Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ti mit gondoltok az öngyilkoss...

Ti mit gondoltok az öngyilkosságról? Milyen lelki állapotban kell lennie az adott személynek, hogy megtegye?

Figyelt kérdés
Gyávaság vagy bátorság kell hozzá?
2018. nov. 23. 08:59
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

Egyetértek a 10-es válaszolóval.

Mint fentebb írtam, aki rokonom meghalt róla sem mondtad volna meg soha, sőt. Inkább ő tartotta másokban a lelket. De ismertem mást is aki látszólag egy tip-top ember volt és egy szép napon felkötötte magát. Ezek fejben játszódnak le és mindenkinek a saját döntése, mondjuk azt azért nem lehet elvárni a rokonoktól és a barátoktól, hogy e felett csak úgy szemet hunyjanak. Senki nem fogja azt mondani, hogy: hú, hát ilyen rossz neked, oké megértem, akkor öld meg magad, majd feldolgozzuk valahogy. Szóval ezt azért ne. Az azért sokat ront a helyzeten ha egy embernek nincs családja, barátai. De ha pl valakinek ez mind megvan akkor nem értem miért akarna meghalni. Van akinek jóformán senkije sincs, mégis él.

2018. nov. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
De mi az, hogy lemondott az életről? Mi a háttér? Mi az ok?
2018. nov. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Amikor küzdessz egy jobb életéért,tényleg minden megteszel,amit megoldásnak látsz,és az egész egy szempillantás alatt összeomlik,minden remény,minden motiváció elfogy,lecsökken. És nem marad más megoldás.
2018. nov. 23. 09:53
 14/31 anonim ***** válasza:
Velem ez 4 hete történt meg, mégis itt vagyok. Nem mondom, hogy nem akartam azon a napon bevenni 3 doboz nyugtatót de nem tettem meg. Pedig a kutya nem volt velem akkor és hetekig nem is tudtam senkivel beszélni a történtekről. Nekem is újra kell kezdenem az életem és hidd el kvára semmi kedvem hozzá, főleg, hogy már nem először teszem.
2018. nov. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Már lassan 2 éve vagyok ebben az állapotban,és így is próbáltam reménykedni,de a remény miatt nem tettem meg eddig. Volt bennem életösztön,és küzdés,de ahogy összeomlott,már lemondtam az életemről,egyszerűen semmi sem érdekel,semmiben nem lelek örömöt, nincs bennem már remény. Csak halogatom az életemet,mert ebből nincs kiút. Minden megoldást bevetettem. pszichiáter,pszichológus, gyógyszer,amiket valamelyik válaszoló ide sorolt,azok közül mindd megvolt.
2018. nov. 23. 10:49
 16/31 anonim ***** válasza:
91%
A pszichológus egyáltalán nem tudott segíteni? Én járok egyhez, nagyjából mással nem is beszélek a problémámról. A gyógyszerekben nem hiszek. Egy ideig jók arra, hogy mondjuk elaludj tőlük vagy ellazulj, de igazi változás akkor lesz ha van ember, akivel kommunikálsz és van az életedben valami amire célként tekintesz.
2018. nov. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
93%
Ez nem gyàvasàg hanem bàtorsàg szerintem. En nagyon nem szeretek elni, megse mernem pl felakasztani magam. Bator ember az aki mer ilyet tenni nem gyava. Vagy leugrani valahonnan azt se mernek. Ez mind olyan felelmetes.
2018. nov. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

10-es valaszolo vagyok.

Kerdezo,szedtel gyogyszert mar a depressziodra? Mit mondott a pszichiater?

2018. nov. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
0%

17

Szerintem ebben semmi bátorság nincs. Ez menekülés. Bátorság abban van, hogy csinálod tovább az életed és jobban akarsz lenni és teszel érte.

2018. nov. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Már tettem érte. Hogy jobb legyen. De most minden összeomlott. A gyógyszer pedig antidepresszáns.
2018. nov. 23. 12:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!