Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért van az, hogy az egyeteme...

Miért van az, hogy az egyetemen senki nem szól hozzám, nem jön oda hozzám, hacsak nem én teszem meg az első lépést? 22F

Figyelt kérdés

nem tudom, miért ver az Isten már vagy 3 éve. Gimiben is hasonlóan éreztem, hogy csak akkor figyelnek rám az emberek, ha valami nagy hülyeséget csinálok, vagy ha valami információt akarnak tőlem kérni (mi volt a zh-ban, honnan lehet letölteni ezt meg azt,

ha én kezdeményezek, mindig felsülök azzal, hogy vagy nem tudok úgy improvizálni, hogy fenntartsam a beszélgetést, vagy egyszerűen meg se hallják azt, amit mondtam, kérdeztem. A beszélgetések borzasztóan egysíkúak, hamar elhalnak.

Azt látom az évfolyamomon, hogy már mindenki tartozik valahova, valakihez, én pedig az ilyen zárt csoportokat - még a nagy igyekezetem ellenére - se tudom "áttörni"... Eleinte még csak-csak volt önbizalmam, programokra mentem kisebb közösségekkel, de az elmúlt 1,5-2 év siralomház volt. Elvétve akad 1-1 olyan nap, amikor lendületesen tudok beszélgetni valakivel, de az is abba marad, amikor egy nálam menőbb arc érkezik a közelembe, aki elveszi a figyelmet, és rám se s*arik senki.

Próbáltam magam ülni, egyedül, de az még nyomasztóbb, mert előadások alatt/előtt látom, ahogy a többiek egymást szórakoztatják, ugratják, viccelődnek, jól elvannak.

Most csak ennyit írok, de tudnék akár 10000 oldalt is írni ezekről.


Csalódtam, mert azt hittem, az egyetemen jobb lesz, mint gimiben. Nem. Rosszabb. Kezdetben azt hittem, amíg együtt voltunk mindig 12-14-en, hogy jaj de jó, végre lesznek barátaim, el tudok vegyülni a többiek közé, olyan lehetek, mint a többi, és nem egy fura, csendes, nyomorék... Hiába próbálkoztam, nem mentem semmire. Életemben nem buliztam, nem volt csajom, nem szívtam el egy szál cigit, és még csak nem is csókolóztam. 22 éves fiú vagyok. Kezdem feladni...


Ti is írjátok le a tapasztalataitokat, kérdezzetek, segítsetek. Köszi



2017. márc. 8. 17:58
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet baj, ha csak az órákról, vizsgákról, sulis témákról beszélgetsz. Nekem már szóltak be ezért. De ha egyszer nincs más közös téma, miről beszéljek? Ami őket érdekli, az engem nem és fordítva. Ha magamat adom, előbb utóbb találnak valamit, amivel viccet csinálhatnak belőlem és ezt nem viselem jól. Már ott tartok, hogy szándékosan kerülöm az embereket a suliban. Nem mondom hogy jó így, de jobb mint minden nap szerepet játszani azért, hogy elfogadjanak olyan emberek, akiket nem is kedvelek. Úgy vagyok vele, hogy iskolába tanulni járok, nem barátkozni. Pár szót tudok beszélgetni bárkivel, de elég is annyi.
2017. aug. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

Igazad van!! :)


Én is elkezdtem ezt az elkerülősdit játszani, de majd' megőrültem egy-két hét után, hogy senki, de senki nincs körülöttem, akivel tudnék barátkozni.

És amikor látom, hogy a többiek mennyire szeretik egymást... közös szelfiket készítenek, közösen járnak fesztiválokra, vagy mondjuk igényesebb rendezvényekre (most mindegy milyenekre), vagy nyaralni, akkor megszakad a szívem, hogy csak én maradok ki ezekből a brancsokból, és pl. akivel még a múltkor sokat sikerült beszélgetnem, most nem mellém ül, hanem azokhoz, akik az úgymond "jófejek".

2017. aug. 26. 21:36
 23/35 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg csak legyél a neked szimpatikus emberek közelében. Tényleg csak tartózkodj a közelükben. Nem kell tolakodni, meg felhívni magadra a figyelmet. Egy idő után megszokják hogy ott vagy. Pl. akivel sokat beszélgettél és nem melléd ült. Valamiről el tudtatok beszélgetni, tehát biztos nem utál. Legyél az ő társasága közelében. Ha nincs mondandód, ne beszélj, csak bólogass, vigyorogj, vágj együttérző arcot meg ilyenek. Én évekig elvoltam így egy társaságban. Alig beszéltem, de attól még szerettek. Elfogadták, hogy ilyen csendes vagyok.
2017. aug. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim válasza:
100%
Szia! Igaza van az előttem írónak próbálj elvegyülni a többiek között, előbb utóbb rád is ragad valami a lazaságból figyeld mások stílusát.Ne légy görcsös, lazulj el, ne légy feszélyezett.És nem kell minden feldobott labdára komolyan válaszolnod meg órákig kifejteni a véleményed.Van amikor két vicces mondattal le lehet tudni a választ.Próbáld ki hogy ha nincs témád, akkor kérdezd a beszélgető társadat olyan témákról amit szeret.Az emberek szeretik ha foglalkoznak velük ha érdeklődést mutatsz a problémáik iránt.Nekem a gyermekeim hasonló korúak,mint Te, mindegyik más van akinek az egész város a haverja, van akinek egy-kettő,egyben ugyanolyanak, nagyon jó humorérzékük van, rengeteget röhögök velük, mert mindent még a rossz dolgokat is elvicceljük, pedig hidd el nekünk sem egyszerű alapállású a helyzetünk. Láttam már ezer féle gyereket,Nálunk is megfordult már minden személyiségű, Te is meg fogod találni a hasonló lelkületűt mint amilyen vagy.Ja és mosolyogj sokat, légy kedves,nevess a többiekkel együtt még ha az nem is olyan vicces.Próbáld ki menni fog. Szeretettel kívánom Neked hogy jó irányba menjenek a dolgaid. :)
2017. szept. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Bár gyakran szoktam, de nem szeretem megjátszani magam, mert olyankor nem vagyok őszinte a többiekkel, ha indok nélkül mosolygok, nevetést színlelek, vagy számomra érdektelen témákról kezdek beszélgetni, hogy elvegyüljek a többiek között.

