Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » 1 év alatt elvesztettem a...

1 év alatt elvesztettem a barátaimat, barátnőmet és a szüleimet is. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tavaly volt sok barátom, barátnőm, csak az érettségi feszültség miatt amit a szüleim tettek ellenem elbolondítottak. Elkezdtem sorozatban szélsőséges dolgokat csinálni (határo nfelüli dolgokat), amit szépen lassan arra vezetett, hogy elveszítsem a barátnőmet, az általános iskolai barátaimat és a gimiseket is, szüleim utálnak mert nem orvosira mentem ahova szerettek hogy menjek, hanem mérnökire.. Szociális fóbiám lett, reszketek mikor beszélnem kell, introveltáttá korvertálódtam.. Tanulmányi eredményem nullába ment át, egyszerűen elment az életkedvem az egésztől, helyette iszok és cigizek.. Mit tegyek?

2018. dec. 14. 18:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Először tedd le a cigit, büdös leszel tőle, és hosszútávon csúnya lesz a bőröd, tüdőrákod lesz, stb.

Aztán az alkohol, hadd ne részletezzem, hogy miért.

Tanulsz most?

Lány vagy?

Menj mindenképpen pszichológushoz! Meg elvonóra...

2018. dec. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 October15 ***** válasza:
72%

Hát ha barátnője volt akkor: A: fiú úgyhogy nem jött be. B: Lány de nem egy csapatban játszotok szóval nem jött be. :D


Pszichológus. Hmm azért az már egy szint mikor a mérnöki miatt kiakadnak a szülők.. :D

2018. dec. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A cím alapján azt hittem fiú, de a

"Tavaly volt sok barátom, barátnőm..."

elbizonytalanított. Így mindkettőre nagy esély van. Amúgy azért kérdeztem, mert úgy könnyebben tudok tanácsot adni.

2018. dec. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Depresszió küszöbénalló férfi vagyok:D
2018. dec. 14. 20:47
 5/6 anonim ***** válasza:
54%

Ha ez megnyugtat a mérnöki pálya egy jó döntés volt. Én orvos vagyok, az átlag mérnök egyrészt többet keres, másrészt orvosihoz kell egy olyan mentális ami nem mindenkiben van meg. Ha nem szívesen lettél volna orvos, akkor jól döntöttél, a szüleid az idióták (már bocsi) nem a saját álmaikat kellene beteljesíteniük a gyermekükben. Arról nem is beszélve, hogy fogalmuk sincs a jeleblegi helyzetről. Ma a szakmánk presztízse a béka segge alatt van.

Ami a barátokat illeti, egyetemista vagy ember! Egyetemen nem nehéz új barátokat szerezni, ráadásul a mérnökök többsége intelligens, jó arc ember!

Egyébként most ha a helyedben lennék elkezdenék tanulni ezerrel és kihoznám a maximumot a vizsgaidőszakból. Ha nagyon nem tetszik a szak akkor meg azon kell gondolkodni, hogy akarsz e váltani. Vizsgaidőszak után meg el kell kezdeni megjavítani az emberi kapcsolataidat és újakat is kialakítani.

2018. dec. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Gimi-egyetem alatt velem is sok rossz dolog történt és szociofóbiás lettem. Sokáig tartott kijönni belőle, sokat dolgoztam magamon, így rengeteget enyhült a probléma. De bánom, hogy nem kértem segítséget, mert így elment mellettem az élet. Utólag azt érzem, hogy rengeteg dologról lemaradtam, amit sosem lesz esélyem pótolni.

Az egyetem az egyik legjobb hely arra, hogy megalapozd a kapcsolati hálód, fejleszd magad, kipróbálj új dolgokat, skilleket szerezz - ami mind segítségedre lesz abban, hogy jó munkahelyre kerülj be és jó életet élhess. Ismerkedni is most tudsz igazán, szórakozni - később már a családalapítás, megélhetés lesz a fókusz.

2022. jan. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!