Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egyedülálló, gyermektelen...

Egyedülálló, gyermektelen nők, férfiak. Ti nem féltek attól hogy magatokra maradtok ha megöregedtek? (én igen. )

Figyelt kérdés
Lehet hogy provokatívnak tűnik a kérdés, de nem annak szánom. Sohasem akartam gyereket,sem férjet (zaklattak mikor gyerek voltam, nem tudok megbízni a férfiakban a mai napig sem) most sem akarok, de néha belegondolok mi lesz velem idős koromban. Félek a magánytól, de önző dolognak tartom ha valaki csak azért szül hogy ne maradjon magára. Szóval továbbra sem áll szándékomban szülni. Félreértés ne essék, vannak barátaim, jó munkám - de ettől ijesztő belegondolni mi várhat rám majd idősen.
2019. jan. 23. 14:47
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
88%

Nem. Egyrészt - ahogy itt már néhányan leírták - a gyerek nem garancia arra, hogy idős korodban is lesz melletted valaki (nálunk erre a családban, rokonságban is van példa). Másrészt nekem sajnos olyan betegségeim vannak, amik miatt kicsi az esélye, hogy megérjem az öregkort. Harmadrészt én ismerem magam és tudom azt, hogy alkalmatlan vagyok a gyereknevelésre, de még egy párkapcsolatra is, ezért inkább egyedül maradok. Ez nem panasz, jól érzem magam egyedül, az egészségügyi problémáimon kívül nem panaszkodhatok semmire. Szóval, inkább egyedül, mint egy rossz párkapcsolatban és olyan utódokkal, akiknek az apjuk miatt sz.r élete lesz, mert ő képtelen normális embereket nevelni belőlük! Lehet, önzően hangzik, amit írtam, de én így gondolkodom!


38/f

2019. jan. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
80%

Nem félek. Amikor az egyedül maradás mellett döntöttem, számoltam a kockázatokkal és mellékhatásokkal. Az egyedüllét folyományai számomra menedzselhetőbbek, mint a családalapításéi.


Másrészt, aki úgy döntött, hogy egyedül marad, meg is gondolhatja magát. Amúgy sem csak vérrokoni támogató közösségek léteznek.

2019. jan. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Hű mennyi válasz.... Köszönöm, mindenkinek ment a zöld kéz. Igen, én is gondolkodtam azon hogy a gyerekek se garancia rá hogy bárki is rányissa az ajtót az emberre(és labilis ember lévén nem is akarok szülni, egyszerűen nem lenne igazságos a gyerekkel szemben csak mert félek). Talán nevetségesen hangzik- így alig negyven évesen, de elég erős szorongásokkal küzdöttem az utóbbi időben, ezeken gondolkodva. A rokonaimmal, barátaimmal meg egyszerűen nem tudok erről beszélni. Valahogy egyszerre szakadt rám hogy az én korosztályomnak már nem lesz nyugdíj, nincs se párom, se gyermekem- és valahogy durván sötéten láttam a jövőt. Persze próbálom magam bebiztosítani, megfelelően előre gondoskodni magamról, de éppen totálisan bizonytalannak érzem magam. Az otthonon én is gondolkodtam, de nem igazán bízok bennük. Barát, aki hasonló életszemléletű mint én, már cukkolt hogy költözzünk össze, és mi leszünk a két fura öreglány a macskáival. Ami kicsit vicces, de szintén lehetőség hogy ne maradjunk totál magunkra. Azt hiszem nagyon át kell gondolnom itt néhány dolgot.
2019. jan. 23. 19:14
 14/21 anonim ***** válasza:
77%

Az az igazság, hogy néha a fordítottja is nehéz. Azaz nem magára hagyni a szülőt.


Nekem egyik nagyszülőm igazi önsajnáltató mártír, energiavámpír. Aki egyik oldalról panaszkodik, másik oldalról elvárja, hogy mindig legyen ott valaki. Sajnos látom hogy ez a teljes családot kikészíti idegileg.


Apai ágon nagyszüleim amíg éltek, addig is a mi családunk volt mindenért ugráltatva, gyakorlatilag +1 háztartást kellett vezetni, rendben tartani, ami szintén megviselte szüleimet mind testileg, mind lelkileg.


Én megmondom őszintén, már előre rettegek, mert anyám aki 50+ éves teljesen összeomlott az évek alatt, se baráti társasága, se munka, se hobbi ami lekötné. Egész nap ül vagy alszik. Én meg azt látom, hiába vagyunk mellette napokig, önmagának kell kilábalnia a helyzetből, nem lehetek ott 30 évesen minden nap vele. Lehet gonosz ember vagyok, de elég nehéz gyerekkorom volt, örülök hogy felnőttként a magam életét élhetem és gyomorgörcsöt kapok ha arra gondolok, hogy ugyanúgy "rám telepszik" a saját szülőm, mint ahogy anno rájuk a nagyszüleim.


