Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ti mit gondoltok az öngyilkoss...

Ti mit gondoltok az öngyilkosságról? Milyen lelki állapotban kell lennie az adott személynek, hogy megtegye?

Figyelt kérdés
Gyávaság vagy bátorság kell hozzá?
2018. nov. 23. 08:59
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
73%
Beszűkült tudat kell hozzá, ez nem gyávaság vagy bátorság kérdése.
2018. nov. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
15%
Akkor ha pl nagyon beteg, tudja, hogy megfog halni és nagyon szenved. Más esetben nem értem meg. Tudom iszonyat ha valaki elveszít pl egy családtagot, de az élet ilyen! Az idő megy tovább, nem szabad feladni, mert a halálnál nincs rosszabb. A gyávák nem hiszem, hogy képesek megtenni. Aki meg igazán bátor, az nem adja fel.
2018. nov. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem több bátorság kell hozzá, mint az életben maradáshoz. Én sokszor gondolok az öngyilkosságra, de eddig még nem tettem meg. Szerintem szomorúnak kell lennünk, kilátástalannak kell látnunk a helyzetünket, ahhoz, hogy öngyilkosok legyünk. Én eddig anyám miatt nem lettem öngyilkos. Sajnos barátaim nincsenek, barátnőm nincsen, ha anyám meghalna, akkor lehet, hogy öngyilkos lennék, hogy ne maradjak teljesen egyedül ezen a világon. Mostanában arra is gondoltam, hogy keresek magamnak valami hobbit, hogy legyen valami az életemben, aminek örülni tudok, hogy ne mindig a magányon járjon az eszem.
2018. nov. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
36%
Ha lenne pár barátom, akikkel lennének közös életcéljaink, akkor biztos nem lennék öngyilkos. De sajnos nincsen egy barátom se, ez miatt pedig depressziós vagyok.
2018. nov. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
25%

Én azt nem tudom megérteni hogy egy ember hogyan tud véget vetni a saját életének ezzel. Megértem hogy ehhez annyira rossz lelki állapotban kell lenni hogy valaki megtegye, mert annyira kilátástalanná vált a helyzete. De valahogy nem tudom ezt megérteni akkor sem.

Én is voltam már nagyon a padlón pár éve amikor csak bajok értek, és totálisan elment az életkedvem, és depressziós voltam. De mégsem gondoltam arra hogy öngyilkosság lenne erre a megoldás hogy ne szenvedjek, mert tudtam hogy lesz jobb is.

A másik meg az volt hogy végig gondoltam azt hogy vannak mások akik nálam szarabb helyzetben vannak, például a hajléktalanok akik a szabad ég alatt élnek, meg azok akik nyomorban élnek, szerte a világon. Akkor futott végig az agyamban hogy én örüljek hogy van hol laknom, tudok mit enni, és az öngyilkosság nem oldana meg semmit.

2018. nov. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:

Szerencsére elképzelni sem tudom.

Szerintem ahhoz valamilyen mentális probléma kell, hogy valaki ilyenen gondolkodjon. Én is úgy gondolom, hogy se nem gyáva, se nem bátor.

2018. nov. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
És hogy ha valaki azért teszi meg,mert lemondott az életéről?
2018. nov. 23. 09:35
 8/31 anonim ***** válasza:
52%
Ezért írtam fentebb, hogy beszűkült tudat kell hozzá. Nekem olyan rokonom lett öngyilkos aki egy élénk, vicces, barátságos, mosolygós nő volt. Voltak súlyos gondjai mint utóbb kiderült, de senki meg nem mondta volna róla, hogy ezt fogja tenni. Én sem, pedig a halálát megelőző pár órában még beszéltem is vele. Lehet, hogy ha akkor amikor megtette lett volna vele valaki akkor még most is élne. De nem volt, és egymaga abban a pillanatban olyan állapotban volt, olyan gondolatai voltak, amik elhatalmasodtak rajta. Én biztos vagyok benne, hogy igazából nem akart meghalni csak a pillanat szülte a tettet.
2018. nov. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
96%

