Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Úgy érzem nincs értelme az...

Úgy érzem nincs értelme az életemnek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hónapok óta azon gondolkozok hogyan vethetnék véget az életemnek. Minden értelmét vesztette amióta elköltöztünk. 8.-as vagyok,januárban költöztünk az ország másik végébe. Az ottani barátaim nagy részét elvesztettem,az itteni iskolában pedig nem fogadtak be,amit valamennyire meg is értek. A szüleimet nem érdekli,hogy mi történik velem,sosem próbáltak megérteni. Anyám tudja,hogy vagdosom magam,de kinevetett és azt mondta,hogy szánalmas vagyok. Minden nap lehord és már nem bírom hallgatni. Egyetlen igazán fontos barátom van(internetes),akit már majdnem egy éve ismerek. Az utóbbi időben úgy érzem,hogy már neki sem vagyok fontos. Nyáron találkoztunk volna,de szerintem addigra már nem fogunk beszélni. Neki sokkal jobb barátai vannak nálam és nem szeretném zavarni. Már abban sem hiszek,hogy gimnáziumban jobb lesz. Én egy nagyon nyitott ember voltam,sokak szerint vicces és megértő is.Régen minden nap találkoztam a barátaimmal,de új embereket is szerettem megismerni.Mára viszont ott tartok,hogy megszólalni sem merek emberek között és rosszul érzem magam. Minden napom annyiból áll,hogy szenvedek egy sort az iskolában,aztán hazaérek és bezárkózok a szobámba. Unalmas már,hogy minden ugyanolyan sz.r hónapok óta. Lehet,hogy jelentéktelennek tűnik amit leírtam,de nekem nem az. Előre is megköszönném,ha valaki segítene pár tanáccsal,mert ezt már tényleg nem bírom.
2018. ápr. 29. 20:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%
Ezt sokan átélik, és ennyi idősen ezek még komoly problémának számítanak és sokan magukba zuhannak, de még előtted az egész élet. Lesznek ennél sokkal nagyobb problémáid, amik után a mostanira csak legyinteni fogsz és lesz még sok sok jó élményben is részed. Még nagyon sokat fog változni az életed, nem kell kétségbe esni. A régi barátaid úgyis előbb utóbb tovább tanultak volna, máshol vállaltak volna munkát/ családot, más baráti körökbe járnak majd. De ennyi idősen még azokról is elmondható ez, akiket most ismersz meg. Ritka hogy ennyi idősen egy barátság örökre szól, pont azért mert még nagyon sok dolog fog változni az életetekben. Viszont mindig legyél nyitott új emberek megismerésére.Te alakítod az életed, főleg ha idősebb leszel, szóval rajtad fog múlni a boldogságod, csak tegyél érte
2018. ápr. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
42%

Ilyenkor az tud igazán segíteni, ha leülsz egy asztalhoz és felteszed a kérdést magadnak: Mi a f@$zt csinálok?

Tényleg jelentéktelen dolgokat írtál le. Én személy szerint hatványozottan durvább dolgokat éltem meg, mégis itt vagyok.

Lenne egy két értelmesebb tanácsom ami nálam működött de az itteniek egyik fele érzéketlen gyökérnek kiáltana ki a másik fele szimplán lepontozna ezért nem kezdek kisregény írásba de ha van kedved írj privátot.

2018. ápr. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
45%

Göröngyös út a csillagokig.

Tudom, hogy nyálasnak hangzik, de így van! NE add fel! Szorítsd össze a fogaid, tűrd ha tűrni kell, harcolj ha azt kell! Szerezz barátokat! Légy kedves, elbűvölő! Bunkónak lenni könnyű. De kedvesnek? vidámnak? mosolygósnak maradni? Az az IGAZI meló.

