Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Otthagyjam az egyetemet?

Otthagyjam az egyetemet?

Figyelt kérdés
Elso eves joghallgato vagyok itt a vizsgaidoszakban. Minden vizsgamat januarra vettem fel ami tudom butasag volt es konkretan kezdek beleorulni.. Egesz decemberben tanultam de meg mindig van 2 tantargy (MAJT, EAJT) , amikbe bele sem kezdtem es csak 1 hetem van rajuk keszulni ami szinte lehetetlen. Egyfolytaban tanulok, ingerult vagyok es a siras keringet ha ragondolok, hogy nem fogok vegezni a tetelek megtanulasaval. Nem allamin vagyok es mar az is megfordult a fejemben, hogy otthagyom az egeszet, mert ennel tobbet keptelen vagyok tanulni. Fogalmam sincs hogyan fogom ezt birni, ha valami csoda folytan atmennek minden vizsgamon. Valaki jart mar hasonlo helyzetben, esetleg valaki tud mondani valam tanacsot?

2019. jan. 5. 03:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Eleve nem kell minden vizsgán átmenni, nem gond, ha 1-2 csúszik.

Tudom, nem állami és akkor ki kell fizetned még egy félévet.

Szerintem az lenne a legjobb, hogy ha elfogadnád, hogy lesz benne csúszó, viszont legalább lesz diplomád.

Most soknak tűnik az a plusz 3 kiló, de ha most feladod, 20 év múlva a szalagon sokszor eszedbe fog jutni, hogy ba dmeg, szaros 300 ezer forint miatt adtad fel.

Azért jól gondold meg, hogy tuti e ez a diploma, mert azért egy jogival nem könnyű elhelyezkedni, másrészt elég proli mentalitásod van, szal nem csodálkoznék, ha elvégeznéd, aztán ugyan úgy mennél vele a szalagra.

2019. jan. 5. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Bro, vagy hagyd ott, vagy tanulj egy kis lazaságot. Az egyetemet vagy úgy lehet elvégeszni, hogy darálsz és a végére pszichiátrián kötsz ki, vagy úgy, hogy laza vagy, elengeded a lényegtelen dolgokat a lényegeseket pedig behúzod minimumra.
2019. jan. 5. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Cél mindenbol a kettes. Akkor menni fog
2019. jan. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%
Nem mindenki alkalmas az egyetemre, lehet, hogy te sem vagy az. Sok más lehetőség van, hülyeség, hogy vagy diploma, vagy szalagmunka.
2019. jan. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
A barátnőm a fontosabb tárgyakból mindig 5-öst hoz egyetemen, a lényegtelenebb tárgyakból meg örül a kettesnek is, de általában 3-asra vizsgázik belőlük. Persze volt már hogy új időpontot választott!
2019. jan. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Én a helyedben nem hagynám ott az egyetemet, mert általában jogi és orvosi egyetemekre csak a legjobbakat veszik fel. De, ha szükséged van egy kis időre akkor nyilván hagyj ki! Az ismerőseim elmondása alapján néha tényleg MUSZÁJ kivenni egy kis időt. Pláne jogi, orvosi és pszihológiai karoknál. És érdemes szerintem külön hónapokra tenned a vizsgáidat, hisz decemberben nagy őrület szokott lenni. Egyszóval, szerintem csak kevés időt hagyj ki amíg tudod magadban tisztázni, hogy tényleg szeretnél-e ezzel foglalkozni, mert ez tényleg durva szak. :)
2019. jan. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne hagyd ott, legfeljebb halassz és tanulj ahelyett hogy ide írogatsz. Hol vannak a szüleid?
2019. jan. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én még állami finanszírozásun végeztem pont 10 évvel ezelőtt. Pontosan tudom, hogy mit élsz át, de rugalmas időbeosztással és pihenéssel okosan meg lehet csinálni. Első évben nagyon túlhajtottam magam, brutális mennyiségű tananyagokat tanultam meg, a legnehezebb fontos tárgyakból csak ötöst szereztem, aztán a 2. évtől kezdve kicsit kipukkadtam és már nem számított a jegy kevesebb tanulással 3-4 es átlagra estem le. A 3. évfolyamot meg is kellett ismételnem, mert nem szerettem az eljárásjogi tárgyakat és inkább meccseket néztem a tanulás helyett. A lényeg az, hogy tanulj meg tanulni, szelektálni, értően olvasni. Olyan órákra ne járj be, ahol nincs névsorellenőrzés és a jegyzet is megvan. A keményebb tárgyakra már a szemeszter elején kezd el a felkészülést, a tölteléktárgyakra meg csak a vizsgaidőszak hajrájában összpontosíts.
2019. jan. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Úgy kellett volna csinálnod, hogy már év elejétől kezdve folyamatosan ismételsz, legalább kéthetente-havonta, amit eddig vettetek. Meg jogon konkrétan feketén-fehéren le van írva, melyik törvénykönyv melyik részét fogjátok venni az adott szemeszterben, ha épp van egy kis időd (csak akad egy szabad hétvége) akkor olvasgathatsz előre is.


Nagyon fontos, hogy szeresd, amit tanulsz. Jó elhiszem, nem minden törvény vagy szabályzat érdekes. De tudd, milyen munkakörben dolgoznál. Ráadásul érdemes államvizsgázni is, amit még kalkulálj bele, hogy plusz három év, gyakorokoskodás. Nem állommeló a jogász szakma.


Ha tényleg érdekel keress egy rétegterületet (pl. médiajog, fiatalkorúak jogai) és ebben merülj el a későbbiekben. Vagy nyald be magad ismerősöd ismerősének a valakijénél, hogy tudj hova menni később gyakornoknak, máshogy nemigen fog menni.

2019. jan. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Lazaság a kulcsa. Lesz ez még rosszabb is, legközelebb vagy tanulj folyamatosan, vagy ne görcsölj rá ennyire, ha fizetősön vagy, jó a kettes is.

Egyébként nem is kellene ilyen hülyeség miatt kiakadnod, meg arra gondolni, hogy otthagyod, gondolj bele, mások örültek volna, ha bekerülnek.

Legyél kicsit lazább, 18-20tétel simán megtanulható kettesre egy-két nap alatt, négyeshez elég három nap. (Persze orvosin nyilván több kell, de én sem 'büfészakos' vagyok, tudom, miről beszélek) Ha van is néhány nehezebb tárgy, azokra hamarabb kell elkezdeni készülni, de ha gyakorlati jellegű a tárgy, akkor gyakorlatokon kellene odatenned magad, mert ha ott nem érted a lényeget, akkor pont így fogsz reagálni, mint most

2019. jan. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!