Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Romokban az életem?

Romokban az életem?

Figyelt kérdés
Tudom,már ezerszer írtam kérdést ebben a témában. Szeretném bővebben kifejteni az életemet. A helyzet az súlyosabb lett mint hittem. Eddig hagytak el olyan emberek,akik nagy fájdalmat okoztak nekem,de most egy olyan ember hagyott itt,akivel azt hittem örök barátok maradunk. A helyzet,az hogy nem vagyok társaságban élő ember, ezért neveznek antiszociálisnak. Minél jobban küzdök ez ellen,annál jobban rosszabodik. Szinte egyedül maradtam és ez az érzés ráébresztett arra,hogy semmi esélyem új kapcsolatokat létesíteni,nem tudok kommunikálni egy társaságban és az életem a magányban hever hónapok óta. Nincsenek barátaim,sem lánybarátaim. Ami azt jelenti,hogy szószerint senkim nincs. Mindenki kitaszított és elutasított. Egy kiközösített ember voltam. Most meg magányos lettem. Azt érzem semmi esélyét nem látom a társasági életre. Nem vagyok depressziós mert ezt már leküzdötem réges régen. Elfogadtam ,hogy ilyen életem van,és az emberek többsége akiket én ismertem idegesítőnek talált. Elment a kedvem,és nem vágyom az emberek társaságára sem. Annyira megváltoztatott ez,hogy bezárkóztam,csendes lettem,és szinte senkihez nem szólok. Meg már nincs is kihez. Az érzés,amikor egyedül vagy ebben a világban és nincs esélyed semmire. Rossz érzés,de hozzászoktam. Antiszociális lettem. Hogyan éljem le az életem antiszociális személyiségem miatt?
2017. júl. 17. 16:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Ahogy eddig. Most írtad, már hozzászoktál. Akkor?
2017. júl. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk ne mondogasd magadnak, hogy milyen antiszociális vagy, mert nem vagy az. Kicsit bugyuta lehet a stílusod, ezen változtass. A magány segít benne ráadásul. Lehet, hogy mások számára fárasztó vagy, esetleg túl sokat panaszkodsz. Senki nem szereti folyamatosan a másik panaszait hallani, hogy neki milyen rossz meg így-úgy. Mindenkivel történtek/nek rossz dolgok, igyekezz magadban feldolgozni őket. A külvilág felé pedig általánosságban ne a rosszat, hanem a jót mondd magadról. Ilyenre gondolok, esetleg megkérdezik, hogy vagy, akkor véletlenül se kezdj bele ebbe a "súlyos lett a helyzetem" meg "fájdalmat okoztak nekem" meg "antiszociális lettem" témákba. Közöld szimplán azt, hogy köszönöm, jól vagyok. Nem fáj semmid, két kezed/lábad van, jó egészségnek örvendesz, akkor mondd ezt. Utána pedig kérdezz vissza (!). Nagyon valószínű, hogy pár ember elkezdi majd a problémáit ecsetelni, és ha végighallgatod, máris te leszel számukra a jófej, akivel "milyen jól lehet beszélgetni".


Nem elfogadni kell, hogy ilyen életed van, hanem szimplán csak ne legyél idegesítő. Ne a kifogásokat keresd, hogy "de, de, de...", hanem próbálj meg akár ok nélkül is örülni magadnak. Keress valamit, amit szívesen csinálsz, és amiről szívesen beszélgetsz is. Lehetőleg ne a depresszió legyen az, mert láthatóan elég jól megvoltál benne... Ha van egy téma, amiről szívesen beszélsz, akkor sokan csak azért fognak körülötted "lenni", mert buzog benned az élet.

2017. júl. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az a helyzet,hogy már túl késő. Ugyanis már mindenki itthagyott. Nem tudok semmit sem csinálni. Hiszen már kommunikálni sem tudok nagyon,mert csendes vagyok. Új kapcsolatoktól pedig félek.
2017. júl. 17. 17:15
 4/8 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy, Gyuri?
2017. júl. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
16
2017. júl. 17. 17:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Beszélgetünk?
2017. júl. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

# 5


Batteg, 16 évesen már leírod az életed???

Még sz@rt sem láttál az életből, semmit sem tapasztaltál az élményekből szinte...nyisd már ki a szemedet és indulj el egy kinézett kaland felé és azok hozzák magukkal az ismerkedést-embereket:)


Kezdj el bicózni, kirándulni vonattal-busszal...nézzél szét, járj bulizni akár egyedül...kiállításokra-rendezvényekre...járj el csocsózni-bilcsizni...fotózz...emeld fel a popód a gép elől és mozdulj, ennyi a megoldás.

2017. júl. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Megértelek nekem sincs senkim
2017. júl. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!