Feladni könnyű, de harcolni? Na azt nehéz. Nehéz, de megéri! Ne vágdosd magad! Azt nem éri meg. :)

2018. ápr. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50%
Nekem nem tűnnek NAGYON nagynak a problémáid. Ilyenkor tanácsos egy kívűlálló szemszögéből nézni a dolgot. ÁLLANDÓAN csak a rosszat kapod, persze, hogy felnagyítva látsz mindent! Az én szemszögem: Költöztek, hiányoznak ezért a barátaid. Nem tudtál beilleszkedni. Az is menni fog majd, csak légy kedves! Anyukád lesajnál. Intézd úgy, hogy büszke legyen rád! Vágdosod magad, ami hülyeség nem vezet sehová. Senki sem volt melleted, hogy felnyissa a szemed és megmondja neked; TOVÁBB!
2018. ápr. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
2018. ápr. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
45%

Az emberek szerencsétlensége kiakaszt.

Aki keres az talál.

KERESS AZ ÉLETEDNEK ÉRTELMET, KERESSS!

2018. ápr. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
50%

Mi ez a baromi kissé? Olyan, mintha valami NPC volnál.

"Anyám tudja,hogy vagdosom magam,de kinevetett és azt mondta,hogy szánalmas vagyok. Minden nap lehord és már nem bírom hallgatni."

És csak ennyi? Vagdosod magad és csak lehord téged? Milyen anya az ilyen? Minimum pszichiátriai kezelésre kellett volna hordania téged, de előtt jó néhány maflás is kijárt volna.

" Hónapok óta azon gondolkozok hogyan vethetnék véget az életemnek."

Micsoda trauma! Biztos baromi jó haverok voltak, miután iskolát váltottál azt is elfelejtették, hogy élsz. Olyan hatalmas problémáid vannak, merthogy nem barátkoznak veled az új sulidban és emiatt vagdosod magad és meg akarsz halni. Semmi azoknak a problémái el törpülnek, akiket folyamatosan terroristálnak, megaláznak, megvernek... Egy pszichiáter kéne neked! Neked is, mint a többi NPC-nek a suli határozza meg a "barátság" fogalmát, ott élitek ki magatokat és az az életetek csúcspontja. Egy kicsit sem sajnállak! Hiába krokodil könnyeket hullajtasz. Irigylem a problémáidat.

2018. ápr. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#7 Végülis jogos amit írtál,másnak nagyobb problémái vannak,mint nekem. Ezzel tisztában is vagyok. Te csak azt felejtetted el,hogy nem mindenki ugyanolyan és lehet,hogy nekem már az ilyen kis problémáktól elegem lesz. Ez az én gyengeségem ezek szerint,de ez van.(: Nem voltál valami segítőkész,de azért kösz a válaszodat.

Egyébként mindenkinek ment a zöld kéz,köszönöm az eddigi válaszokat.

2018. ápr. 29. 21:27
 9/16 anonim ***** válasza:

Hát olyan nagyon sokat nem tehetsz haver...

Max. eltereled a gondolatidat a dolgaidról valamilten hobbival.

2018. ápr. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Te csak azt felejtetted el,hogy nem mindenki ugyanolyan és lehet,hogy nekem már az ilyen kis problémáktól elegem lesz. "

Aha, és azért kell vagdosni magad? Menjél már magadnak a kamu kérdéseddel! Anyukád látva, hogy vagdosod magad csak elmosolyodott. Pszichológus kéne neked, mert annyira figyelemre éhes vagy!

" Ez az én gyengeségem ezek szerint,de ez van.(:"

Nem nevezném gyengeségnek, inkább csak "kényszeresen" azt várod, hogy mindenki sajnáljon.

"Nem voltál valami segítőkész,de azért kösz a válaszodat."

És mit jelent számodra a segítőkészség? Megdicsérjelek vagy mi?

"Egyébként mindenkinek ment a zöld kéz,köszönöm az eddigi válaszokat."

Milyen zöldkezű vagy, kár hogy az piros nem pedig a zöld. Biztos színvak vagy. LOL Az ember azt gondolná én vagyok a bunkó, pedig csak jól ismerem a számító megjátszókat. Az előadásod túlságosan klisés volt, legközelebb találj ki jobbat, több dráma legyen benne, hogy együtt érzünk veled. (:

2018. ápr. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!