Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért van az, hogy az egyeteme...

Miért van az, hogy az egyetemen senki nem szól hozzám, nem jön oda hozzám, hacsak nem én teszem meg az első lépést? 22F

Figyelt kérdés

nem tudom, miért ver az Isten már vagy 3 éve. Gimiben is hasonlóan éreztem, hogy csak akkor figyelnek rám az emberek, ha valami nagy hülyeséget csinálok, vagy ha valami információt akarnak tőlem kérni (mi volt a zh-ban, honnan lehet letölteni ezt meg azt,

ha én kezdeményezek, mindig felsülök azzal, hogy vagy nem tudok úgy improvizálni, hogy fenntartsam a beszélgetést, vagy egyszerűen meg se hallják azt, amit mondtam, kérdeztem. A beszélgetések borzasztóan egysíkúak, hamar elhalnak.

Azt látom az évfolyamomon, hogy már mindenki tartozik valahova, valakihez, én pedig az ilyen zárt csoportokat - még a nagy igyekezetem ellenére - se tudom "áttörni"... Eleinte még csak-csak volt önbizalmam, programokra mentem kisebb közösségekkel, de az elmúlt 1,5-2 év siralomház volt. Elvétve akad 1-1 olyan nap, amikor lendületesen tudok beszélgetni valakivel, de az is abba marad, amikor egy nálam menőbb arc érkezik a közelembe, aki elveszi a figyelmet, és rám se s*arik senki.

Próbáltam magam ülni, egyedül, de az még nyomasztóbb, mert előadások alatt/előtt látom, ahogy a többiek egymást szórakoztatják, ugratják, viccelődnek, jól elvannak.

Most csak ennyit írok, de tudnék akár 10000 oldalt is írni ezekről.


Csalódtam, mert azt hittem, az egyetemen jobb lesz, mint gimiben. Nem. Rosszabb. Kezdetben azt hittem, amíg együtt voltunk mindig 12-14-en, hogy jaj de jó, végre lesznek barátaim, el tudok vegyülni a többiek közé, olyan lehetek, mint a többi, és nem egy fura, csendes, nyomorék... Hiába próbálkoztam, nem mentem semmire. Életemben nem buliztam, nem volt csajom, nem szívtam el egy szál cigit, és még csak nem is csókolóztam. 22 éves fiú vagyok. Kezdem feladni...


Ti is írjátok le a tapasztalataitokat, kérdezzetek, segítsetek. Köszi



2017. márc. 8. 17:58
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
64%

Ezer oka lehet annak, hogy nem mennek oda hozzád és kezdeményeznek beszélgetést. Többek között az is, amit te magad írtál: Hogy mindenkinek megvan már a "csoportja", amibe tartozik, akiket jól ismer, kedvel. Ezért gondolom nem nagyon akarnak mással ismerkedni, csevegni.


Egyébként én sem szeretem az átlagos cseverészést. Érdekesebbnek tartom például azokat a témákat, amiket felsoroltál. Szeretek gondolkodni dolgokon, alkotni, szemlélődni... Lehet, hogy velük nem találod a közös hangot, mert nagyon másak, mint te, de ha megfelelően állsz a dolgokhoz, meg fogod találni azokat az embereket, akikkel teljesen összhangban tudsz lenni. :)


Megkérdezhetem mit tanulsz? :)


19/L

2017. márc. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
Ne a fb bol indulj ki. A sziv nem azt jelenti, hogy kedvel, mert cuki voltal, hanem hogy halas neked, jolesett neki most ez
2017. márc. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
93%

22 Évesen a facebookból kiindulni?

Ez már mindennek a teteje.

14/L

2017. márc. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem kell itt a tanárnénit játszani 14 évesen.
2017. márc. 23. 23:39
 15/35 A kérdező kommentje:
Egyébként a "mindennek az alja" a helyes - ha már itt tartunk. Még helyesen se tudsz magyarul, de itt okoskodsz. Te biztos tudod, 22 évesen mit érez az ember. Ha majd te is átmész néhány traumán, megtudod...
2017. márc. 23. 23:48
 16/35 anonim ***** válasza:
74%
Nem irta rosszul. De ez igy durva, hogy gorgetes helyett beugatsz egy gyereknek. Eszre se kene venni. Nem lehet h igy viselkedsz vagy latjak ezt rajtad?
2017. márc. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 sweetchocolate ***** válasza:
37%

Probalj alig szolni valakihez, kegyen tartasod! Lehet hogy az emberek nem akarnak beszelni, ne eroltesd. Kezdj el edzeni, tegyel ki egy jo kepet magadrol facen, lefyel vagany. Ne legyel bunko, szemtelen. Aztan majd mikor el kezdenek hozzad szolni, akkor ott a lehetoseg a beszelgetesre :)

23/f

2017. ápr. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim válasza:
100%

Túl nagy csodát vártál az egyetemtől, ismerős helyzet. Azért mert egyetemen vagy nem jelenti azt, hogy kialakul egy társaságod csak úgy..Sőt a gimiben egy zártabb osztály volt, itt meg úgymond akár 3 évet is leélhetsz úgy, hogy elkülönülsz a többiektől és csak a vizsgákkor tűnik fel bárkinek, hogy odajársz.

Én amúgy barátkozós típus vagyok, és csevegni is tudok, csoporttársakkal vizsgákról, órákról stb. De úgy igazi barát csak 2 van. (Meg egyetemen kívüliek..)

Elején én is jártam programokra stb., de aztán felhagytam az erőlködéssel.


Ha nincs társaságod, ne érdekeljen, ilyen típus vagy. Most azok közé az általad is lenézett "menő csávók" közé akarsz tartozni? Gondolom nem. Egyébként nincsenek menők, és nem menők...Ha így fogod fel még most is, az szerintem nem jó.


Tanácsom: Jelentkezz olyan diákkörökbe, szakkörökre, programokra vagy egyetemi sportklubba, ahol ismerkedhetsz, vagy legalábbis hasonló érdeklődésű emberek vannak. Nem a bulizás az egyetlen lehetőség...

Lehet az is baj, hogy valaki csak ártatlanul az órákról, vagy bármiről beszélgetne, te meg rögtön filozófiai fejtegetésbe kezdesz a deizmusról..

2017. ápr. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim válasza:
100%
22/L (előző)
2017. ápr. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:

18-as! Köszi, hogy hosszasan írtál!


Szoktam az órákról cseverészni (szinte csak arról) az évfolyamtársaimmal, de másról nem, és ezek a beszélgetések erőltetettek, és pár perc alatt kifullad a téma. Amikor pedig odajön egy nyitottabb ember, mindenki elfordul tőlem, kizárnak a beszélgetésből. Olyan bennfentes témákról beszélnek, amihez én nem tudok hozzászólni.

2017. júl. 29. 14:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!