Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van itt olyan, aki szerint az...

Van itt olyan, aki szerint az öngyilkosok nem kapnak büntetést a halál után, hanem van ott legalább egyvalaki, aki megérti az ő nézőpontjukat is?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha valaki a magány, elhagyatottság, az emberek iránta való érdektelensége, vagy elutasítás miatt hal meg, akkor szokták mondani a sablontanácsokat, hogy változtass, ismerkedj, menj edzeni, magadnak köszönheted, a te hibád még az is ha meghalsz. Van olyan, aki nem így gondolja, és megérti azt, aki ilyen helyzetben nem tudott, nem akart mást tenni?

2017. febr. 10. 22:10
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
27%

"Az emlékeid, a személyiséged, a tudásod az mind-mind az agyadban van."


Nem. Az agy egy adóvevő készülék. Amiket felsorolsz, az mind a körülöttünk lévő térben van.

2017. febr. 12. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
0%

"Mar probaltam az ongyilkossagot 2 eve. Konkretan 3 modszert is. "


Na, és mi az a 3 módszer?

És miért nem váltak be?

2017. febr. 12. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
27%

"nyomorgatod magadat szellemileg és semmi, de semmi jutalma nem lesz."


A jutalom a jelenben van, mert JÓ ÉRZÉS nem ártani másoknak és magunknak.

Így élni szerintem nem nyomorgat semmit a szellemen.:)

2017. febr. 12. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

"De, van.

Nem is nehéz találni.

Olvass és kérdezősködj!"


Hát ez most baromira meggyőző volt. Figyeld:

Nincs a halál után semmi.

Nem is nehéz rájönni, miért.

Olvass és kérdezősködj!


"Nem. Az agy egy adóvevő készülék. Amiket felsorolsz, az mind a körülöttünk lévő térben van."


Akkor gondolom neked semmi bajod nem lesz, ha fejbe lövünk, ugye?


"A jutalom a jelenben van, mert JÓ ÉRZÉS nem ártani másoknak és magunknak.

Így élni szerintem nem nyomorgat semmit a szellemen.:)"


Igen, jó érzés nem ártani és jót cselekedni, de hidd el, nekem vallás nélkül is jó érzés ez. Ehhez semmi szükség nincs se istenekre, se halál utáni életre, csak normális erkölcsre.

2017. febr. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
35%
19-es, de igenis letett, a legnagyobb áldozatot hozta. Már csak szimbolikusan is, aki hozzá fordul, annak reményt ad ebben az elcseszett világban. Nyugodtan pontozzatok le, ezen az elbaszott oldalon mindenkit lepontoznak, akinek van egy kis hite, aki nem csak a szemmel látható dolgokban hisz. A kvantumfizika talán egy kis magyarázatot ad arra, hogy igenis lehet benne valami, hogy sok hívő ember van.
2017. febr. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

" 19-es, de igenis letett, a legnagyobb áldozatot hozta. Már csak szimbolikusan is, aki hozzá fordul, annak reményt ad ebben az elcseszett világban. Nyugodtan pontozzatok le, ezen az elbaszott oldalon mindenkit lepontoznak, akinek van egy kis hite, aki nem csak a szemmel látható dolgokban hisz. A kvantumfizika talán egy kis magyarázatot ad arra, hogy igenis lehet benne valami, hogy sok hívő ember van."



Várj, áldozatot hozott? Mit? A legtöbb keresztény felekezet szerint Jézus maga Isten. Komolyan Istennek az egy nagy felelősség, hogy halhatatlanként "feláldozza" magát? Hát meg sem tud valójában halni, csupán a teste.

Ha meg nem Isten Jézus, akkor is az Isten fia és pontosan tudta, hogy a mennybe kerül "halála" után.

Abszolút semmi áldozatot nem hozott.

2017. febr. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Értem mire akarsz kilyukadni, de az áldozata abban rejlik, hogy emberként vette magára a szenvedéseket és emberként is halt meg. Itt a lényeg azon van, hogy Jézus pédát mutatott a helyes életpályáról, az itt korábban említett normál erkölcsöt fogalmazta meg.


A legfontosabb dolog a világon, legyen hívő vagy nem hívő az ember, hogy a jóra törekedjünk, másoknak ne ártsunk ok nélkül, segítsünk az elesetteknek, ha tudunk.

2017. febr. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim válasza:

02-11 08:49


Te komolyan ilyen idióta vagy,vagy csak megjátszod? Nem így működnek a dolgok, szerintem csak leesett a fagyid és rossz lett a kedved.

2017. febr. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

"Értem mire akarsz kilyukadni, de az áldozata abban rejlik, hogy emberként vette magára a szenvedéseket és emberként is halt meg. Itt a lényeg azon van, hogy Jézus pédát mutatott a helyes életpályáról, az itt korábban említett normál erkölcsöt fogalmazta meg. "


Számomra továbbra sem tűnik egyáltalán áldozatnak az, hogy bevállalja a "halált" emberként (miközben továbbra sem az) és utána az örök boldogság és végtelen hatalom a jussa. Ez inkább átmeneti kellemetlenség a későbbi haszonért, nem pedig áldozat.

Az általa követett erkölcsöt pedig nem ő találta ki, továbbra sem.

2017. febr. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Egy olyan pontot mondj Jézus életútjában, ahol a haszonelvűség vezérli.


Kicsit olyan, mintha superman-hez hasonlítanád, aki néha bevállalja, hogy zöld kryptonittal legyengíti magát, hogy sebezhető legyen.


Azt is írtad, hogy a hit szellemi önnyomorgatás, aminek nincs jutalma. Én semmilyen kényszert nem érzek, nem a jutalomért hiszek, egyszerűen csak azért, mert egy kapaszkodót nyújt ebben a nyomorult világban. Hidd el néha jobb a tiszta hit, mint a mindent részleteire szedő, analizáló gondolkodás. Sokszor a fától nem látod az erdőt, elveszel a részletekben. A legjobb, ha a kettő közötti arany középút megvan.

2017. febr. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!