Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az öngyilkosság nem megoldás,...

Az öngyilkosság nem megoldás, de az életben maradás sem. Mit tennétek a helyemben? 16L

Figyelt kérdés
Egyedül vagyok, nincsenek barátaim (sosem voltak), egyik nap végre megcsókolt az a fiú, akit már évek óta meg szerettem volna kapni. Le is feküdtünk, 3 nap múlva pedig lepattintott. De ez csak egy csalódás a sok közül. Interneten keresgélek hozzám közel lakó embereket, de mindenki a világ másik felén lakik, igaz, még egyetlen egy barátot sem sikerült összeszednem, pedig nagyon nyitott voltam mindig is. Kor nem számított nálam, a lakhellyel is úgy vagyok már, hogy le.szarom, csak legyen már valaki, aki szeret... De semmi. Próbáltam már öngyilkosságot, de balul sült el (nyilván, hiszen akkor nem láthatnátok most itt a vergődésemet). Járok pszichológushoz, de én olyannal szeretnék beszélgetni, aki önszántából kommunikál velem, de olyan nincs... Már egy ideje csak alkoholon élek, mert az tompítja a fájdalmamat, de nem szünteti meg. Mert ahhoz, hogy minden fájdalmam megszűnjön, ahhoz vagy a halál, vagy egy személy szükséges. Na de hogyan? Melyiket választanátok az én esetemben? És hol ismerkedjek? Neten csak letiltanak, élőben pedig bunkók velem. :(
2018. szept. 7. 16:08
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
10-es, Te meg lődd le magad.
2018. szept. 7. 16:41
 12/24 anonim ***** válasza:
Oké, de előbb én téged.
2018. szept. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
12-es. Benne vagyok.
2018. szept. 7. 16:46
 14/24 anonim ***** válasza:
11%

16 évesen is lehet valakinek komoly problémája, amin sajnos a sport meg a kreatívkodás nem segít.

Szerintem téves elképzelés az, hogy az embernek szüksége van egy barátra/társra ahhoz, hogy boldogabban élhessen. Inkább csak erre az egy lehetőségre látunk magunk előtt példát. Akinek "van valakije" az boldognak látszik, erősebbnek. Tényleg jó ha valakit szeretünk és viszont szeretnek minket, de nem ez a megoldás az ember saját problémáira. Ezekkel mindenki egyedül van. Kaphat hozzá segítséget, támogatást, de a nehéz helyzetekből egyedül kell kijönnie.

Az a baj, hogy te egy azonnali megoldást vársz valahonnan, de ilyen nem lesz. Viszont ha megpróbálod követni mondjuk a szakemberek tanácsait akkor is ha most még úgy tűnik ezek nem működnek akkor idővel magadtól is látni fogod, hogy van kiút ebből az állapotból.

Jól látod, életben maradni nem elég, az emberek többsége naponta megküzd egymással és magával, ez elég megterhelő. Van hogy nincs elég idő kipihenni a dolgokat és belefáradunk mindenbe. De ennek átmenetinek kell lennie, ezt kell tudatosítani magadban. Olyanok vagyunk, hogy ha sokszor beborul felettünk az ég, úgy érezzük sosem ismertük a napot, és azt gondoljuk örökre így marad. Én minden tél közepén úgy érzem lehetetlen hogy egyszer itt megint nyár legyen. Aztán mindig megdől a melegrekord, és semmi mást nem tudok tenni, mint alkalmazkodni az éppen aktuális időjáráshoz. De ezt is tanulni kell, hogy mikor mire van szükséged, mi ellen hogyan védekezhetsz, miről ismered fel melyik probléma honnan ered és milyen megoldások jöhetnek rá. 16 évesnek lenni nagyon nem könnyű. Fogadd el a segítséget és küzdj meg ezzel a helyzettel, mert megéri. Nem kell hinned sem benne, csak tedd, és majd rájössz, hogy így van.

2018. szept. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
90%
bedoltel a gyereknek es egybol alafekudtel, gratulalok, ilyen gondolkodassal nem csodalom hogy vergodsz
2018. szept. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
14-es, jól beszélsz. :')
2018. szept. 7. 17:09
 17/24 anonim ***** válasza:

Büdös neki a munka. Ő írta, szóval biztos.

Majd él segíjkébül, mint a törzs többi tagja.

2018. szept. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
17-es meg olyanokat írt, hogy a k... anyámat meg hogy dögöljek meg. 44 éves ,,férfi" létére...
2018. szept. 7. 18:24
 19/24 anonim ***** válasza:
Miután idiótának neveztél, meg rasszista megejgyzéseket tettél a magyarokra.
2018. szept. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Hazudj még, páran biztos beveszik.
2018. szept. 7. 18:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!