Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Segítség! Az egyik ismerősöm...

Banolva kérdése:

Segítség! Az egyik ismerősöm teljesen elzárkózik a külvilágtól? Lehetséges, hogy depressziós?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm aki teljesen elzárja magát a külvilágtól, rajtam kívül nem is barátkozik mással.

Próbáltam már neki segíteni de nagyon szerencsétlen kapcsolatok terén, nem képes kommunikálni, egyszerűen nincs mondani valója mindenre csak hümmög mint valami fogyatékos elképzelhető hogy elmebeteg? tudok rá valami megoldást?. Probáltam már elvinni bulizni, hogy megismerjen más embereket de ha szóba álltak vele mindig elrohant és közben ordibált, a lányokhoz nem mer hozzászólni. Egyébként 20 éves és sajnos csak az animének és a gépének él. Kérem valaki segítsen! valaki valami jó tanácsot ha tudna adni.



2017. okt. 2. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Amm hát a lelkével van baj. Meg nem szereti az embereket. Megértem. Nem tudsz semmit tenni ebben. Őt kell hagyni érvényesülni.
2017. okt. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Meg tudom érteni, hogy a saját ideális és az animék világában él, ez gyakran velem is előfordul. Valószínűleg sokszor csalódott már emberekben, szerintem meg kéne kérdezned, hogy bántja-e valami és ha elmondja hátha megkönnyebbül, megváltozik a nézőpontja.
2017. okt. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elég súlyosnak tűnik, de így távolról s nem szakértőként nem sokat tudok mondani.

Viszont... Az miért baj,ha elzárkózik a világtól? Ha neki így jó és működik így is az élete, szíve joga, nem? Az utóbbi években elég komoly remete hajlamaim vannak (mondjuk van egy párom, de más embert nem sűrűn látok) s eléggé berágnék arra, aki ki akarna ebből rángatni. Írásban tudok kommunikálni, szóban rossz vagyok, bár úgy is verbális. Node én szangvinikus-kolerikus vérmérsékletű és szerintem extrovertált vagyok (bár ma már nem vagyok ebben olyan bizonyos). Mégis szeretek egyedül lenni.


Az ő esete azért másnak tűnik. Te ismered, elvileg sejtened kéne, hogy lehet-e elmebeteg. Csak mert beszélni nem tud, még lehet intelligens, s persze aki nem intelligens, az sem elmebeteg még. Vannak meglepően aszociális emberek s olyanok, akik nem is akarnak beszélni mással, max. tőszavakban. Ez még nem feltétlenül baj, bár erősen atipikus az igen szociális homo sapiensnél.


Az életével azért nem ártana tenni valamit, de gondolom, iskolába azért jár vagy valami.

2017. okt. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
"Probáltam már elvinni bulizni, hogy megismerjen más embereket de ha szóba álltak vele mindig elrohant és közben ordibált, a lányokhoz nem mer hozzászólni. Egyébként 20 éves és sajnos csak az animének és a gépének él." - Ne bulizni vidd, hanem a MondoCon-ra. Egyből fog találni társaságot, mert ezek a rendezvények tele vannak hasonló érdeklődésűekkel. :-)
2017. okt. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Hagyd rá,neki már tökmind1.
2017. okt. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!