Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi tarthat vissza az öngyilkos...

Mi tarthat vissza az öngyilkosságtól?

Figyelt kérdés
27 éves nő vagyok, egymás után többször hagytak el, a családommal alig tartom a kapcsolatot (apám meghalt, anyám pokollá tette a gyerekkoromat), nincsenek barátaim, úgy érzem, a társadalom kivet magából és nincs senki, akire számíthatnék. Iszonyatosan magányos vagyok, folyton szorongok, értéktelennek érzem magam, még elég pénzt sem keresek ahhoz, hogy azt csináljak, tanuljak, amit szeretnék. Teljesen kilátástalannak látom az életemet, és nem akarom így leélni.

2017. máj. 30. 20:26
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy sok ember azért menekül a vallásba, hogy tartozzon egy közösséghez. De eddig nem sikerült egy közösségbe sem beilleszkednem, nem sok emberrel jövök ki, mert furcsának tartanak.
2017. máj. 30. 20:55
 12/32 anonim ***** válasza:

miért is kell felelősséget vállalni egy másik felnőtt emberért?


Vedd lazábban az életet, mert látom kezdesz rámenni agyilag!

2017. máj. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Ezt is az emberi kapcsolatok egyik alapkövének tartom, hogy törődsz a másikkal. Mindössze erre gondoltam.
2017. máj. 30. 20:58
 14/32 anonim ***** válasza:

Azt írod, hogy nem számíthatsz senkire. Hát dehogynem! Magadra mindig számíthatsz! Azt írod, pènzt keresel. Ezek szerint dolgozol. Tehát valahol szüksèg van a munkádra. Megállsz a saját lábadon. Ez csupa jó dolog. De ne várd, hogy más megoldja helyetted a gondjaidat, illetve a boldogság forrását se kívülről várd. Először belül legyen meg, aztán már kívül nem lesz gond.

Ès nyugi, nem fogod így leèlni az èletedet, mert egyvalami biztos, a változás.

Èn úgy kezdtem,hogy minimálbèren dolgoztam napi 16 órákat, nem volt senkim, az anyukám meghalt, most meg annyit keresek, hogy nem tudom elkölteni, ráadásul 6 éve együtt èlek valaivel. Úgyhogy fel a fejjel, ha lassan is, de jobbra fordulhatnak a dolgok.

2017. máj. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
Ja, ès èn is furcsa, magamnak való, társaságban inkább csendes típus vagyok, de nem ezen múlik, hogy jobban vagy rosszabbul èrzem magam.
2017. máj. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

Nem várom, hogy más oldja meg a problémáimat, nagyon sok éve magam oldok meg mindent. Csak nagyon rossz, hogy az élményeimet, a gondolataimat nincs kivel megosztanom. Hogy nem törődik velem senki, ha megölném magam, napokig fel se tűnne senkinek, hogy eltűntem. Ezért érzem magam értéktennek, az életet pedig monotonnak és értelmetlennek.


De nagyon örülök, hogy neked jól alakultak a dolgaid, komolyan! Csak közben el is szomorít.

2017. máj. 30. 21:06
 17/32 A kérdező kommentje:
Nem a csendességgel van a baj, hanem azzal, hogy mindenki tojik a fejemre, és evek óta egy helyben vergődök. Jártam pszichoterápiára, szedtem gyógyszereket, de nem akarok így élni, nem segített egyik sem.
2017. máj. 30. 21:09
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Na most erre olyat fogok írni, amivel magamnak is ellentmondok, de nem baj :D

Én is már rengeteget csalódtam az emberekben, sokszor áthúztak, én is magányos vagyok sokszor, én sem bízok már senkiben.

Szóval a nagy coelho-i bölcsesség az lenne, hogy csak magadra számíthatsz, mert minden ember önző.

Csakhogy én magamról pl. pontosan tudom, hogy kivételesen önzetlen és segítőkész és hűséges ember vagyok, barátságban, családban, párkapcsolatban, soha senkit nem verek át és nem hagyok szarban.

Na most ha logikusan belegondolok, akkor kizárt, hogy én legyek az egyetlen ilyen ember a világon, tuti vannak rajtam kívül is ilyen emberek.

Szóval csak meg kell találnom őket, és főleg, valahogy le kell küzdenem magamban a bizalmatlanságot, bár ezzel én magam is hadilábon állok..


(Btw programozói karrierben, tanulásban esetleg még segíthetek is, lévén 10 éve ezt csinálom, talán tudok adni néhány jó tanácsot :D)

2017. máj. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Ezzel én is így vagyok, eddig azt reméltem, hogy egyszer majd belebotlok olyan emberekbe, akik szintén olyanok, mint én. Én még hazudni se tudok, mert szabályosan rosszul leszek tőle. Viszont kerülöm azokat az embereket, akik tudom, hogy csak kihasználnának. Néha arra gondolok, hogy nekem is önzőbbnek kellene lennem, de nem megy, így viszont eltaposnak.


(A javaslataidat a programozás-tanulással kapcsolatban akár privátban megoszthatod velem, van időd és kedved, köszönöm! :))

2017. máj. 30. 21:22
 20/32 anonim ***** válasza:

"Néha arra gondolok, hogy nekem is önzőbbnek kellene lennem, de nem megy, így viszont eltaposnak."


Ez az én fejemben is sokszor megfordult, dehát zsigerileg nem ilyen vagyok, szóval hülyeség ezen gondolkodni :)

Én úgy védekezek, hogy magányos farkas életmódot élek, de persze ez csak a megkerülése a problémának, nem a megoldása..


Erőt veszek a bizalmatlanságomon és írok privátot, remélem nem csak egy troll vagy és tényleg érdekel a programozás xD

2017. máj. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!