Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mikor hatalmasodik el az...

Mikor hatalmasodik el az embereken a magány?

Figyelt kérdés
Az utóbbi napokban sokat olvasgattam ebben a témakörben és sokan mondhatni bele vannak betegedve a magányba. Szerintetek ez mikor következik be? Mármint az után , hogy egyedül marad az ember, mikor kezdenek ezek a negatív érzések elő törni?

2017. nov. 9. 20:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nekem 2 év után lett rossz a magány.

Most már minden napom pocsék.Már élni is utálok.28f

2017. nov. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Szép lassan. Ér valami sikertelenség az éleben, felállsz a földről, megtörténik még párszor, aztán már egyre bizonytalanabb vagy, mindenért magadat hibáztatod, egyre nehezebben állod meg a helyed a társadalomban és a munkahelyeken. Ott hagyod a munkahelyet, váltasz, néhány hét, hónap munkanélküliség, újabb munkahelyen ismét csalódás, majd rádöbbensz, hogy semmit nem csinálsz az életben, csak dolgozol, haza mész, eszel, iszol, netezel, alszol(ha tudsz), ráeszmélsz hogy nincs kit felhívni, nincs kivel találkozni, még interneten se. Aztán véletlenül, vagy önhibádból jön egy munkanélküliség, otthon rekedsz, nem mozdulsz ki, és jön a téboly. Agyalsz, hogy mit rontottál el, hogyan kezdhetnél új életet, hogyan élhetnél úgy mint mások, legalább egy nagyon kicsit boldogan, de nem találod a kiutat. Egy nap fel kelsz, érzed hogy van benned élet, hogy úgy beszélnél valakivel, aztán ráeszmélsz, hogy senki sincs körülötted, minden sz.ar az életedben, majd este a gép előtt ülve az agyadba vág, hogy de hisz annyi mindent csinálhattam volna, olyan jó kedvvel ébredtem, és csak szorongtam egész nap. Számomra ez a magány, a teljes beleőrülés az emberi kapcsolatok hiányába és szívszorító boldogtalanság. 28/F
2017. nov. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
#2, átérzem a helyzeted...
2017. nov. 10. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

A magány elsősorban önmagad elvesztése, kapcsolat hiánya önmagaddal. Ha képes leszel lényeddel/magaddal jó kapcsolatban lenni, megszületik az egyedül-lét. Ebben a létben szeretettel bánsz magaddal, nem hibáztatod magad, és mást.

Sajnálom, de a magányos embert se a kutya, se a macska nem szereti. Kezdetben a magányos a természethez (fák,virágok..) kapcsolódhat, nyerhet erőt energiát.

Gyökeret kell eresztened a természetben. Naplementét/Napnyugtát nézni... a magányos társkeresése szánalmas, és fájdalmas is. Mivel gyökértelen, sem magához, sem a természethez sem kapcsolódik, a kőrmeit a másikba vájja bele (tudom, mert én is átéltem a magányt, ezért tudok róla írni) A legerősebb amikor a szíveddel kapcsolódsz mindenhez, de azt félted? Nem? Akkor, mi legyen? Mély kapcsolatot akarsz, miközben félsz sérülni. Aki úszni akar az vizes lesz. Kemény volt a saját démonjaimmal szembenézni: "engem ne szeressen senki"

2017. nov. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Most.
2017. nov. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
En inkább nappal😀. Valahol olvastam, hogy depresszió okai: szociális sutaság, hát roppant találó szerintem, mert én pl inkább a munkahelyemen szoktam magányosnak érezni magam, pedig ott van a legtöbb ember körülöttem és még kedvesek is, de egyszerűen nem tudok velük koszonesen-hogy vagyon túl lendülni, ha mondanak is valamit kb csak visszamosolyogni bírok, nagyon gáz, mondjuk az angol nyelv is probléma kicsit) de hogy sose jut eszembe értelmes reakció ettől mindig önutálatom is tamad. Szóval bedepizek és elvonulok legtöbbször ha lehet. otthon tesomekkal beszélgetek kicsit vagy lekötom netezessel magam az még elmegy. 30l
2017. nov. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
41%
A lányoknak pynájuk van.
2017. nov. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!