Rossz, mert mindig az az érzésem, hogy ha olyannak mutatnám magam, amilyen valójában vagyok, akkor nem szeretne senki, továbbá mi van, ha a többi ember is megjátsza magát, és nem őszinte velem.

2017. szept. 5. 21:41
 26/35 anonim válasza:
Nem azt mondtam hogy játszd meg magad, hanem legyél nyitottabb és érdeklődj mások után.Biztos hogy hasonló korúak hasonló problémákkal szembesülnek s az biztosan téged is érdekel.Nyilván nem azt fogod megkérdezni hogy az illető nagymamája rántva vagy habarva szereti a főzeléket, hanem hogy hogy alakulnak a dolgai.Légy megértő és figyelmes.Az meg hogy a másik mit színlel a barátok közül az külön misét érdemelne hogy némelyik hogy kavarja sz...t meg hogy mennyire őszinte vagy nem.Ennyi idősen azért elég hamar lebukik aki olyan, nagyon dörzsöltnek kell lenni, hogy hosszú távon megvezesse valaki a másikat.Légy rugalmas ne azon görcsölj, hogy kinek mi lesz a lépése az x-dik beszélgetés után. Egyébként milyen szakon tanulsz az egyetemen?
2017. szept. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim válasza:
Még mindig én vagyok.Szóval én elég későn végeztem el az egyetemet, különböző korúakkal voltam körülvéve.De nem volt gáz, hogy egy nappalis, mellém ültetett fiatal idegen sráctól kérjek vizsgán segítséget ( pedig nagyon jól tanultam, de én sem vagyok tökéletes), ugyanakkor pedig amikor elhúzódtam mindenkitől óra közti szünetben,mert éppen rossz passzban voltam, odajöttek hozzám a bagósok, hogy mennek ki cigizni menjek ki hozzájuk beszélgetni, és kimentem akkor is ha utálom a cigifüstöt,váltottunk pár mondatot hülyéskedtünk és máris jobb lett a kedvem.Ne húzz magad köré felesleges falat mindenféle indokkal.
2017. szept. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
jogon vagyok Pesten
2017. szept. 6. 10:50
 29/35 anonim válasza:
73%

Mi szeretnél lenni Ügyvéd,ügyész, bíró ?

Szerintem bármelyik területre mész nagy előny ha jó emberismereted van. Fontos hogy a többiek közt légy, megismerj ezerféle embertípust,ha olyan pályát választasz jó hasznát fogod venni.Meg tudod a kapcsolati tőke egyre nagyobb szerepet játszik itthon is hogy jó kapcsolatot ápolj sokakkal, a jövőre vonatkozóan fontos lesz.És lesz aki majd hazudik meg átver, meg olyan is akit első látásra nem találsz szimpatikusnak aztán az lesz a legjobb barátod.

De ehhez emberek között kell lenned.Nem vagyunk egyformák, hogy kinek mi a jó,ezért Neked kell eldöntened, hogy mi a jobb egyedül lenni mindig

vagy olyanokkal lenni akikkel nem mindig vagy egy hullámhosszon.Előbb utóbb Te is rátalálsz egy-két barátra majd.

2017. szept. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

Nem tudom, de talán ügyész vagy bíró.


Az emberismeretem szerintem jó, a tekintetben, hogy felismerem, ha valaki át akar verni, ha valaki hazudik, zavarban van, vagy nem kedvel engem, esetleg egy másik embert.

Viszont nagyon előítéletes vagyok. Ha belépek egy társaságba, az első benyomás alapján beskatulyázom, aztán később kiderülnek a jó tulajdonságai, amire nem adtam elég időt, így félreismertem az illetőt.

Próbálok erről a tulajdonságomról leszokni, de nem könnyű. Főleg, hogy azt látom, manapság mindenki az első benyomás alapján ítél(kezik). Érdekes, hogy mások előítéletességét nem tudom elviselni, amikor magam is az vagyok...

2017. szept. 7. 21:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!