Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy alakult az életed gyerek...

Hogy alakult az életed gyerek nélkül? Nem bántad meg?

Figyelt kérdés

Elsősorban idősebbek válaszára lennék kíváncsi, akik valamiért a gyerektelen életet választották (társ, karrier, egészségügyi probléma stb.).

Én annak idején 28 évesen úgy éreztem, megtaláltam életem szerelmét. Sajnos tévedtem. Mindketten dolgoztunk, tanultunk, építgettük a karrierünket, nem fért bele az időbe, hogy gyereket vállaljunk. Gyönyörű otthont teremtettünk sok-sok év munkájával, beutaztuk a fél világot, de a gyerek téma fel sem merült. Elrohant az idő, én 40 éves vagyok és rettentő magányos. A férjem fél éve elhagyott egy fiatal kolléganője miatt, akivel már jó ideje csalt és ez a nő most ikrekkel terhes :( Közös barátaink szerint a férjem meg van őrülve, hogy ő most apa lesz.

Számomra ez a megcsalás után a második óriási nagy pofon, hiszen az elmúlt 12 év pont hogy nem erről szólt, soha nem mondta, hogy ő apa akar lenni, szóba sem hozta ezt a témát. Nekem már biztos, hogy nem lesz gyerekem, de most egy kicsit úgy érzem, hogy rettentő hülye voltam, amiért így döntöttem.

Vannak itt 40 feletti, idősebb nők, akik gyerek nélkül élik az életüket? Találtak maguknak olyan partnert, aki ezt elfogadta, vagy volt az előző házasságából gyerek és nem akart újat?

Nagyon magam alatt vagyok és tudom, hogy olyat hibáztam, amit már nem tudok kijavítani.



2019. máj. 10. 12:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
57%
Amikor szerettem volna, 25 körül voltam, de az akkori partnerem nagyon nem akart. Harminc után maradtam egyedül, sokáig nem randiztam, aztán volt még egy két éves kapcsolat, ott megcsalt az ember, amúgy sem éreztem, hogy neki szívesen szülnék. Aztán most sok éve egyedül vagyok, és teljesen megbarátkoztam a dologgal, hogy én nem leszek anya. Szeretem a gyerekeket, de már biztosan nem vállalnék, sőt olyan társra is vágyom elsősorban, akinek nincsen. Bár ez még a jövő titka, hogy párom lesz-e (egyáltalán akarok-e). Azt nem tudom, mennyire viselném jól. Nem érzem úgy, hogy végzetes hiba lenne az, hogy nincs gyerekem, nem bántam meg. Élem az életem, hobbimmal foglalkozom, meg azokkal, akik körülöttem vannak. Már nem is tudnám elképzelni, hogy egy gyerek van az életemben. 38N
2019. máj. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
18%

Nem maradtál ki semmiből, nem úgy ahogy mások az életük egyetlen értelmét látják ebben

Rosszul gondolod. Amikor megszületik a gyermeked akkor döbbensz rá, hogy mi is az élet értelme. Én látom mindkét oldalt, te csak az egyiket. Én éltem gyerek nélkül, és most gyerekkel.


A baj az kérdező, hogy nem igazán tudod feldolgozni azt az undorító dolgot amit ez a szemét ember veled tett. Ebben segítenek a pszichológusok.A gyermek témát sajnos el kell engedned, de ezzel végtelen mennyiségű időt nyersz saját magad fejlesztésére. Találd meg azt amit szeretsz azt amiben jó vagy, és azt csináld.


A másik hozzászólónak még, a nők mindig maguknak szülnek, ezt minden anya tudja. A férfiak fele annyit sem fognak törődni a gyerekkel. Kb letojjják.

2019. máj. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
54%
Nos #12 nem vagyunk egyformák, nem beszélhetsz minden nő nevében. Te így látod, ettől még nem lesz igazad.
2019. máj. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nekem sincs. Soha nem voltam még nős sem, mert extrém kapcsolataim voltak, úgy korban, mint életformában.

10-en 20 év különbségek volta, vagy plusba vagy minuszba. Sose az ásókapanagyharang és gyerekek volt a szempont, hanem a full erotika-szex és minden más. Jó tudom, nem a 8-17-ig melós réteghez tartoztunk egyikünk sem, de nem is harácsoltunk, meg szarrágóskodtunk, hogy még 5 cég még öt villa vagy még öt BMW stbstbstb.

Úgyhogy azt mondom én mind a mai napig örülök hogy nincs, és csak olyan 40+-os nővel állnék össze, akinek ezért vagy azért szintén nincs.

2019. máj. 11. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ne add fel. Én ismertem olyan nőt, aki mellől az anyja minden pasit elmart, ő meg úgy volt nevelve, hogy 42 éves koráig nem mert a sarkára állni, és otthagyni a mamát (a vénasszony valami iszonyat manipulatív volt, az összes többi gyereke ilyen 18-20 évesen menekült tőle, emiatt erre az egyre ezerszeresen települt rá), megtalálta élete szerelmét, közel 45 évesen lett gyereke, majd 47 évesen még egy. Most 56 évesen él boldog házasságban a gyerekei apjával, aki valami 5-6 évvel fiatalabb nála, tehát ötvenesek mind a ketten, de úgy sugárzik a szerelem belőlük, mintha tinik lennének. (a vénasszony is él még, közel a kilencvenhez, már belenyugodott, hogy ennek a lányának az életét sem bírta elcseszni.)
2019. máj. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!