Egész fiatalkoromban arra vágytam, hogy elmenekülhessek és megszabadulhassak a "régi" életemtől, önálló legyek, próbáljak normális életet élni. És mégis lelkileg meggyötör az, hogy választanom kell idővel a saját szülőm és a magam boldogsága között. ÉS nem akarok belekerülni abba a körforgásba, amibe az egész család, hogy folyamatosan vissza húzzuk és kikészítjük egymást lelkileg.


Saját magam úgy vagyok, hogy 30 év alatt nem nagyon volt értékelhető kapcsolatom, az elmúlt 5-6 évben meg aztán végképp semmi, még egy randi sem. Szóval részemről igyekszem úgy élni, hogy jusson valami öreg napjaimra is, vagy megélni mindent időben, mert nem lesz senki mellettem idősen. De nem is vágyom rá hogy kiszolgáltatott legyek.

2019. jan. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
68%
Nem félek, ez van. Jobb így.
2019. jan. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Metionin ***** válasza:
69%
Nem félek. Igaz párom van, de gyereket nem akarunk. Többen írták, hogy a gyerek egyáltalán nem jelenti azt, hogy nem maradsz magadra. Én amondó vagyok, hogy most sem vagyok magam, pedig ugyanúgy nincs gyerekem. Öregen sem lesz ez másképp, az időseknek is vannak barátai. Ha pedig lerobbannék, akkor fogadnék szakképzett segítséget akik ezt hivatásként csinálják és nem másokat (= a gyerekeimet) fogok arra kényszeríteni, hogy adják fel az életüket az ápolásom miatt.
2019. jan. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
68%
Nem félek, mivel pontosan tudom, hogy ez vár rám, ha megérem. Picit irigy vagyok a lányos szülőkre, ha már gyerek, akkor lány, egyébként pedig még mindig nem szeretnék. Ha éppen mégis, egy gyereksírás vagy nevetlen gyerekek hangos rohangászása a boltban azonnal felébreszt az álomból. A rokonságban akivel időnként összejárunk (6 ember) én vagyok a legfiatalabb, mindenki más legalább 20 évvel idősebb nálam. Barátok vagy párkapcsolatom nincsen, utóbbi sosem volt. Nem szeretek az lenni, de egy ismerkedésre és változásra képtelen, magányos farkasnak születtem. Miért pont idősebb koromban szegődne valaki mellém, ha ott volt neki az egész élet? Bár szoktam mondani, majd idős emberként az SZTK folyosón üldögélve talál rám a szerelem...
2019. jan. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
81%

Ha van pénzed,lesz pénzed nem kell félned.

Felfogadsz egy gondozót.

Vagy kötsz egy eltartási szerződést,és a halálod után a lakásodat arra hagyod,aki idős korodban gondozott.


Elég gáz,ha valaki azért vállal gyereket,hogy legyen aki gondozza.

Másrészt,erre nem is lesz ideje jó eséllyel a gyerekének.


Én nem ettől félek,hanem attól,hogy nem lesz semmi vagyonom,a magány egyáltalán nem érdekel,mert megvagyok emberek nélkül is.

2019. jan. 24. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
76%

Másrészt miért választaná valaki csak azért ezt az utat,hogy legyen aki gondoskodjon róla?

Az életed 90%-ában jó eséllyel nem fogsz szorulni senkire.


Ha meg hamarabb szorulsz segítségre már eleve bajban vagy,és nem való neked még a párkapcsolat sem,nemhogy a gyerek,mert akkor az élettel megküzdeni is baromi nehéz.


Amennyit visszakapsz sokszor nem is térül meg,amennyi energiát belefektetsz.

Jobb egyedül.

2019. jan. 24. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
53%

14-essel nagyon egyetértek.

Szörnyű,energiavámpír szülők léteznek.

Rátelepszenek a gyerekük életére.


Én ezért sem akarok gyereket,az esélyét sem akarom megadni,hogy valaki azt érezze,amit már most én is.


Én sem vagyok egészséges,és mi lesz,ha a szüleim sem lesznek azok?


Az emberiség egy undormányos valami,nem képes szociális érzékenységgel élni,minek adnám,vinném tovább én ezt a rendszert?


Idővel sajnos minden gyerekre rárakódik ez a teher,és én nem akarom,hogy a saját nemlétező gyerekem ezt érezze.

Nem tudnék olyan gonoszságot tenni,hogy egy ember hívjak életre ebbe a gonosz világba.

2019. jan. 24. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!