Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egy cica boldoggá tud tenni?

Egy cica boldoggá tud tenni?

Figyelt kérdés
Nagyon magányos vagyok. Bejárok dolgozni, ott jól elvagyok másokkal, de igazán közel senkit nem akarok engedni magamhoz, mert úgy is csalódnék, és amúgy is, már egyre kevésbé tudom kimutatni a szeretetemet. Egy macska sok örömet/szeretetet tudna adni nekem? 22L
2017. nov. 13. 19:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
17%
Persze. Igazi macskás nő lehet belőled.
2017. nov. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
27%

Ha egy állatól vársz szeretet és örömöt, akkor tarts kutyát. Mondom ezt úgy, hogy én macskás vagyok, és van brit shorthair cicám.

A macska imádni való, nagy örömet okoz nekem, de mivel öntörvényűek, sokszor olyan mintha "levegőnek" nézne. A macskák is tudnak hízelegni, szeretni, bújni, de sokszor nem igénylik, elvannak magukban. Ilyenkor hagyni kell őket. A kutya viszont képes a nap 24 órájában boldogságot adni. Foglalkozni kell velük, sétálni, játszani, de cserébe imádattal csüng rajtad.

2017. nov. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
33%
Igen, de engem egy cápa és egy krokodil is boldoggá tenne.
2017. nov. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
33%

Kedves Kérdező!


"senkit nem akarok engedni magamhoz, mert úgy is csalódnék" Legyen a te hited szerint!

2017. nov. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Sunshinedoll ***** válasza:
42%

Egy háziállat tuti nagy segítség lenne. Megtanít beosztani az idődet, alkalmazkodni, felelősséget vállalni. Egy ismerősöm depresszióján rengeteget segített az, hogy örökbefogadott egy kiskutyát, egy másik ismerősöm pedig megtanult felelősségteljes és rendes felnőtt lenni, mikor befogadott egy macskát.

Szerintem egy házi kedvenc tud terapetikus lenni, de ne csak ezért fogadj be egyet, hanem tényleg vállald is érte a felelősséget, és anyagilag is meg tudd engedni magadnak.

2017. nov. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
5%
Nem mert sok baj van vele és a macska egy önfejű állat nehéz megnevelni, velem jobban járnál, de te tudod.
2017. nov. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha szereted őket, akkor biztosan!
2017. nov. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Minden rosszmájú véleménnyel ellentétben igen, tudna örömet okozni egy cica (persze csak úgy, hogy nem dobod ki, amint ráunsz, vagy ha találsz valakit).

A mamám a papám halála óta befogadott két cicát, szóval ő is olyan "macskás vénasszony", akiket #1 említett gondolom lekezelésből, de tényleg rengeteg szeretetet kap tőlük, és nem is annyira magányos. A macska szerintem pont jó választás kezdő állattartóknak, mert elég jól el van magában, bár örül a figyelmednek, és nem kell a napirendeden sem változtatnod, hogy időt szakíts mondjuk sétáltatásra.

2017. nov. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Persze, pláne mikor meló előtti rohanásban még almot kell takarítanod, mert épp beleszart.De amúgy igen, boldoggá tud tenni.A cicák is nagyon bújósak tudnak lenni.Nekem is van, néha bosszantó, de nem tudok rá soká haragudni :)

Érezni szokta ha közeledek haza, olyankor nyávog, ül az ajtóban.Aztán bújik hozzám, puszilgat, ugrál örömében.Nagyon ki tudja mutatni a szeretetét.És mókázni, játszani is lehet vele, ha van kedve.

2017. nov. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Sok örömet okoz, nekem is van macskám. (Sőt, kutyám is) Bár segít, de a gondokat nem oldja meg. Teljesen boldoggá tenni nem tud.
2017. nov. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!