Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Akinek nincsenek/ nem voltak...

Akinek nincsenek/ nem voltak barátai, hogyan oldottátok meg az esküvőt? (Vagy hogyan tervezed/tervezitek majd megoldani)

Figyelt kérdés

Nekem az, hogy nincsenek, azt jelenti, hogy nincsenek. 0. Párom barátaival jóban vagyok, de nyilván őket ő fogja meghívni (mármint együtt fogjuk, na de értitek). Családommal is szoros a kapcsolat, de még a család is kicsi :D

2 olyan ember van az életemben, aki egyáltalán szóba jöhetne, de az egyikükkel sosem volt olyan a kapcsolatunk, hogy meghívjam. A másikuk megint csak nekem volt a legjobb barátnőm, neki több 100 más ismerőse van. Mostanában néhány havonta beszélünk, ráadásul külföldön is él, nem hinném, hogy őt is meg fogom hívni.

Az esküvőig még költözés és új munka előtt állok (és végre több szabadidő), így elkezdenék majd "élni" végre, de egyrészt nekem kapcsolatok kialakítása és hosszútávon való fenntartása az, ami soha nem ment, nem is hinném, hogy valaha is fog... Másrészt, ha sikerülne is barátokat szereznem, azok még nagyon fiatal ismeretségek lennének...


Nem lesz nagy esküvő, de azért legalább egy maroknyi embert jó lenne, ha meghívhatnék. Számomra ciki (csak úgy magam előtt, mások nem foglalkoznak vele, párom barátai is nagyon jól és könnynen befogadtak), hogy szociálisan ilyen kegyetlenül béna vagyok...



Ti hogyan oldottátok/tervezitek megoldani ezt a helyzetet (ha van még egyáltalán ilyenben valaki)?


2018. dec. 6. 10:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Esküvő. Ami az övé az a tied is. :) Legyen az barát vagy ellenség. :D
2018. dec. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Metionin ***** válasza:
Ha nincs olyan ember akit meghívhatnál, akkor ne hívj senkit. Hívd csak a családodat. Nekem nagyon kevés barátom van, a legeslegjobbat meghívom tanúnak meg lesznek a szüleim és csá. Én nem érzem cikinek, inkább legyen ott 3 ember aki szeret és örül a boldogságomnak, mint 10 akinek a fele csak illendőségből jött el.
2018. dec. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gond ha nem hívsz barátokat.Jobb ha nem hívsz mintha csak emiatt hívnál meg pár embert.Az egyik barátnőmnek is én meg az unokanővérem voltunk a barátnői.Meg rajtunk keresztül egyik közös barátunk akivel ismerték egymást,voltunk párszor együtt pizzázni,utána ez a személy elhívta őt aszületésnapjára ,ő meg később az esküvőre.Meg a volt kolléganőjét hívta még el,aki nekem is kolleganőm volt,meg egy ismerőst az egyetemi évekből.Ez az ismerős nem jött el.Így 4en voltunk,de ebből kettő inkább csak azért volt meghívva,hogy növelje a barátok létszámát.Meg már az utolsó hetekben szólt nekik.
2018. dec. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A lányomék nemrég esküdtek.Ők direkt nem is akartak meghívni olyanokat, akikkel nincsenek nagyon jó kapcsolatban.Mert minek?

Szűk család volt, de ugyanúgy minden megcsinálva.16-an voltunk, de nagyon hangulatosra, meghittre sikerült minden.

2018. dec. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, ne rágódj ezen. Az a fontos, hogy olyanokat hívj, akiket tényleg szeretnél, hogy osztozzanak örömötökben. Ha ez csak pár ember, akkor annyi, attól az még a Ti napotok lesz ugyanúgy, és ugyanolyan emlékezetes nap lesz.

Nekem is csak néhány ismerősöm, barátom van, ha egyszer el jön életemben ez a nap, nálam sem lesznek sokan.


Kívánok Nektek nagyon sok örömet és boldogságot, hosszú életet!

2018. dec. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!