Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mielőtt teljesen begubózok,...

Mielőtt teljesen begubózok, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem az egyetemet. A természetemnél fogva sosem voltam az a nagy társaságba járós, középpontba kerülős; de eddig nem volt gondom, mert pár barátot mindig tudhattam magam mellett, és ez eddig elég is volt. Mostanra azonban velük, a gimis haverokkal alig-alig beszélek, soha nem akarnak ráérni (a többségük szintén komolyan tanul és/vagy barátnőzik); az egyetemen pedig két-három emberrel szoktam dumálni, de sulin kívül semmi nincsen. Kezdek egyre jobban tehát magamba fordulni, ebben a félévben a tanuláson kívül szinte semmi értelmeset, semmi szociálist nem csináltam (sportolgatás, meg egy-két hobbi van; de mindet egyedül); és félek, hogy ha még várok (nem tudom mire), akkor lassan visszafordíthatatlan lesz.


Hogyan tudnám elkerülni a magányosságot? Muszáj radikálisan megváltoznom és szórakozóhelyekre, kocsmákba járnom; hogy ne legyek ennyire egyedül?


Légyszí főleg azok írjanak, akik megértik a helyzetemet; vagy jártak már így és megoldották valahogy.

Köszönöm a segítséget!



2018. jan. 19. 21:28
 1/3 anonim ***** válasza:
82%
Nyugi, majd ha mész jegyzetet kunyerálni, lesznek ismerőseid.
2018. jan. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Áttudom érezni a helyzetedet.

Szerencsére ezen könnyen lehet segíteni. Egyáltalán nem kötelező kocsmákba, bulikra járni azért, hogy új emberekkel ismerkedj meg. Nem tudom, melyik egyetemre jársz, de biztos, hogy van ott pár ember, akik örülnének a társaságodnak :) Sok helyen lehet ismerkedni, az egyetem pedig az egyik legjobb kiindulópont.

Mások is küszködnek ehhez hasonló problémákkal, de ezek nem olyan világmegváltó gondok, amikből ne lehetne kilábalni. Igen, tenni kell érte. De ha megvan a kellő elhatározás benned, menni fog. Én drukkolok :)

2018. jan. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A helyedbe olyan helyre járnék, ahol otthonosan érzem magam.Ahol hasonló gondolkodású,beállítottságú emberek vannak mint te.Ott könnyebben eltudsz társalogni emberekkel.
2018. márc. 31. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!