Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egyedül van értelme leélni...

Egyedül van értelme leélni egy életet, úgy, hogy vágynátok társra, családra? Ti letudnátok?

Figyelt kérdés
Ja és másban sem tudnátok kiteljesedni, mert genetikai hulladékok (buta, lassú, ügyetlen, mentálisan beteg) vagytok.
2018. jún. 22. 06:31
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
Olyan emberek írjak ki ezeket a kérdéseket, hogy te azt nem is gondolnád. Én azért írtam ki most, mert anonim, idegeneknek panaszkodok, nem jó ismerősöket fogok vele b#sztatni. No meg a válaszok sokszor érdekesek. Ha az ember magába tartja a dolgokat az még rosszabb, itt viszont nem kötelező válaszolni, élőben sokkal etikátlanabb lenne ilyenekről beszélni.
2018. jún. 22. 07:57
 12/40 anonim ***** válasza:
27%
Ezzel a gondolkozással tényleg genetikai hulladék vagy.
2018. jún. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
80%
Vágynék társra, családra, de tudom, hogy nagy eséllyel egyedül maradok, mert visszahúzódó vagyok, nem beszélgetek idegenekkel, nő létemre nem hordok szexi, divatos ruhákat, nem vagyok különlegesen szép sem. Ennek ellenére egyedül is le tudnám élni az életem, eddig is egyedül voltam, semmi nem változna. Nem csak egyvalamiben lehet kiteljesedni, én pl ha egyedül maradok, akkor minden időmet arra fogom szentelni, hogy másokon segítsek.
2018. jún. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:
14-es jó ötlet, nekem is volt ilyen gondolatom régebben.
2018. jún. 22. 08:17
 15/40 anonim ***** válasza:
31%
Ha magadról így beszélsz, akkor ne csodálkozz, hogy olyan az életed, amilyen. Ennyi negatív energiával benned, nem soda, hogy elkerülnek az emberek.
2018. jún. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
5%
*csoda
2018. jún. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:
Nem kerülnek el az emberek, mert jó színész vagyok, meg maradt belőlem valami emberi a gyerekkoromból, lánnyal is van akivel el tudok beszélgetni. Viszont romlanak a kapcsolataim amióta depressziós vagyok az tény, régen magabiztos voltam, de egyben önámító.
2018. jún. 22. 08:35
 18/40 anonim ***** válasza:

Eszembe jutott hogy a depressziónál előfordul hogy promózzák hogy "Merj segítséget kérni, nem vagy egyedül!"

És akkor csóri kérdező kiírja a bánatát erre a válaszolók fele támadja, ezért megérte :D


Kérdésre válaszolva, igen, ezidáig elvoltam és a jövőmre is megvannak a terveim. Mondjuk azért genetikai hulladéknak nem nevezném magam max nem a legjobb leosztást kaptam.

2018. jún. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
31%

A kérdésre válaszolva: le tudnék élni egy életet egyedül, abban is ki tudnék teljesedni, de mostanában egyre erősebben érzem úgy, hogy örülnék egy társnak, akivel megoszthatom az életem élményeit. A baj ezzel kapcsolatban csak az, hogy nem tudnék megalkudni. Például szeretném, ha a párom érzelmileg intelligens lenne, és itt már elvesztettem potenciális jelöltek úgy 90%-át. :) Na jó, kicsit borúlátó vagyok. :)


A hozzáállásoddal kapcsolatban viszont engedd meg nekem, hogy én is mondjak pár dolgot, tényleg a lehető legjobb szándékkal:

Régen én is ilyen voltam, mint te, még antidepresszánsokat is szedtem, pszichiátrián feküdtem, meg hasonló finomságok, de aztán szép lassan szélesítettem a látókörömet, elkezdtem kinyílni az életre, és kalandnak láttam az önfelfedezést. Néha (érts: majdnem mindig) rohadt nehéz volt, hiszen az ember valahogy beleszokik a toxikus gondolati sémákba és azokat tartja "kényelmesnek", azokat pörgeti le a fejében újra és újra egyszerűen azért, mert az számára az ismerős. Az ember szerintem úgy van behuzalozva, hogy túlnyomórészt "robotpilóta" üzemmódban működjön, kvázi minden alkalmat megragad arra, hogy visszaszenderegjen a megszokott tudati mintákba. A baj ott kezdődik, hogy a megszokás lehet egy rossz viselkedésminta, gondolati struktúra is.

Ezzel azt akarom mondani, hogy a tudati állóképesség sem veleszületett (legfeljebb egy kisebb részben), hanem kondicionálás kérdése. A jó hír, hogy ezzel tudsz dolgozni, de persze nem könnyű elkezdeni, és még kevésbé könnyű kitartani mellette; ennek ellenére dőreségnek tartom, hogy a kihívás miatt élből lehetetlennek tituláljuk a dolgot: még ha van is szerepe a genetikának, könnyen belátható, hogy nem 100%-os, tehát nem egy kérlelhetetlen fátumról beszélünk. Ha pedig nem 100%-os a szerepe, akkor képesek vagyunk hellyel-közzel kiigazítani a tudatunkat, és egészségesebb gondolati sémákat beiktatni.

2018. jún. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
100%
Ha valamihez szìnészkedni kell, az már régen rossz...
2018. jún. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!