Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan tudnék ebből kijutni?

Hogyan tudnék ebből kijutni?

Figyelt kérdés

Lassan másfél éve egyszerűen képtelen vagyok valami iránt hosszabb távon "elköteleződni". Belekezdek valamibe és 3-4 hét után egyszerűen képtelen vagyok folytatni. Olyan érzésem van mintha egyhelyben toporognék és egyszerűen nem tudnék sehová se jutni mert valamit valahol elrontottam és nem tudom kijavítani. Minden napom teljesen egyformán telik és egyszerűen képtelen vagyok változtatni rajta. Ezzel igazából nem is lenne semmi baj, ha a jegyeimen nem romlanának egyre jobban, hiába töltök órákat a tankönyveim felett. Egyszerűen képtelen vagyok felfogni ami le van írva. Egyre jobban érzem azt, hogy az életemnek igazából semmi értelme és, hogy milyen jó lenne egész nap aludni és soha fel nem kelni, mert amúgy se történne semmi. Úgy érzem, hogy elfelejttettem milyen élni, inkább egyik napról a másikra vegetálok. Mintha megálltam volna az időben, de mindenki más tovább halad. Akárhová megyek mindenhol én vagyok a felesleges ötödik kerék, aki nem tud semmihez sem hozzászólni. Néha az öngyilkosságon is gondolkodtam, de rájöttem, hogy az butaság mert felesleges problémát okoznék a családomnak azzal, ha csak úgy random kinyírom magam. Teljesen üresnek érzem magam. Mintha egyszerűen mindent kitöröltek volna belőlem. Egy élőhalottnak érzem magam. Egy nemlétező senkinek. Mi bajom van? Hogyan tudnék legalább egy kicsit változtatni ezen?

17/L



2017. ápr. 7. 23:32
 1/2 anonim ***** válasza:
81%

Azért vagy képtelen elköteleződni, mert az oktatási rendszer egy kalap hígtrágya. Nem a tehetségek kibontakoztatásában segédkezik, hanem sablonosít. Ne gondolkodj, csak magolj szüntelenül- ez a felfogása. Persze, hogy nem köt le téged és semelyik normális embert ez a szar. Az egész rendszer el van szarva. Mondjuk meg lehetne buktatni, a te korosztályod mindenképp hathatós eredményt érne el, ha egyszerűen vastagon beleszarna a tanulásba mindenki, országos szinten és tanulói sztrájkba kezdenétek, ti középiskolások. Na, de nem bújtatlak fel semmi jóra! :D

Mi az, hogy semmi értelme? Nem érdekel semmi? Se sport, se művészet, se (érthető, nem magoldandó) tudomány sem,? Esetleg önkénteskedés valahol?

Dehogy vagy felesleges 5. kerék. Épp csak introvertált személyiség lehetsz, aki megfigyel inkább, mint fecseg. Az nem a te bajod, hogy sok embert a felszínes sületlenségek foglalkoztatnak. Maradj csak ilyen! Próbálj meg hozzád hasonló embereket találni, hidd el, menni fog, ha igazán eltökélten szeretnéd. Nem vagy üres, csak elő kell hozni belőled az "állatot". Hogy most ez egy hobbi lesz, vagy pasas, vagy akármi más, kiderül. Ezért kell kísérletezgetni, állj több lábon! Motiváld magad, mutasd meg, hogy különb vagy sok kortársadnál, akik tele vannak indokolatlan világfájdalommal!

2017. ápr. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia. Átérzem, amit írsz.

"Egyszerűen képtelen vagyok felfogni ami le van írva."

Nem a te hibád. Rengeteg tanár pont azt nem csinálja, ami a dolga, csak kimegy tüntetni meg adja a szentet, h ő így meg úgy stb.

Pl hallottam olyat, több iskolában a matektanár a 11.-eseknek még nem is beszélt az exponenciális egyenletekről, meg a logaritmusról, de 2 hét múlva belső vizsga.

Vagy az irodalomtanárom. Én régen sokat olvastam (egészen úgy 10 éves koromig, aztán meguntam), eredetileg a humán tárgyakkal voltam jobban megbarátkozva.

És most... Olvassam el a kötelezőt. Oké. Elolvasom, akkor sem kapok jobbat hármasnál, és akkor is hármas, ha csak az olvasónaplót olvasom el. Az órán mindig írom a jegyzetet, át is szoktam tanulni dogák előtt, ettől függetlenül már a második elemzős dolgozatomra kaptam hármasnál rosszabb jegyet, hiába tanultam rá rengeteget.

Nyugi, én is érzem ezt, pl. sokat tanultam fizikát egyik nap, utána csak még hülyébbnek éreztem magam (félreértés ne essék, értem és tudom is pl. a fizikát, csak... Tanulás után mindig olyan butának érzem magam, nem csak fizika, hanem akármilyen tantárgy tanulása után)

Az öngyilkosság hülyeség. Ez nem egy számítógépes játék, h eleged van, megnyomod a quit gombot, és kész... Ha én pl. 9.-ben feladtam volna, nem élhettem volna meg azt a sok jót, ami eddig történt velem.

Ha nagyon unatkozol, menj ki esetleg sétálni, vagy esetleg...

Fejleszd a nyelvtudásod! Rengeteg érdekes videó van a youtubeon angol/német/stb nyelven, a külföldi videók sokszor ezerszer jobbak, mint a magyar társaik!

Nézegesd csak, minden témához találsz valamit!

16f

2017. ápr. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!