Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért jobb személyesen ismerke...

Miért jobb személyesen ismerkedni, mint az interneten?

Figyelt kérdés
Szerintem több okból is,de érdekelne hogy ti mit gondoltok.
2018. aug. 6. 09:51
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Számomra mondjuk előnyösebb élőben mert valamiért jobban megtalálom a közös hangot mintha neten irogatnánk. De ezzel sokan fordítva vannak ezért nem lehet egyértelműen kijelenteni hogy élőben jobb.


De ha mondjuk egy társasági összejövetelen/buszon/kávézóban/stb. megszólítasz egy lányt akkor nem teheti meg hogy nem ír vissza neked vagy csak több óra múlva válaszol mert ,,nem ütöd meg a szintjét”. És ezért több alkalmad van kibontakozni aztán mégis rádöbbenhet hogy tök jó veled lenni holott a tinderen mondjuk esélyed se lett volna közelebbről megismerni őt.

2018. aug. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Én élőben iszonyúan gátlásos, félénk vagyok és egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy személyesen ismerjem meg a páromat, bármennyire is lenne ez a módszer szimpatikusabb, mint egy anonim felületen való irogatás. Úgyhogy nekem azt hiszem marad az internet.
2018. aug. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

"De ha mondjuk egy társasági összejövetelen/buszon/kávézóban/stb. megszólítasz egy lányt akkor nem teheti meg hogy nem ír vissza neked vagy csak több óra múlva válaszol mert ,,nem ütöd meg a szintjét”."


Tehát élőben nem ignorálhat, nem menekülhet?

2018. aug. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Az élőbeni találkozás első 3msp.-je a legjobban döntő: ha ott a belső gong azt mondja, hogy "Nem!", akkor bármit tehet az egyén... A személyes azért jobb, mert ott ha hapsi az egyén, akkor az is marad, míg a neten "lehet" szórakozni a nemmel is...
2018. aug. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Az a legjobb, ha az ismerkedésnek vannak személyes és internetes elemei is egy adott személlyel. Én pl. írásban jobban kifejezem magam, mint szóban, jobban tudom a beszélgetést irányítani, ha valamit el akarok mondani, leírom, míg a beszélgetésnek sokkal lazább a menete, sokszor van az, hogy utólag jut eszembe, hogy ezt-azt nem mondtam el, pedig jó lett volna, illetve nem úgy adtam elő, ahogy akartam, félreérthető voltam stb. Az interneten viszont van időm átgondolni, mit írok, tudok helyesbíteni, ha máshogy akarom inkább közölni, és úgyis elolvassa ezeket. Szóval ez a net előnye.


Viszont szükség van a személyes interakciókra is, mert igazi benyomás a másikról csak személyes találkozásnál alakulhat ki, ott vannak olyan önkénytelen dolgok, amik feltárják a másik hibáját is stb., ami nem baj, sőt, jobb. A kinézetével is jobban tisztában leszünk, mintha csak egy képet látnánk róla, ami lehet, hogy javítgatva is van, illetve a sokadik, jobban sikerült fotó... Egyébként sem adja vissza semmi a személyes találkozás varázsát, izgalmát, szépségét. Először megfogni valaki kezét, izgulni, hogy mit fog reagálni, és amikor megengdi, sőt utána kap és megszorítja... az ilyesmit az internet nem adja át semmivel. Emberek vagyunk, nem valami hülye gépek.


Régebben, az internet előtti korszakban is szerintem vegyítve volt a kettő, csak akkor leveleztek az emberek. Tehát szerintem nem rossz az internet sem, a személyes találkozás pedig alapvető.

2018. aug. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 he84 ***** válasza:
Ja és az lemaradt az előző válaszomból, hogy némiképp gátlásos, félénk is vagyok, élőben jobban az vagyok, így tehát részben ezért is jobb nekem neten át a korábban leírt okaim mellett. Ja és vannak csak netes barátságok és vegyesek is. Vegyes alatt az értendő, hogy egy ideig neten át ismerkedés, barátkozás, majd idővel tali. Ez mindenkinél más, hogy mikor taliznak, függ a személyektől, a helyzettől és az aktuális közös céltól is. Az igaz, hogy jobb az, ha netes ismerkedés, barátkozás során egy idő után lesz tali. Ám ez nem mindig lehetséges és nem kötelező. A korábban említett 2 illetővel, akikkel netről jobban vagyok, velük előbb-utóbb taliztam/talizok időnként élőben is. De volt már olyan is anno, akivel nem, ennek több oka lehet bárkinél bármikor.
2018. aug. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!