aki ilyet tesz úgy van vele, hogy nem akar tovább élni, nem tudja elviselni ami történt vagy történik vele, úgy érzi sose lesz vége a fájdalomnak, sose lesz jobb, sose változik meg semmi. és ezt az egy kiutat látja. nagyon divat lett gyávának titulálni őket, de ezt általában olyan emberek mondják akiknek minden fa sza, meg akik nem gondolnak bele. a legtöbb ember fosik a haláltól. KI B A SZ OTT sok bátorság kell hozzá, és olyan durván reménytelen lelki állapot, hogy ha belegondol az ember hogy mennyi lehetőség van arra, hogy mi van a halál után, beleértve azt is, hogy talán SEMMI, még úgy is jobb lehetőségnek tűnjön a halál mint az ami vele történik. egyáltalán nem gyávaság vagy önzőség. itt megjegyezném azt is hogy szerintem sokkal nagyobb önzőség akarata ellenére életben tartani valakit, akár azért mert jaj családtagom vagy jaj MUSZÁJ mert orvos vagyok. aki meg akar halni, azt el kéne engedni. kivéve ha tudsz neki konkrétan segíteni, nem csak bevágni egy orvosi ágyba, vagy bezárni a diliházba. az nem segítség. az undorító önzőség - azért teszed, mert a te kis lelked megnyugszik tőle, hogy "jaj, megtaláltam a lányom mielőtt megölte volna magát, és most kap segítséget" de az a nagy segítség az annyi hogy tele tömik gyógyszerrel, hogy egy csorgó nyálú idióta legyen belőle, aki tényleg nem akar majd többet meghalni mert magáról se fog tudni. hát rohadt nagy segítség.

viszont rengeteg olyan is van akinek tényleg semmi baja az életében, csak hisztis gyökér. na, azok meg meg is érdemlik. ilyenek pl a hisztis tinik, akik azt hiszik hogy az a világ vége hogy az iskolában ledagadtozta őket egy gyerek akivel életében nem fog máskor találkozni.

ami komoly és érthető indok az pl a teljes magány (nem az, mikor amúgy van húsz barátja meg szerető családja, hanem amikor tényleg senkije nincs az embernek), nincstelenség, vagy ha valaki pl borzasztó csúnya és semmit nem tud ellene tenni, ha nagyon beteg, nem feltétlen halálosan csak mondjuk életminőséget rombolóan, meg ilyenek. a tinihiszti valóban nem tartozik ide. ők nem gyávák vagy bátrak. egyszerűen ostobák.

2018. nov. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
94%

Addig jo amig nem tudjatok elkepzelni ezt az allapotot es azt,hogy hogyan tudja megolni magat valaki.

Nekem kevert szorongasos depressziom van,es ereztem en is sokszor,hogy siman megtudnam olni magam. Nem beszelek errol senkinek mert felesleges. Ez az allapot nem jon helyre attol mert valaki azt mondja minden rendben lesz. Nem tudod iranyitani az elmed mert egyszeruen nem ugy mukodik ahogy kene. Beszukult tudatallapot,alacsony szerotonin szint stb stb...Emellett van egy parkapcsolatom,dolgozom,szorakozni jarunk hetvegente,joghallgato vagyok. Szoval kivulrol egy ember sem mondja meg,hogy gaz van velem.Iszonyu jol lehet szinlelni ezeket. Legtobbszor akkor tornek ram furcsa gondolatok mikor egyedul vagyok. En egy szemrehanyo gesztust nem tudok tenni afelett aki vegez magaval. Miert lenne elvarhato,hogy szenvedjen egy ember elete vegeig?

Nyilvan korbe kell jarni minden lehetoseges megoldast de ha mar tenyleg nem segit semmi akkor...

Pszichiater,gyogyszer,terapeuta,sportolas,szorakozas. Ha ezek nem segitenek,es mar 10 eve benne vagy ebben akkor megolod magad. Ennyire egyszeru.

Ezt tenyleg csak akkor tudja megerteni egy ember ha “benne van” ebben.

2018. nov. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!