Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van bármi értelme a létezésemnek?

Van bármi értelme a létezésemnek?

Figyelt kérdés

A fél életemet olvasással és céltalan képzelgéssel töltöttem, mintha egy másik világon járnék; megtagadtam az életem. Mintha rossz testbe születtem volna, egy rossz világon, egy rossz időben... És tudom, hogy ez helytelen, de nem vagyok képes elfogadni önmagam, hogy a tükörben visszapillantó, reménytelenül nevetséges és haszontalan személy valóban én vagyok.

Ha valaki azt mondaná, hogy a jelenlegi életemért cserébe akár egy napot olyan testben tölthetnék, melynek puszta látványa nem okoz hányingert számomra, én boldogan sétálnék át a halál kapuján, vissza sem pillantva szánalmas mivoltomra...

Emberileg megvetem önmagam, ha lehetne, arcon köpném ezt az énemet. Minden társaságban csak konfliktusokhoz és kapcsolatok megromlásához vezet a jelenlétem, nem tudok barátokat szerezni. Leghosszabb emberi kapcsolatom két hét volt, az illető idegileg tönkrement miattam. Mert én magam sem tudom, hogy mik a céljaim.

És ezért elzárkózom, hat év alatt körülbelül három alkalommal hagytam el a lakást önként, és ezeket is megbántam. Általában az interneten olvasok, elterelem a figyelmem a külvilágról, és naponta három-négy órát alszom. Csőd vagyok.

Semmit nem tudok komolyan venni. Nincsenek előttem célok, hiszen tudom, hogy egy lusta alak vagyok, aki meg sem próbálna tenni valamit, hogy egyáltalán hasznos legyen az emberiség számára...

És mindezek mellett magányos vagyok. Egyidejűleg sírok és nevetek, amiért ezek mellett képes vagyok emberi kapcsolatokra vágyni - de mégis, olyan felemelő érzés belegondolni abba, hogy talán egyszer... egy másik világon... egy másik életben... puff.

Ember vagyok. Nem akarok meghalni, élni akarok, és mégis... Hányszor, de hányszor megfordult már a fejemben. Csak pár pillanat. Hosszú-hosszú másodpercek, pillanatnyi tétovázások, apró, alig érezhető, és azonnal elmúló fájdalom, s vége is lenne mindennek... Én mégis csak egy buta, józan elméjű gondolkodásra képtelen emberi lény vagyok, akinek legdrágább kincse a nyavalyás élete. Mikor elmerülök képzeletem végtelen tengerében, csak pár pillanat erejére, de boldognak érzem magam. A probléma az, hogy ez nem a valódi élet...

Nem akarok sokat. Csak szeretnék egyszer úgy végig menni az utcán, hogy ne érezzem egyre kisebbnek magam minden egyes futó pillantás után, mely engem üldöz, és ne sírjam el magam egy hangosan kimondott mondat kellős közepén. Ne remegjen a kezem, ha fizetnem kell a boltban, egyáltalán ki tudjam nyitni a pénztárcám anélkül, hogy leejtem azt...

Életkorom miatt pedig még én sem veszem komolyan önmagam, csak nevetni tudok, amiért ennyire lesüllyedtem. Mit tudnék kezdeni magammal, ha ennyire reménytelen eset vagyok? :) Mi más megoldás lehetne az öngyilkosságon kívül...?


2017. máj. 9. 20:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
73%

Például nagyon jól írsz.


Én megértem a képzelgős dolgot, velem is van ilyen.

2017. máj. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
26%

Figyi!

Az öngyilkosságot FELEJTSD EL!

Gondolj arra, hogy esne a halálod szüleidnek, rokonoknak.

Keress olyan dolgokat(festmény, idézet, könyv, zene) amiknek tudsz örülni, és tedd egy dobozba. Ha mélyponton vagy, csak nyisd ki.

2017. máj. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
64%
Egyet értek az elsővel, elképesztően tetszik az írásod.
2017. máj. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
55%
Amit mások adni tudnak, az nem az igazi, amit mások gondolnak, az nagyon messze van. Sok privit fogsz kapni, de az mind saját magukról szól, nem fogok utánad kapni, ha változást akarsz, te fogsz rám írni. Én várlak, írj
2017. máj. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon valószínűnek tartom, hogy nem saját magadról írtad a fenti sorokat, hanem egy másik személy életét próbálod tönkretenni azáltal, hogy ugyanúgy fogalmazol, a tartalmat tekintve is. Nem unod még?
2017. máj. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

5: Elég komplikáltnak tartom 100%-ban lemásolni más stílusát, fogalmazásmódját, és nem is látom túl sok értelmét mindennek. (pláne egy anonim oldalon) De higgy amit szeretnél, nekem valójában édesmindegy... Zsarolj érzelmileg, jelentsd a kérdésemet, robbants atomot a házamban; amit csak szeretnél.


Említettem, hogy elég sokat olvastam az utóbbi időben, talán ennek következménye az értelmetlenül gondos írásmód.

2017. máj. 9. 20:38
 7/24 anonim ***** válasza:
41%

Remélem, hogy igazat mondasz. Senkiben sem bízhatunk meg.

Van egy (vagy több) férfi, akik valóban lemásolnak, valamilyen érthetetlen okból kifolyólag tönkre akarnak tenni. Szenvedés terén tudnék hosszasan írni.

2017. máj. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
37%
Hány éves vagy? Milyen környezetben laksz?
2017. máj. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
52%
Minden tiszteletem! Nagyon jól írsz *-*. Taníts mester *-*!
2017. máj. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
44%
Semmi mesterit nem látok a fogalmazásában. Jónak jó, de egyáltalán nem több. Őszinte, de nem rosszindulatú vélemény ez a részemről.
2017. máj. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!