Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nem tudom elfogadni önmagam,...

Nem tudom elfogadni önmagam, mégis mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudom elfogadni magam külsőleg és ez az egész életemre hatással van. Sajnos elég előnytelenül nézek ki és ezzel tisztában vagyok a környezetem is gyakran sugallja ezt. Hogy lehet így élni? Ma már szinte mindenki külső alapján ítél. Még az önéletrajzhoz is mellékelni kell fotót. Bárhová megyek folyton azzal foglalkozom, hogy ki mit gondol rólam, hogy néznek rám. Kezdek belefáradni. Próbálom magam elfogadni, de amint tükörbe nézek vagy meglátok magamról egy fotót annyi az egésznek. Én nagyon szeretném már végre elfogadni magam és olyannak szeretni, amilyen vagyok, de nem megy. Hiába mondogatom, nem érzem így. Mit tegyek? Van egyáltalán megoldás?

2017. júl. 27. 00:23
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Már nagyon sok mindent próbáltam, pozitív megerősítések stb, de folyton ugyanott kötök ki. A belső értékeimmel tisztában vagyok, de a külsőm miatt nem érzem, hogy sokat számítana. 20/F
2017. júl. 27. 00:26
 2/11 anonim ***** válasza:
Keress magadnak egy pasit. Az egész szépség mámor csak szexuális indítottságú ösztön. Ha kiéled magad, megszűnik.
2017. júl. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Sorry azt hittem lány vagy. Akkor csajozz.:)
2017. júl. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%

Mondogatással hiedelem alapú önnevelést végzel. Ne mondogasd, értsd meg. Ehhez gondolkodnod kell.


Írj rám s segítek, de most alszi.

2017. júl. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Act it till you make it. Nem tudom ertessze angolul, de az a lenyege ennek a mondatnak, hogy ameg nem tudod magad elfogadni, addig csak csinalj ugy, mintha nem zavarna a kulsod. Ez a magabiztossag jo kisugarzast fog mutatni az emberek fele, aztan lehet egynap mar nem kell eljatszanid😊
2017. júl. 27. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Sajnos abban igazad van, hogy nagyon sokan a külső alapján ítélnek. Ez nem fair dolog, de ilyen igazságtalan a világ. Ehhez úgy tudsz alkalmazkodni, hogy teszel az olyan emberek véleményére, akik csak azt mondogatják, hogy mennyire számít a külső. Egy jó hajnyírással, stílusváltással igen előnyére tud változni az ember, de csak akkor változtass, ha te is akarsz változni és nem mások kedvéért tedd.
2017. júl. 27. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igazából úgy teszek mintha nem zavarna, a környezetem nem is sejti, hogy engem ennyire zavar. Amúgy a divatot követem és a hajam is rendben van, tehát nem hagyom el magam, csak egyszerűen az önelfogadás nem megy.
2017. júl. 27. 01:13
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugy latom ferfi vagy, igy nem nagyon ertem hogy mitol lennel csunya. Persze tudom hogy nem mindenki szuletik Brad Pittnek, de en nem tudok elkepzelni egy ronda ferfit.

Mikor ronda egy ferfi? Ha tulsulyos. Mert az biztos hogy egy ferfi megjeleneseben donto hogy milyen az alakja. Ha ez a helyzet, az ellen lehet tenni. Jarj el edzeni.

Szemuveges? Szemuveges ferfi is lehet nagyon szexi, csak dobd el a ronda "SZTK-s" keretet, valassz valami jot, vagy kontakt lencset.

Kopaszodik? Egy ferfi haj nelkul vagy nagyon rovidre nyirt hajjal is lehet ferfias es szexi.

Oltozkodesben pedig egy ferfi szinten szazszor szerencsesebb helyzetben van mint egy no. Hiszen egy ferfinak eleg egy jo farmer meg egy jo polo vagy jo ing, es maris jol oltozott. Egy nonel pedig mennyi minden egyeb mas kell a jooltozottseghez.

Tehat eloszor is biztosan lehet segiteni ezen az elonytelen kulson, akkor rajta segits. Ha ez meg van, akkor meg fogod latni hogy mar nem is nezel ki olyan rosszul, es konnyebb lesz magadat elfogadni.

Egyebkent lattam mar kimondottan csunya arcu ferfiakat akik ferfiasak voltak - persze mellette azert volt stilusuk es jol oltoztek- es maris nagyon vonzonak tuntek. Mert amint elfogadod magad es ugy viselkedsz mintha nem erdekelne a kulsod, masokat sem fog mar zavarni. De elotte feltetlenul meg kell tenned ami toled telik, mint ahogyan mar fent leirtam.

2017. júl. 27. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A testalkatommal nincs probléma. A fejem ami zavar: fül, orr..
2017. júl. 27. 01:33
 10/11 anonim ***** válasza:
Azokkal mi baj?
2017. júl. 27. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!