Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egyedül van értelme leélni...

Egyedül van értelme leélni egy életet, úgy, hogy vágynátok társra, családra? Ti letudnátok?

Figyelt kérdés
Ja és másban sem tudnátok kiteljesedni, mert genetikai hulladékok (buta, lassú, ügyetlen, mentálisan beteg) vagytok.
2018. jún. 22. 06:31
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm 20-as. Gondolkodtam már a felfogásomon való változásra. Én a zent néztem ki régebben, ami megszüntetné az egot, a vágyakat, a ragaszkodast, csak én nem tudok a szeretimhez nem ragaszkodni, nem szeretni őket. Amit te írtál azon elgondolkozom.
2018. jún. 22. 09:10
 22/40 anonim válasza:
35%
Szeretem a spenótot és akárhogyan tudok parajfőzeléket csinálni. Ez teszi teljessé az életet!
2018. jún. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
25%

Szívesen! Na, ez tök jó, én is a buddhizmus felé fordultam és azon belül nekem is a zen volt a legszimpatikusabb. Elmentem a buddhista fősulira, megtanultam meditálni. Kalandos út volt, sok-sok vargabetűvel.


Azért az éntelenséget és a vágyak elérését szerintem ne tűzd ki célul, legalábbis ne első célnak. Ez akkor ugrás lenne, mintha azt mondanám, hogy én holnaptól én akarok lenni Elon Musk. :)

Reálisabb első cél az lenne, ha nem félnél a félelemtől. Feldmarral szólva:


"A félelemtől nem lehet megszabadulni, de nem is kell. Nem ismerek egyetlen olyan embert sem, aki ne félne - én is félek. Az azonban már baj, ha mindig elkerülöm az olyan helyzeteket, ahol esetleg félni kell, mert akkor nagyon leszűkítem az életteremet, és a saját félelmemnek a foglya leszek. Nem merek semmit sem csinálni, mert esetleg félni kell. A legtöbb esetben tehát nem az a baj, hogy félek, hanem az, hogy félek félni."

2018. jún. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
25%
vágyak elérését = vágyak megszűnését :)
2018. jún. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
25%

"...mi normális, családos emberek..."


Ez a hozzáállás rémisztőbb számomra, mint az, amit a kérdező és az úgynevezett "nem normálisok" mutatnak.

2018. jún. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
0%

nekem más a bajom de az is genetika..


mint az egyik válaszoló írta én is a másokért élést választom/választottam

2018. jún. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
20%

"...normális, családos emberek..."


Mi, normális, Suzukis emberek kérünk, hogy légy te is normális.

2018. jún. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
65%

Nem csoda, a mentális betegek mind összetartanak.

Aztán együtt robbantanak meg lövöldöznek.

De egymást, légyszíves. Köszönjük.

2018. jún. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudtam volna úgy leélni az életem,pedig családra gondolni se mertem akkoriban.Sosem tartottam magam normálisnak és a közösség hasznos tagjának,mindig lebecsültem magam.Ha jókat mondtak rám akkor el se hittem vagy azt gondoltam csak gúnyolódnak.

Ennek megfelelően is öltözködtem,kizártam magam a közösségi életből és sajnáltattam magam.

Aztán egy nagyszájú haverom kirugdosott ebből az állapotból,brutál őszintén elmondta hogy ahogy most viselkedem és öltözöm az szar és egy épeszű nő se fog rám nézni.Segített változni és sikerült.Elhittem hogy nem vagyok se hülye se béna,csak lusta és önsajnáltató.

Tenni magadért sok munkába telik és egy lustának egyszerűbb befordulni.

Rá egy évre lett az első barátnőm és onnantól nem volt megállás.Ma 4 a kislányunk,anyagilag is minden rendben.A családommal is jobb a kapcsolatom mert nem vagyok elviselhetetlen és depressziós.

Ha elfogadom azt hogy az a lét a vége és soha nem lesz jobb,akkor nincs értelme az életnek.Talán már nem is élnék.Az élet rövid a nyavalygáshoz,tenni magadért nehéz és sok kudarc is ér,de még mindig jobb mint az önként vállalt szenvedés.

Két út van.

Elfogadod hogy ennyi vagy és eléldegélsz magányosan erőfeszítés nélkül.

Elfogadod hogy lehetsz több és küzdesz ami óriási erőfeszítés,a siker nem garantált de legalább adtál magadnak esélyt.

Rajtad áll.

2018. jún. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
15%
Ennyire tartalmatlan, üres szót, mint a normális keveset ismerek. Számodra az a normális, hogy itt osztod a srácot... Mindennek elhordod. Ha ez a normális, akkor kösz, nem kösz! Ha emiatt már nem normálisnak számítok, akkor büszkén vállalom. :P :)
2018. jún. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!