Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Úgy érzem nincs értelme az...

Úgy érzem nincs értelme az életemnek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hónapok óta azon gondolkozok hogyan vethetnék véget az életemnek. Minden értelmét vesztette amióta elköltöztünk. 8.-as vagyok,januárban költöztünk az ország másik végébe. Az ottani barátaim nagy részét elvesztettem,az itteni iskolában pedig nem fogadtak be,amit valamennyire meg is értek. A szüleimet nem érdekli,hogy mi történik velem,sosem próbáltak megérteni. Anyám tudja,hogy vagdosom magam,de kinevetett és azt mondta,hogy szánalmas vagyok. Minden nap lehord és már nem bírom hallgatni. Egyetlen igazán fontos barátom van(internetes),akit már majdnem egy éve ismerek. Az utóbbi időben úgy érzem,hogy már neki sem vagyok fontos. Nyáron találkoztunk volna,de szerintem addigra már nem fogunk beszélni. Neki sokkal jobb barátai vannak nálam és nem szeretném zavarni. Már abban sem hiszek,hogy gimnáziumban jobb lesz. Én egy nagyon nyitott ember voltam,sokak szerint vicces és megértő is.Régen minden nap találkoztam a barátaimmal,de új embereket is szerettem megismerni.Mára viszont ott tartok,hogy megszólalni sem merek emberek között és rosszul érzem magam. Minden napom annyiból áll,hogy szenvedek egy sort az iskolában,aztán hazaérek és bezárkózok a szobámba. Unalmas már,hogy minden ugyanolyan sz.r hónapok óta. Lehet,hogy jelentéktelennek tűnik amit leírtam,de nekem nem az. Előre is megköszönném,ha valaki segítene pár tanáccsal,mert ezt már tényleg nem bírom.
2018. ápr. 29. 20:14
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nekem elég,ha én tudom,hogy nem kamu kérdés. A segítőkészség meg nálam azt jelenti,amit az előtted válaszolók/privátban válaszolók írtak. Annyira tudok örülni,hogy jobbnak tartod magad az én szánalmas kis jelenlétemtől,tényleg tök büszke vagyok. Mostmár csak azt nem értem,hogy miért válaszoltál,ha semmi pozitívat nem tudsz hozzáfűzni a kérdésemhez,mert én tanácsot kértem,nem pedig szidást. Színvak pedig még szerencsére nem vagyok,de ha ebben a tudatban nyugodtabb a lelkivilágod,akkor sem fog meghatni.
2018. ápr. 29. 23:23
 12/16 anonim ***** válasza:

Vallalj vmi munkat.

Kezdj el sportolni.

2018. ápr. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
Átérzem a helyzeted, tudom, milyen az, ha nem fogadnak be és totál egyedül érzed magad. A hozzászólok úgy látszik még sose érezték a kirekesztettséget. Nekem szinte az egész általános így telt, nem éreztem jól magam, nem találtam a helyem az osztályban és céltáblává váltam. Borzalmas időszak volt. Aztán gimnáziumban lettek barátaim, szerettem azokat az éveket, most megint épp lejtmenet van, de egyszer talán jobb lesz. Írod, nyolcadikos vagy, akkor most fogsz menni középiskolába, ahol tiszta lappal indulsz. Tekints erre úgy, mint egy lehetőségre, légy olyan barátságos és nyitott, mint korábban voltál és meglásd, lesznek barátaid! :) A vagdosást pedig fejezd be kérlek, mindig vannak rossz időszakok az életben, néhány nehéz hónap után nem szabad elfeledni az addigi szép élményeket és feladni mindent, mert vár még rád sokkal, de sokkal több szép pillanat. És szerintem egyáltalán nem olyan félvállról vehető dolgok ezek, anyukádat nem is értem. Olyan korban vagy, amikor különösen fontos a közösségbe tartozás, a társak elismerése és az ekkor szerzett tapasztalatok formálnak, ahogyan dolgozod föl a történéseket, az kihatással lehet a felnőtt korodra is. Minden iskolában kell lennie iskolapszichológusnak, beszélj vele ezekről, amik bánatanak. Sokszor már az is segít, ha van kinek elmondani és megértő fülekre talál az ember. A jövőre nézve kitartást és sok-sok boldog percet, őszinte barátokat kívánok! :)
2018. ápr. 30. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

TARTS KI!

Én 1993 nyarán költöztem új településre, épp a nyolcadik osztály megkezdése előtt. Tudom, mi a helyzet ilyenkor. Viszont: A nyolcadik után már úgyis új iskolába mész, ahol mindenki új az osztálytársainak. Addig kell csak kitartanod, s nem fogod magad kirekesztettnek érezni. Addig viszont azt mondanám, hogy ne búslakodj, hanem kösd le magad valamivel: TANULÁSSAL. Egy tipp: tanuld a matekot. ;) Ha azt megszereted, akkor minden szabadidőd is kevés lesz, hogy kielégítsd tudásvágyad, s a most nyomasztónak érzett gondokat el fogod feledni... :)

Ha valami miatt mégis nagyon komoly lelki válságba kerülnél, ne félj segítséget kérni! Komolyan.

2018. máj. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Hát Reaper komám te iszonyat nulla fos ember vagy.


Menj vissza a sötét patkánylyukadba aszt gyakorold a butuska sátánista dolgaidat:D

2018. máj. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Kis István Balázs válasza:
Az öngyilkosság gyávaság,és önzőség. Azért gyávaság mert menekülni próbálsz a problémák elől amit igazából meg kellene oldanod. És azért önzőség mert csak magadra gondolsz. Másra nem.
2018. júl. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!