Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Úgy érzem, hogy felesleges...

Úgy érzem, hogy felesleges vagyok és semmi értelme sincs az életemnek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szia!


18 éves fiú vagyok, Budapesten élek és nem tudom, hogy mitévő legyek magammal. Úgy érzem, hogy az életem egy nagy üresség, leginkább a gépem előtt lógok...


Amíg iskolába jártam (érettségi szünet van most), sem csináltam semmit. Elmentem, végigszenvedtem az órákat (aludtam/telefonoztam), pár osztálytársammal hülyültem, elmentem haza/nagymamámhoz ebédelni, tanultam (az erős túlzás...) és evés után többnyire csak gépeztem.

A napirendem nagy általánosságban már kb. 8. óta ilyen volt.


Az egész ott kezdődött, hogy valahogy sosem sikerült semmilyen közösségbe sem beilleszkednem... (nagyon, nagyon enyhe autizmusom van... Nagymamámat és Édesanyámat is megvetették, nem akarták befogadni a társadalomba... Cserébe nagyon értelmesek, sokra vitték.)


Így visszatekintve valahol érthető, hogy miért nem voltam kedvelt a gyerektársak között: sorra rúgtam fel normákat, lobbanékony voltam, könnyen be lehetett csapni, nem bírtam az "igazságtalanságot" (emiatt egy Svindlit sem lehetett velem rendesen játszani...)


Azóta fejlődtem, de az odáig tartó út rémes volt. Gyerekkorom nagy részét egyedül töltöttem (könyvolvasás, számítógépezés, legózás...)

A legtöbbet a Minecrafttal játszottam... singleben, meg multiban is. Furán hangzik, de nem azért hagytam abba, mert meguntam volna, hanem mert egyszerűen kikoptak/megváltoztak a régen "családias" szerverek, ahol mindig mindenkinek volt játszótársa...


10.-ben (2015/2016-os tanév) még kifejezetten élveztem is, hogy úgy voltam ~4,5 átlagú tanuló, hogy igazából szinte semmit sem tettem érte.


11.-re ezt meguntam, 2017 elején szinte szenvedtem attól, hogy sohasem csinálok "semmit"...

Pár hónapig részletesen vezettem naplót arról, hogy melyik nap mit csináltam, de utólag beláttam, hogy ez egy fatális hiba volt. Ezzel csak lejjebb húztam magamat.


Végül elmentem diákmunkázni: felvettek árufeltöltőnek és raktárosnak (egyszerre kettő helyen dolgoztam a nyáron).

Azóta már csak a raktárban dolgozom (hétköznap esténként lehet végezni), az órabér az egyik legjobb lett a környéken. Plusz lehet, hogy most jobb munkalehetőséget kapok tőlük. Ilyen szempontból hálaistennek jó irányba halad az életem.

Nem herdálom a pénzt, ezért viszonylag sok pénz jött össze tavaly nyár óta. (Kb. 75%-a önerőből, 25%-ban meg a család segített nekem pl. szülinap, karácsony stb.)


Közben letettem angol, német nyelvvizsgát (most oroszul tanulok pár hónapja).

Megtanultam vezetni, és tulajdonképpen szeretek vezetni, csak az idiótákat utálom az utakon (sokszor káromkodok hangosan lol).


Tulajdonképpen ebbe az autós irányba szeretnék elindulni... (autóvillamosság, villamosság) De mivel semmilyen szakképesítésem sincs (érettségiből is még csak a fele... -_-), nem hiszem, hogy akár csak egy sima gyakornoki pozicíóra is felvennének.

Pedig én simán dolgoznék egy műhelyben, ingyen is, ha ott el tudnám a sajátítani az autózás csínyját-bínyját. :) Volt ilyen ismeretségünk, de megszűnt a műhelye, más területen kezdett dolgozni.



Így visszaolvasva az írásomat, jól kihasználtam az életem első 18 évét, de mégis úgy érzem, mintha semmit sem csinálnék, "pazarolnám az időmet".....


Ahhoz már egy ideje hozzászoktam, hogy barátaim max. időszakosan vannak, barátnőről pedig álmodni sem merek kb. :)


Mit tennél a helyemben? Köszönöm válaszod :)


18F, Bp



2018. máj. 24. 20:31
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

#10 Köszönöm a segíteni akarásodat.

Az öngyilkosságot azért kihagyom.

Biztos van jobb megoldás.

2018. máj. 24. 22:44
 12/18 anonim ***** válasza:
43%

online közösségbe is betudsz csatlakozni, sok esetben azt se tudják ki ül a gép előtt, lehetsz bármilyen ha normális vagy befogadnak


az már meg van mit szeretnél elérni, már csak a hogyan a kérdés, neked kell felépítened az utat, hogy elérd a célodat

2018. máj. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Synthia válasza:
41%
Ha szeretnel ismerkedni akkor ket helyet ajanlok SGI Budapedt v keresshersz mas varosokba is Sokka Gakkai Budhista szervezet en is jarok ods Dunlinba es nagyon jo emberek vannak ott ha akarsz beszelni beszelsz hanem csak hallgatsz ott tudsz segiteni magadon hogy jobb jellemed legyen ami hozzasegit az ismerkedeshez,en is nagyon szegyelos voltam anno mar kinottem annyira hogy a miniszterelnokot is megszolitom ha kell,nem felek senkitol es semmitol😊vagy jarj Amway meetingekre uzletet tanulni em itt Dublinba jarok ilyen helyekre sok baratom van a vilag minden tajarol tenyleg,Lenyeg hogy magadon kell dolgozz a jellemedet epitsd fel irj uj enkepet magadrol es tedd ki a falra es azokat mondogasd amig beepul a tudatalattidba es megvaltozol sok sikert
2018. máj. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Synthia válasza:
52%
Bocsi a helyesirasi hibakert a kepernyom eltort par napja es nem latom jol a betuket de remelem megerted a lenyeget
2018. máj. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
10%
Budapesten annyi mindent lehet csinálni akár egyedül is, haverok sem kellenek. Örülj neki hogy te nem az isten háta mögött laksz egy faluban ahol semmi nincs. Semmit nem lehet csinálni.
2018. jún. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

Szia :) elhiszem hogy nagyon rossz lehet hogy egyedül vagy aterzem nekem is ez van:/ viszont így elolvasva hogy miket csinálsz szerintem nem töltöd el feleslegesen az időd. Maximum a gép helyett pl sétálj egy kicsit vagy kezdj el egy sportot,ott még akár társaságra is lelhetsz :) de ne írd le magad,az átlagod is iszonyatosan jó és az hogy ennyi nylebsn tudsz az meg végképp. Sajnos nem tudom de szerintem lehet ilyen külön érettségit tenni,szóval akár azt le is teheted és elvégezhed az autós sulit :)

Az viszont nagyon jó hogy nyelvet tanulsz mert hasznos.Szerintem találj egy jó sportot és csináld azt ;)

2018. jún. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Találj egy célt az életednek.

Onnantól kezdve a baráti társaság, párkapcsolat csak másodlagos dolgok lesznek, és ilyen módon, alakulnak majd maguktól.

2018. júl. 18. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%
Járjál templomba.
2020. máj. 16. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!