Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Írja már meg valaki normálisan...

Írja már meg valaki normálisan, hogy mit jelent a "mozogj" szó, amit mindenki ír, de nem fejti ki senki. Leszel te az első?

Figyelt kérdés

Arra gondolok,hogy egy hozzá értő írja már meg nekem mit csináljak,hogy lefogyjak.Az étkezésemre odafigyelek,de mi legyen a mozgás?

Késő este jutna csak időm rá,ezért kérlek titeket,hogy otthon végezhető mozgást írjatok.Mit és mennyit?5 kiló feleslegem van,narancsbőr a combomon,fenekemet,szóval a feszesedés is lényeges a fogyás mellett.Előre is köszönöm a válaszokat.


2015. júl. 15. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Keress a neten tornavideókat (pl. [link] [link] sok kardió és aerob edzéseket végezz.

Izomerősítő gyakorlatok hasra pl. felülések, hasprés, combra pl. guggolás és kitörés, lábemelgetések.

Derékra még jó a hullahoppozás is.

Egyébként ha van időd menj el futni, úszni.


Mindig legalább 30 percet mozogj, mert innentől kezdődik a zsírégetés.

2015. júl. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Két nap egymás után 40 percet szobabiciklizek,próbálom belőni a megfelelő pulzusszámot közben.A harmadik nap,mint ma is 40-50 perc különböző guggolások,kitörések,lábemelések,felülések.De elég ez?Egyáltalán megfelelő?
2015. júl. 15. 20:32
 3/6 anonim ***** válasza:

"innentől kezdődik a zsírégetés"


Babonaság. Ha felemeled a karodat, azzal is energiát használsz fel, tehát zsírt égetsz.


"felülések, hasprés, combra pl. guggolás és kitörés, lábemelgetések"

"guggolások,kitörések,lábemelések,felülések"


Ezek nem igazán megfelelő mozgásformák, ha fogyni akarsz. Ha fogyni akarsz, kalóriát (energiát) kell égetned. A kalóriaégetés nem attól függ, hogy mennyire megerőltető az, amit csinálsz. Egy nehéz bevásárlószatyrot sokáig kézben tartani vagy egy hosszú, nehéz függönyt a helyére visszaakasztani pl. borzasztóan megerőltető, mégsem fogyaszt egyáltalán semmi energiát sem.


Van egy nagyon egyszerű aranyszabály, ha el akarod dönteni, egy adott sport alkalmas-e fogyáshoz. Az energiaégetéshez oxigénre van szükség. A több oxigénfogyasztás gyorsabb légzést (lihegést) jelent, a leadott zsír pedig egyenesen arányos a légzések számával és mélységével (a kilélegzett szén-dioxid mennyiségével tulajdonképpen).


Ha tehát folyamatosan lihegsz az otthoni torna közben, mondjuk úgy, ahogyan tempós futás vagy lépcsőzés közben tennéd, akkor jó a torna. Ha nem lihegsz, akkor erősítésre, izmosításra még jó lehet, amit csinálsz, de fogyásra nem lesz az.

2015. júl. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Ezek nem igazán megfelelő mozgásformák, ha fogyni akarsz. "


Ezek izomerősítő gyakorlatok, tanulj már meg olvasni, légyszi, mielőtt a másik válaszába belekötsz!! De fölötte odaírtam, hogy kardió és aerob edzés!!


"Babonaság. Ha felemeled a karodat, azzal is energiát használsz fel, tehát zsírt égetsz."


Ha ez a mondatod igaz lenne, akkor mindenhol pálcika vékonyságú emberek mászkálnának az utcákon!


"Egy kutatás szerint a HIIT (High Intensity Interval Training) megnöveli a szervezet nyugalmi anyagcsere sebességét. Ez annak köszönhető, hogy a testünk edzés utáni oxigénfogyasztása megnő - a HIIT edzés esetében oly mértékben, hogy az edzést követő 24 órán keresztül pörög az anyagcsere! Emellett a maximális oxigénfogyasztás mértékét is jelentősen, jóval nagyobb mértékben növeli meg, mint az alacsony intenzitású, monoton aerob edzések.


Egy hagyományos, alacsony intenzitású aerob ezdés esetében a zsír energiaként történő felhasználása csak az edzés 30. perce környékén következik be. A HIIT esetében ez jóval korábbra tehető, tehát már edzés közben is jelentősen nagyobb mennyiségű zsírt tudunk elégetni energiaként.


A HIIT edzés emellett segít csökkentei az inzulinrezisztanciát, javítja az izomsejtek inzulinérzékenységét. "


Forrás: [link]



"A zsírégető zóna magyarázata

Amikor neki kezdesz edzeni, a szervezeted azonnal elkezdi felhasználni az izmokban lévő glikogént. Az edzés elején oxigénhiány lép fel, amit a szervezet azzal kompenzál, hogy egyrészt gyorsabb oxigénfelvételre ösztökél (vagyis gyorsabban fogod venni a levegőt), és az oxigén kiszállítását is meggyorsítja (vagyis növekedni fog a pulzusod). Ha az aktuális edzésedhez szükséges oxigént képes a szervezeted szállítani, akkor aerob edzésről beszélhetünk. Ez annyit tesz, hogy van elég oxigén, és a szervezetedben minden puszta játék, móka és kacagás. :-) A glikogénkészleted rendkívül nagy, szóval akár 20-40 percig is ezt fogod felhasználni. Eddig még nincs szó számottevő zsírégetésről. Az még csak most jön. (Pontosabban a zsírégető mechanizmus már működésbe léphet 3-5 perc után is, de a felhasznált zsír mennyisége meglehetősen esetleges.)

