Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék ebből az egészbő...

Hogyan tudnék ebből az egészből kijutni, nagyon szenvedek már?

Figyelt kérdés
5 évig küzdöttem anorexiával, több problémám is volt-anyagi/párkapcsolati, az éhezésbe menekültem. Lefogytam viszonylag hamar 50kg-ot, 80ról kerültem le 30kg-ra, de itt már rosszul voltam. 2 hetet töltöttem egy szívklinikán, mivel szívrohamot kaptam, ezek után 3 hetet pszichiátrián voltam, de ettől csak rosszabb lett minden, igazából 3 hetéig azt se tudtam, hogy hol vagyok, csak nyugtatókat meg ilyen kedélyjavító "gyógyszereket kaptam".
2016. aug. 30. 15:26
 1/5 A kérdező kommentje:
Rengeteg vitamint, roboráló "tápszert" írtak fel az orvosok, aminek következtében elkezdtem enni, és eljutottam az 55kg-ra(támogatás szülői részről volt). Aztán megismerkedtem egy kedves fiúval, akivel kialakult köztünk valami, de csak pár hónapig voltunk együtt, mert kiment külföldre dolgozni, én nem tudtam vele menni, nem tudtam itt hagyni egyik pillanatról a másikra mindent. Aztán rám törtek a falásrohamok, egyre többet és többet ettem, vagyis inkább már zabáltam. Elkezdtem hízni, nagyon nagyon hamar feljött 20kg. Elkezdtem magam hánytatni és vagdosni is, elsőnek csak karcok voltak, aztán egyre mélyebb sebek, volt, hogy fertőtlenítettem(dezodort fújtam igazából a vágásba, agy ha kínozni akartam magam sósavat/ecetet/citromlevet öntöttem bele)-Ezt most még leírni is rossz volt, akkor élveztem, most már nem tennék ilyet. Aztán most ott tartunk, hogy teljesen egyedül maradtam, barátaim mind szétszóródtak, mindenki éli a saját életét, nekem meg senkim sincs. Egyedül lakom, szüleimmel tartom a kapcsolatot, de ők ezekről már semmit sem tudnak. Teljesen elhíztam, 100kg vagyok már, egész nap csak zabálok, teljesen a padlóra kerültem. Nem tudok felemelkedni, elkezdtem sportolni, de akkora a magány, hogy azt is abba hagytam, elkezdtem konditerembe járni, de úgy éreztem, hogy mindenki rajtam nevet, feszült voltam ott és azt is abbahagytam. Van, hogy beveszek hashajtót, nyugtatókat és iszok rá alkoholt, van, hogy pár napra teljesen kiütöm magam. Ebből senki nem vesz észre, munkahelyemen mindig teljesítek, mindenki azt látja rajtam, hogy milyen boldog, vidám vagyok, pedig ha tudnák... Gondolkoztam már azon, hogy öngyilkos leszek, csak ehhez is bátortalan vagyok. Semmi erőm semmihez, kedvem meg főleg, de közben gyűlölöm magam, és nem tudok kijutni ebből az állapotból. Mit tudnék tenni, semmi ötletem nincs már.
2016. aug. 30. 15:36
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Elsokent el kell most fogadnod magad. Keresd meg azokat a dolgokat amiket szeretsz magadon, akar a kulsodon akar a belso tulajdonsagaid kozott. Tudom jol, hogy ez nagyon nehez, mert csak arra osszpontositassz, hogy mennyire gyulolod magad, es ugy erzed mindenki kirohog. De probalj ezen felul kerekedni. Ez persze nem fog egyik naprol a masikra menni. Kezdd el mondogatni magadban, hogy szereted es elfogadod magad.

Fogyokura szempontjabol celszeru fokozatosan csokkenteni az adagokat, es fokozatosan elhagyni a hizlalonak titulalt dolgokat. Mozgasnak jo a biciklizes, vagy setalas is. Napi 20-40 percig megallas nelkul.

Minden egyes nap buszkenek kell lenned magadra amiert mozogtal az adott napon es amiert tartottad azt, hogy kevesebbet eszel.

Az ongyilkossagot felejtsd el.

Hatarozd el, hogy igenis jo utra fogsz terni es megszereted magad. Hosszu folyamat de hidd el megeri. Ha mas is megtudta csinalni akkor te is meg tudod. Senkinek sem konnyebb vagy nehezebb.

2016. aug. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
Neked egy f@$z kell meg egy pszichológus,
2016. aug. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 2. válaszolónak az értelmes hozzászólást.
2016. szept. 1. 19:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Kipróbálhatnád a paleót, fogyni is lehet vele és jó depresszió ellen is. Még jobb a GAPS, olvass utána. A pszichés tüneteid jórészt a helytelen táplálkozás eredményei, és emiatt vagy elszigetelődve, ezért nem találsz örömöt semmiben és félsz másoktól. Kezdj el egészséges, tápláló ételeket enni, szedj vitaminokat, biztos vagyok benne, hogy sokkal jobb lesz a közérzeted, ezek a legjobb kedélyjavítók. Ha majd lesz erőd és kedved mozogni is, még jobban tudsz fogyni és végül az életed is megváltozhat.
2016. szept. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!