Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi tarthat vissza az öngyilkos...

Mi tarthat vissza az öngyilkosságtól?

Figyelt kérdés
27 éves nő vagyok, egymás után többször hagytak el, a családommal alig tartom a kapcsolatot (apám meghalt, anyám pokollá tette a gyerekkoromat), nincsenek barátaim, úgy érzem, a társadalom kivet magából és nincs senki, akire számíthatnék. Iszonyatosan magányos vagyok, folyton szorongok, értéktelennek érzem magam, még elég pénzt sem keresek ahhoz, hogy azt csináljak, tanuljak, amit szeretnék. Teljesen kilátástalannak látom az életemet, és nem akarom így leélni.

2017. máj. 30. 20:26
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
29%
Férfit simán tudnál találni. Rengeteg a szintén magányos férfi, aki szintén vágyik a szeretetre. Jah, hogy ők neked sem kellenek? Értem...
2017. máj. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
Mit szeretnél tanulni?
2017. máj. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
68%

Ne a férfiaktól várd a boldogságot.

Egy csomó minden van, amivel az ember lefoglalhatja magát és szinte ingyen van. Pl. séta, túra a környéken. Sőt, vannak ilyen csoportok is, úgyhogy még társaságot is szerezhetsz.

Egy jó könyv, antikváriumban pár száz forint, kikapcsol, elfoglal, fejleszt.

2017. máj. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Első kérdező: több férfi is volt az életemben, de mind elhagyott, mert nem bírták, hogy felelősséget kell vállalniuk egy másik emberért. Az emberek rohadt önzők, ezt megtanultam. Aki ugyanígy magányos volt, mint én, azért hagyott el, mert több értelmét látta a munkájába menekülni.


2. Kérdező: programozást szeretnék tanulni, de sajnos a depresszió miatt sokszor nincs meg a motiváció, pedig utánanéztem, milyen lehetőségek vannak. Csak az is pénz, pénz, pénz...

2017. máj. 30. 20:37
 5/32 A kérdező kommentje:
3.kommentelő: ezeket mind próbáltam, de az egyedüllétből van elegem. A sok kudarc után nehezen nyitok az emberek felé, csendes vagyok, és nem vagyok érdekes a számukra.
2017. máj. 30. 20:39
 6/32 anonim ***** válasza:
85%

"több férfi is volt az életemben, de mind elhagyott, mert nem bírták, hogy felelősséget kell vállalniuk egy másik emberért. "


Nem, nem kell felelősséget vállalni egy másik emberért. Neked magadért kell felelősséget vállalni. Ne azért akarj párt, hogy valaki felelős legyen érted. Te önálló felnőtt ember vagy. Szerintem abba a hibába esel, hogy "szülőt" keresel és a gyerekkorodat akarod pótolni. De egy párkapcsolat más, mint egy gyerek-szülő kapcsolat.

Amíg azért akarsz párt, hogy majd attól rendbe jön az életed, addig nem fog sikerülni, mindig rosszul fogsz választani, mert kevéssel is beéred, csak legyen valaki melletted.

2017. máj. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Ebben valószínűleg igazad van. Igazából csak azt akarom, hogy fontos legyek valakinek, hogy számíthassak rá, és cserébe én is ugyanezt megadnám neki. De senkinek nem kell a gondoskodásom és a szeretetem. Nem akarok önző lenni.
2017. máj. 30. 20:43
 8/32 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem először te legyél fontos magadnak, magadról gondoskodj. És amikor jól érzed magad, akkor ismerkedni is könnyebb lesz és jobban fogod látni, hogy ki az, akivel nem kéne kezdeni, mert úgyis csak ki akar használni.

Illetve arra kell vigyázni, hogy ismerkedni lehet, de ne éld bele gyorsan magad, várd ki, hogy tényleg érdemes-e minden érzelmet beleadnod.

Én is sokszor estem abba a hibába, hogy nagyon vágytam a szeretetre, így nem válogattam meg, hogy kinek adom. Persze így sokszor csalódtam, hiszen kihasználtak.

2017. máj. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Egyetértek azzal, amit írsz. De nem csak a párkapcsolatokról van szó, hanem bármilyen szociális kapcsolatról. Az emberek kitaszítanak maguk közül, vagy úgy érzem, hogy csak szánalomból foglalkoznak velem, ha egyáltalán.
2017. máj. 30. 20:50
 10/32 anonim ***** válasza:
Az élet apró örömei és a vallásom.
2017. máj. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!