Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek ha úgy érzem kell...

Vani0405 kérdése:

Mit tegyek ha úgy érzem kell segítség de nincs akinek szólhatnék?

Figyelt kérdés

Évek óta gyűlik és most kezd betelni a pohár. Most így nem szeretnék jobban belemerülni a témában mert nehéz kibontakoznom egyből, de a lényeg hogy már nagyon nem bírom tovább és hiába oldanám meg a dolgokat nem lehet. Gondolkoztam pszichológuson is, de egy kis törődésre vágyom nem fizetett tanácsokra. Minden második nap van egy olyan mélypont amikor kérnék segítséget mert már elegem van megakarok szűnni de van egy kis eszem, csak senkit nem érdeklek. Ez is más tészta, nem itt szeretném kiteregetni. Nem sajnáltatni jöttem magam, csak nem tudom mit tehetnék a lehetetlen ellen. Persze így kicsit bonyolult, hogy nem tudjátok miről is van szó. Tavaly még volt legjobb barátnőm, mindenben számíthattunk egymásra de hiába keresem leszar magasról ő is. Még csak 20 éves vagyok de mintha lélek nélkül járnék már.


Kérem ha valaki tud normálisan válaszolni megköszönnem!



2018. szept. 30. 11:33
 1/2 anonim ***** válasza:
71%

Világszintű probléma ez, nem csak te vagy így vele. Magyarországon több 100.000 ember van hasonló helyzetben. Szóval a te problémádnak nem az az oka, hogy selejt vagy, nem vagy érdekes ember, nem vagy alkalmas arra hogy barátaid legyenek, hanem egyszerűen ilyen a világ.


Te kellene kezdj valamit magaddal, helyre kellene tedd az önbizalmad, és semmiképp nem egy "legjobb barátnőn" kellene csüngj, akitől teljesen függesz, és aki ha otthagy, akkor vége a világodnak. Nekem is kb. csak a barátnőm volt, szakítottunk, és nagyon megviselt, és igazából nem ő hiányzott, hanem az fájt, hogy egyedül éreztem magam a világban. Viszont erre szerintem nem az a megoldás, hogy akkor keresek egy másik csajt, és őt szívom le éjjel nappal... Erre nem lehet kapcsolatokat építeni.



Legyen értelme az életednek egyedül is, és tedd helyre az önbizalmad, és szerintem utána magától kialakulnak a dolgok.

2018. szept. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Gondolom, lány vagy és Vanesszának hívnak. A pszichológust egyelőre én sem javaslom, mert 1 óráért elkérhet 7-8 ezer forintot is, de kézzel fogható eredményt ritkán produkál. A kényelmes fotelében ücsörögve előad néhány "bölcs" gondolatot (pl. hogy szedd össze magad, meg nyiss az emberek felé - mint ha magadtól ez nem jutna eszedbe), aztán mindent csinálhatsz továbbra is egyedül, mert persze nem kísérhet el sehova, és nem mutathat be téged senkinek...

Szóval lányként biztos, hogy találsz teljesen ingyen is olyan embereket, akik szívesen beszélgetnek veled. Odamehetsz bárkihez egy parkban, vagy akár a neten is próbálkozhatsz (ezernyi ilyen oldal van). Nem hiszem, hogy egy 20 éves lányra senki nem lenne vevő (és itt most nem a prédára vadászó pasikra gondolok).

2018. szept. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!