Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A magány előbb utóbb valóban...

Kriszti12365 kérdése:

A magány előbb utóbb valóban ki végez?

Figyelt kérdés

Természetesen nem kell szó szerint venni csak gondoltam meg kérdezem a véleményeteket!

Kort és nemet is írhattok ha akartok.

Előre is köszönöm szépen a véleményeteket!


2018. jún. 10. 21:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nem végez ki,inkább megerősít.Egyezek az előző hozzászólóval,hogy ront az életminőségen.Ezt tapasztalom.Sokat vagyok egyedül,tanulok, a szüleimmel nem jó a kapcsolatom.Akik meg vannak barátaim,ismerőseim általában jól el vannak a saját kis életükkel.Belefér egy séta,egy kis találka,de nem mélyedünk bele a dolgokba,ha érintek is dolgokat az annyiban is marad.Pl.múltkor beteg voltam,nem olyan súlyos volt a dolog,de elég rossz tüneteim voltak.A s éta alkalmával mondtam a barátnőmnek,hogy félek,hogy visszatér az a dolog,csak annyi választ kaptam rá...hát azt elhiszem.Vagy mással elmentünk fagyizni,és rövid idő múlva mondta ne hargudjak elkellene indulnia,mert várja a párja.Sok ilyen esetet tudnék mondani.Meglehet szokni,de amikor jönnek a nehézségek,gondok,akkor nem olyan könnyű,de meglehet küzdeni vele.Tehát ha egyedül vagy a másik embernek nem te leszel a prioritás,kevés az az ember aki minőségi időt szán másokra.Kicsit el is lehet fásulni ebben.Nem is érzek már kedvet,hogy az örömeimről,nehézségeimről beszéljek másoknak.Nekem segítenek a különböző pszichológiai megküzdési mechanizmusok.Me az,hogy hiszek a szebb és jobb holnapban,még akkor is ha nem olyan jó a helyzet :-)
2018. jún. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

11#


"Loneliness and physical health


Loneliness increases the likelihood of mortality by 26% (Holt-Lunstad, 2015)

The effect of loneliness and isolation on mortality is comparable to the impact of well-known risk factors such as obesity, and has a similar influence as cigarette smoking (Holt-Lunstad, 2010)

Loneliness is associated with an increased risk of developing coronary heart disease and stroke (Valtorta et al, 2016)

Loneliness increases the risk of high blood pressure (Hawkley et al, 2010)

Lonely individuals are also at higher risk of the onset of disability (Lund et al, 2010)

Loneliness and mental health


Loneliness puts individuals at greater risk of cognitive decline (James et al, 2011)

One study concludes lonely people have a 64% increased chance of developing clinical dementia (Holwerda et al, 2012)

Lonely individuals are more prone to depression (Cacioppo et al, 2006) (Green et al, 1992)

Loneliness and low social interaction are predictive of suicide in older age (O’Connell et al, 2004)"


Figyelmedbe ajánlom ezt a pár sort innen szetem ki:

[link]


... de az internet tele van ehez hasonló cikkekel.


Plusz még az amit előzőleg írtam, hogy ha valami baj történik nincs senki aki tudna segítséget hívni. Stroke, szívroham, akrámi miatt kialakult sokkos állapot stb... vagy csak egy furcsa otthoni balleset.

2018. jún. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!