Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan lehet túl élni a...

Hogyan lehet túl élni a hajléktlanságot?

Figyelt kérdés
Meddig él egy hajléktalan? Hogyan éljem túl? Sajna oda fogok jutni. Kevés a pénz,az életemet elrontottam,és a sulit se fogom tudni fizetni ergo nem tudok majd letenni egy érettségit. Mellesleg hitel is van a házon. Bár fiatal vagyok de szeretném tudni hogy hogyan lehet túl élni. Gondoltam hogy külföldre kimegyek útlevél nélkül de szállás illetve munkahely nélkül hazatoloncolnak. Nekem annyi. Befellegzett. 18/F lassan 19/F
2018. szept. 6. 19:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ausztriában nagyon segítik a hajléktalanokat. Minden nap kapnak egy kis költőpénzt amiből tudnak venni kaját, innivalót. Ingyen ruhákat adnak nekik és a szállók is biztonságosak.
2018. szept. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ja és az orvosi ellátás is ingyenes.
2018. szept. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
De azt írták itt egy másik kategóriában hogy az idegen hajléktalanokat tehát akik külföldről jönnek azokat hazatoloncolják. Ez igaz?
2018. szept. 6. 19:40
 4/14 anonim ***** válasza:
EU-s állampolgárként egyáltalán nem! Jogod van ott élni amíg csak akarsz és ezeket az ellátásokat is ugyanúgy megkapod mint egy osztrák állampolgár. Nézz utána ha nem hiszed, írd be hogy:"ausztria magyar hajléktalanok" és olvasgass.
2018. szept. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Na igen csak hogy a mi kis Orbánunk Magyarországot kilépteti az EU-ból ergo nem lesz Eu tag magyarország.
2018. szept. 6. 19:47
 6/14 anonim ***** válasza:
62%
Az nem hinném hogy mostanába lenne, de lehet hogy egyszer ez is megtörténhet. Akkor kb addig tartott hogy az osztrákok adójából éldegéltél. De sztem 10 éven belül ez nem fog megtörténni mert Orbánnak is kell az ellopható pénz.
2018. szept. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Valahogy megpróbálsz ott még idő előtt kitörni a hajléktalanságból. Gondolom ingyen tanulhatnál ott német nyelvet és egy szakmát.
2018. szept. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Budapesten is nagyon szép csövek vannak, magam is azon gondolkodtam, hogy keresek egyet. Illetve Soroksáron van egy nagyon pöpec híd, ami alatt matracok vannak és télen is mindig gyújtanak tüzet a hajléktalanok egy hordóban
2018. szept. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mindenesetre a helyedben tanulnék németül szorgalmasan. Sokkal fontosabb, mint bármilyen más tantárgy, amivel most akarnak tömni. Főleg, ha kint akarsz élni.
2018. szept. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Egy hajléktalan nem él sokáig összességében véve, pláne ha januárban mínusz húsz van. Valami nagyon alapszintű vegetálást tudsz biztosítani magadnak ideig-óráig, de nem jellemző, hogy hosszútávon megmaradnál. Külföldön jobbak az esélyeid, idehaza max. tengődsz sörösdoboz-gyűjtésből, koldulásból, vagy bűnözésből.
2018. szept. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!