Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az élet nem más, mint egy...

Az élet nem más, mint egy modernkori rabszolgaság?

Figyelt kérdés

Gyűlöljük egymást, pedig egy csónakban evezünk,

Bűnösek vagyunk, mert egymáson nevetünk.

Segítő kar sehol, csak fulladunk, s merülünk,

Lelkünk romlott: a széptől sírunk, a nyomoron derülünk.

Szúrós szagú a narkós cigarettám, füstje maró,

Egy taknyos fiatal vagyok, csak egy újabb drogos tahó.

De lelkem nagy és nyitott - hallom vele a lágy zongoraszót,

Hajnal jár a bárban is, a szigorú csapos most odaszól:

Záróra. A Chopin-noktürn puha dallama is végét járja,

A szolga ágyba dől, s a holnap helyett csak az édes véget várja.



2019. máj. 29. 00:17
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Csak azt látom, hogy itt mindenki megijedt egy szótól.
2019. máj. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
91%

Én csak annyit tudok kérdező, hogy az emberi faj azon részét akik állatokat,embereket tudnak kínozni, megölni, akik kizsákmányolják a természetet, a kukába kéne dobni, mert selejtesek. Valami van ami mozgatja a szálakat, és amiért nincs egyenrangúság, és amiért ténylegesen ekkora a szakadék a szegények és gazdagok között, valami van ami meglapul sunyiban a színfalak mögött és röhög a markában , hogy mit tesz az emberiséggel. Mondhatnám azt is, hogy önként vállaljuk ezt a fajta rabszolgaságot, senki se mondja azt, hogy nekem nem kell az okostelefon, a TV. :D megveszik, kell nekik, a legtöbb embernek bőven elég ennyi, dolgoznak egész nap, egy héten 5-6-7 napot aztán hazamennek leülnek a TV elé bambulni miközben eszik a rosszabbnál rosszabb kajákat. DE senki se tudja , hogy hogyan is lehetne másképp.

Mert mindenki csinálja tovább az önként vállalt rabszolgaságot....

2019. jún. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!