Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan birkózzak meg a magánny...

Hogyan birkózzak meg a magánnyal lassan 40-es nő létemre? Hogy találjak így értelmet az életemnek család nélkül?

Figyelt kérdés

Nagyon fiatalon lett egy hosszú párkapcsolatom, majd a 30-as éveim elején szakítottunk, mivel nagyon más lett az elképzelésünk az életről. (Én már családot szerettem volna) Azóta nem találom a társam. Sok mindent próbáltam, internetes ismerkedés, vakrandik, ismerősök, család segítsége összeboronálásra stb., de a hosszú távú kapcsolat valahogy nem akar összejönni.

Mintha a férfiak csak a szexre hajtanának, illetve mivel sok a lehetőség párhuzamosan randiznak, próbálnak ki lányokat. Vagy egyszerűen én nem érdeklem őket. A korom miatt egyre kevesebb lehetőségem van már, hiszen a velem egykorú férfiak inkább fiatalabb lányokkal kezdenek.


Kinézetre eléggé átlagos vagyok, nem vagyok ronda, igényes vagyok magamra, de soha nem voltam az a tipikus szép és szexi nő, akiért odáig vannak a férfiak. Megvádoltak azzal is, hogy biztos nekem nagyok az igényeim, pedig ez nem így van, bár nyilván egy alkoholista, 8 általánost végzett, munkanélküli emberrel nem kezdenék csak azért, mert egyedül vagyok.


Nagyon elkeserít az is, hogy kikerülök a szülőképes korból is, szinte semmi esélyem, hogy családom legyen.


Nincs semmi örömöm az életben. A munkám se tesz boldoggá, csak azért csinálom, hogy meg tudjak élni és tudjam fizetni a lakáshitelt. Nem élek nagyon rosszul, de a fizetésem is átlagosnak mondható, nagy dolgokat nem tudok magamnak megengedni.


Nagyon magányos vagyok, nem látom értelmét az életemnek. A szorongás is sokszor elkap, hogy egyedül öregszem meg. Nincsenek testvéreim, anyukám már nem él. Apukámnak meg már régóta van egy élettársa, aki nem igazán nyitott felém.


Nem tudom mihez kezdjek, mi értelme van így élni?


Nagyon bánt az is, hogy a jelenlegi kormány mennyire nyomja ezt a nagycsaládos kampányt, még jobban éreztetve az egyedül maradt emberekkel, hogy semmit nem érnek, meg hogy biztos önzők. Nőként biztos karrierista szingli vagyok, pedig soha nem voltam az, nekem minden vágyam a család lett volna, mégse így alakult...



2018. okt. 11. 22:07
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
9%

tegnap 23:19



"veled egykorú férfiak inkább fiatalabb lányokkal kezdenek"



Persze hogy a 40 éves pasik a fiatalabbat válasszák.

Ahogyan ő visszaélt 18 évesen a szépségével,ez egy revans most a korabeli pasiktól.De hát egyértelmü hogy egy fiatal 18 éves lány vonzóbb mint egy 40 éves.Belsőségek senkit nem érdekelnek ahogyan őt sem érdekelték fiatalon a rendes pasik belseje.

2018. okt. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
65%

Szia!


Én 30 feletti nő vagyok és átérzem miről írsz.

Sok csalódásom volt; akit őszintén szerettem, ő nem szeretett, az egyik férfit azért hagytam ott, mert rájöttem, inkább legyek egyedül, mint egy rossz kapcsolatban.

Volt, akivel szerettem volna kapcsolatot, ő csak kalandot...illetve nekem nem jöttek be.

Szóval, láthatod; elég vegyes.

Nagyon el voltam keseredve és nem is hittem, hogy találok valakit, akit én is akarok és ő is engem. Aztán úgy alakult, hogy találkoztam valakivel a netről és odáig vagyok érte és merek hinni. :)


Én azt tanácsolnám neked; most tedd egy kicsit félre ezt a "párt akarok" dolgot egy kis időre. Ne akard görcsösen, mert az nem jó. Most foglalkozz mással; magaddal, örülj a szép időnek, vegyél könyveket, keress meg régi ismerősöket.


És szeresd magad! Mert ha nem szereted saját magad, akkor hogyan várhatnád el mástól, hogy szeressen?

Kerülj magaddal harmóniába, legyél pozitív! Én sem hittem sokáig ezekbe, de mióta próbálok így gondolkozni, sokkal könnyebbnek érzem a dolgokat!


És ne add fel az ismerkedést. Ha máshol nem megy, akkor a neten. Igen, lesz pár csalódás, üresjárat...de add meg az esélyt, hogy találkozol valakivel, aki méltó lesz hozzád és fordítva! :)


Ne úgy indulj, ezeknek, hogy randi, hanem csak találkozó. Összefutsz velük, mondjuk egy kávéra és kész. Ha így kezeled, csalódás sem lesz.


De a legfontosabb, hogy te legyél pozitív, keresd a szépséget a világba! :)

2018. okt. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerűen fogadd el,hogy így alakult,nem mindenkinek jön össze .Sőt én kifejezetten kevés olyan embert ismerek aki tényleg boldog (!) családban él .

Ha valami mégis összejön, az egy pozitív csalódás lesz,de keress magadnak más célokat is,mert így tényleg boldogtalan maradsz.Van élet a pasikon meg a gyereken kívül is,de örökbefogadni is lehet ha neked ez "életed értelme" .

2018. dec. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Hamarosan itt a Karácsony, használd ki a remek lehetőséget: jelentkezz valamelyik lakhelyedhez közeli szervezetnél önkéntes segítőnek, igyekezz "beépülni" közéjük.

Így ugyanis egyrészt rengeteg JÓ embert ismerhetsz, nagyobb eséllyel találsz társat magadnak, másrészt értelmesnek, hasznosnak érzed az életed. Szervezettől függően, de szinte biztosan gyerekeket is boldoggá tehetsz, sőt, ha programokat szerveznek, akkor foglalkozhatsz is velük.

2018. dec. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!