Nagyjából 20-40 perc elteltével a szervezeted aggódni kezd, hogy az rendben van, hogy az oxigénszint megfelelő, de ő csak használja a szénhidráttartalékokat, jönni meg nem jön semmi. Ezért úgy dönt, hogy fokozatosan csökkenti a szénhidráttartalékok felhasználását és ezzel egy időben nekikezd a zsírok lebontásának, hogy abból nyerje az energiát. Vagyis az edzésed 20-40. percétől indul be a zsírégetés. Innentől kezdve egyre nagyobb szerepet kap a zsír energiaként történő felhasználása. Hogy mennyi ideig edzel még a 20-40. perc után, az fogja meghatározni, hogy mennyi zsírt égetsz el az edzésed alatt.

Persze ahogy írtam, ez nyilván nem úgy történik, hogy pl. a 30. perctől egyszer csak neki kezdesz zsírt égetni. A szervezeted fokozatosan áll át a zsír égetésére, és ezt meg is teheti, mert még 20-40 perc mozgás után is elég szénhidráttartaléka maradt (helyi felhasználásra ekkor még mindig van az izmokban, míg általános felhasználásra a májban), pusztán arról van szó, hogy már “aggódik” a készletek megcsappanása miatt, és más energiaforrást is elkezd bevonni. Sőt, nem csak hogy fokozatosan áll át a szervezeted a zsírfelhasználásra, de ráadásul egyén függő, hogy ez mikor kezdődik el. Van akinek már a 20. percben elkezdődik, és lesz olyan is, akinek csak a 42.-ben. Plusz edzettségtől, és a glikogén készletektől is függ."


Forrás: [link]


SZÓVAL KB. A 30. PERC KÖRNYÉKÉN KEZDŐDIK A ZSÍRÉGETÉS!!

2015. júl. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

"Ha ez a mondatod igaz lenne, akkor mindenhol pálcika vékonyságú emberek mászkálnának az utcákon!"


Azért nem mászkálnak, mert minimális energiáról van szó, és az ember nem emeli fel sok tízezerszer a karját egy nap. Ez még nem változtat azon, hogy egyetlen mozdulat, a kisujjad megmozdítása is energiát használ fel, ami végső soron csakis a testedben lévő anyagból eredhet, nem a levegőből.


"SZÓVAL KB. A 30. PERC KÖRNYÉKÉN KEZDŐDIK A ZSÍRÉGETÉS!!"


Nem kell üvöltözni, tökéletesen jól ismerem ezeket a babonákat. Az egybitesek hiedelmeitől eltérően csontsoványra le lehet fogyni akkor is, ha valaki minden ébren töltött órában fut egy negyedórát, és soha életében nem lépi át a félórás küszöböt. Mert né, a kalóriaegyenlegedből így is, úgy is hiányozni fog az elégetett energia, és ha ugyanannyit eszel, akkor majd legfeljebb később, a tévé előtt üldögélve vagy alvás közben fog a kiesett szénhidrát pótlására sokkal több zsírt elégetni a szervezeted. Különben a HIIT-ről szóló, általad bemásolt rész is pont ezt magyarázza, ha felfognád.


Meg lehet nézni, rövidtávfutók hogy néznek ki, oszt soha nem edzenek egyhuzamban, pihenés nélkül néhány percnél, max. negyedóránál tovább.

2015. júl. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

No igen, lehet, hogy akkor épp nem zsírt éget, hanem glikogént, de a fogyás szemponjkából annyira nem számít, energiát használ fel és kész. Úgyhogy nem fontos, hogy sokáig mozogjon valaki.


Amúgy meg lehet biztosítani, hogy főleg zsír égjen, elég kevés szénhidrát fogyasztásával :D De az étrend sem tesz csodákat, ott is a kalóriadeficit számít...


Kérdező, azért sok helyen írunk erről, én speciel a 4. évben a gyk-n már nem mindig írok kisregényt, az igaz.


Az jó, ha olyat mozogsz, amit szeretsz, nekem nem is menne más. Zsírégetésre az aerob mozgásformák jók, gyaloglás, biciklizés (bár ezeket lehet keményen, kardióban is nyomni), megfelelő intenzitású futás...

De mivel ezek nem mozgatnak meg mindent, nem árt, ha van torna, súlyzózás is. Jó, ha tudatjuk az izomcsoportokkal, hogy kellenek, kezdőként picit még mehet is egyszerre az izmosodás és a fogyás (bár ezek alapvetően pont mást igényelnek, kalóriatöbbletet, illetve kalóriadeficitet), illetve nem is árt megszokni az ilyesmit és sosem hagyni abba többé. Plusz a közérzetnek is jót tesz, egész más súlyzózni, tornázni, mint sétálgatni.

2015. júl. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!