magamról. Tudom, nem érdekel, más kínja van neked is elég, de.. hátha...


41 éves vagyok. 5 éve megismertem egy nőt, aki elvarázsolt.

Szerelem volt első látásra. 5 csodálatos év következett, 2 év után összeházasodtunk, röviddel ezután megszületett Barbara, a mi kis lányunk, a szemünk fénye. Értük dolgoztam, értük éltem.


... Egyik nap későn értem, haza busszal. A párom és a lányunk vidékre utaztak kicsit kikapcsolódnia város forgatagából. Mikor egy taj részeg ember, halálra gázolta őket a zebrán. A kislányom azonnal meghalt, a párom rá 2 napra. Nevelt gyerek lévén, nem voltak se szüleim se családom.

El sem tudom mondani, hogy éltem túl mikor közölték velem a hírt...


Ezután elkezdtem inni. Sokat. Az állásomból kirúgtak, a barátok ( amik talán nem is voltak ) elmaradtak.

Féléve tiszta vagyok. Szerinted mennyi okom lett volna utánuk menni az ismeretlenbe? Szerinted hányszor jutott eszembe, és volt vonzó a kád szélén a borotva penge?


Mégis itt vagyok. Találtam munkát, ma is fáj minden ami történt, de nekem még itt van dolgom.


A kérdésedre válaszolva. Akárhogy is fáj az élet, az a legnagyobb kincsünk. Igen, bűnt követ el az aki elveti magától. Az én szememben a legnagyobb bűnt...

2017. márc. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 KulGery ***** válasza:

Segítséget emberektől soha nem kaptam. Mivel örökletesen érintett vagyok, többször is előjött, hogy a problémáimat egyszerűbb megoldani öngyilkossággal. Egyszer egy embernek elmondtam a tucatnyi problémámból a legegyszerűbbet. Azt mondta, csoda hogy nem lettem öngyilkos.

Isten belenyúlt az életembe, és még mindig élek, és már eszembe sem jut az öngyilkosság. Pedig problémák most is vannak rendesen.

Vannak lehetetlen dolgok, vannak nagy problémák, melyeket felfúj a lelkünk.

Magány? Hahh Fiatalkoromban volt 3 barátom. Már több tíz éve egy sincs. Zárkózott vagyok, és nem tudok, de igazán nem is akarok változtatni. Elegem van a sok képmutató emberből. Tudom, hogy miattam van. Nem kell bizonygatni.

De egy biztos, ha öngyilkos lennék, azzal csak egy személy értene egyet, és értené meg: Isten ellen fellázadott Lucifer, új nevén Sátán. És örülne, hogy sikerült még egy embert becsapnia, és az örök kínszenvedésbe csalnia.

2018. márc. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!