Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van köztetek olyan, akit -...

Van köztetek olyan, akit - hozzám hasonlóan - annyi választ el az öngyilkosságtól, hogy végre találjon egy teljesen fájdalom- és tudatmentes módszert?

Figyelt kérdés
Már rég öngyilkos lettem volna, ha mondjuk létezne olyan pirula, amit ha beszedsz, akkor kényelmesen mély álomba szenderülsz és eközben leállnak az életfunkcióid anélkül, hogy egy minimális mértékű fájdalmat éreznél és semmi tudomásod nem lenne róla. Én nem is az öngyilkosságtól félek, hanem attól, hogy az milyen fájdalmas lesz. És tök mindegy, hogy utána megszűnik minden, attól még - rosszabb esetben - sok-sok percen keresztül a világ kínját élném át még élve. Kissé lesarkítva pont olyan, mint a tetoválás. Szeretnéd ha lenne, de a fájdalom miatt már nem vállalod be (persze a két fajta fájdalmat össze sem lehet hasonlítani, ezért sem jó párhuzam). Nem tudom, hogy csak én vagyok ennyire gyáva?

2017. jún. 7. 11:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem több is megállít Téged, mint ez. Nem egy fájdalommentes módszer van, inkább keress egy pszichológust, hogy ne ez járjon a fejedben, hanem az élet szeretete.
2017. jún. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
24%

Ez egy természetes, belénkkódolt ösztön, annak érdekében, hogy ne legyen mindenki öngyilkos, és pusztuljon ki a fajunk.

Ennek ellenére számtalan olyan módszer van, ami fájdalommentes. Még a google is segít..


Amúgy megkell oldani a problémákat.. az is segít, nem csak az öngyilkosság.


Ha szerelmi problémák, akkor számtalan módszerrel lehet magadon segíteni. Edzés, egészséges életmód, tanulás, és próbálkozás. Bárki tud szerezni magának párt, főleg ha az utóbbiakat is használod, akkor olyanokat, akikről csak álmodsz.

Ha pénzügyi problémák, akkor nagyot kell álmodni, esetleg külföld. Adósok börtöne meg nincs... így szépen lassan megoldhatod a problémát.

Ha valamilyen közeli hozzátartozó halála, akkor meg arra gondolni, hogy az idő majd segít, és az elhunyt sem szeretné, hogy azt csináld magaddal.

Ezekben segít egy profi pszichológus!

2017. jún. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
32%
Nagyon nehéz az életben maradási ösztönt legyőzni, plusz a legtöbb ember fél a fájdalomtól is (mint te is). Tehát vagy tudat alatt elhibázod (pl: pisztolylövés, kicsit félrerántod), vagy meggondolod magad, de már késő (pl: vonat). Még ha minden reménytelennek is tűnik, akkor is megfordul az ember fejében, hogy talán még is van még remény, esély. Fordulj orvoshoz, bár én most is járok, háát... nem tudom. Talán a gyerek pszichiáterek nem a legjobbak. 17 éves vagyok, szóval ne arra gondolj, hogy 9 éves vagyok.
2017. jún. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem is keress segítséget és próbáld megoldani a problémát, nagyon sokan akik túléltek egy öngyilkossági kísérletet azt mondják, hogy a végzetes döntés utáni első pillanatban már bánta és hihetetlenül szerencsés hogy nem járt sikerrel. Amúgy szerintem se csak a fájdalom meg a félelem tart vissza, csak magadnak se ismered be. De ez egy jó dolog, ez azt jelenti, hogy még nem vagy annyira mélyen a gödörben.
2017. jún. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
52%
2017. jún. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
79%

5


Ez ku rvajó! :)

2017. jún. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
43%

Igen, én ilyen vagyok. El is keseredtem az utóbbi időben, mert olvastam, hogy a gyógyszerektől kicsi az esélye , hogy meghalok.


5-ös, nekem is tetszik.


Éhhalál és fagyhalál. Erre még nem gondoltam.

2017. jún. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
56%

Ötös válaszoló vagyok. Szerintem az uccsó bekezdésen kellene elgondolkoznia minden öngyi jelöltnek:

Ezért akkor kell megölnünk magunkat, amikor elégedettek és boldogok vagyunk. Egyedül ez az öngyilkosság hiteles, mert bizonyítja, hogy nem gyávaságból, menekülésképpen vagy önutálattól sarkantyúzva távozunk az élők sorából, hanem azért, mert megvetjük az életet amúgy egészében, örömeivel és sikerajándékaival egyetemben. Az ilyen öngyilkosságot soha nem bánjuk meg, és példaképpé válhatunk minden idők következő öngyilkosai számára.

2017. jún. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem ember nincs a földön, aki akkor öli meg magát, amikor boldog.
2017. jún. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 mogyesz snapsz ***** válasza:
0%
sajnos van sok, jómagam is közéjük tartozom .. .
2017. jún. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!