Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha nincs egy barátom se,...

Ha nincs egy barátom se, utálom az egyetemet ahova járok, gyakorlatilag semmi nincs az életben, ami örömet okozna, mit kezdjek magammal?

Figyelt kérdés

3 éve nincsenek barátaim,azóta semmi szociális programon nem voltam.

Érettségi utám elvégeztem egy OKJ-t,amivel nem tudtam elhelyezkedni.Utána rájöttem hogy tovább akarok tanulni,jelentkeztem 2 egyetemre,a 2.helyre fel is vettek,de onnantól minden rosszabb lett és azóta is maga a pokol minden.Egyáltalán nem érdekel ez a szak,előadásokon folyton bealszok és egy kín az egész.A 2.félévekrt töltöm itt.Ha itthagyom,vissza kell fizetnem és szakma nélkül meg csak a gyártósorra mehetnék.Az OKJ legalább tetszett.

Az volt életem nagy álma hogy rendőr legyek,de már 2x is megbuktam az alkalmasságin,ami nem is csoda,hiszen egy antiszociális,önbizalomhiányos senki vagyok.

Szóval az álmaim darabokban vannak,egy olyan suliba járok,amit ki nem állhatok és nincs egy darab barátom se,a kutya sem szól hozzám.Utálom az életemet és mostanában már gyakran sírok is hogy miért kell folytatnom az életet



2019. jún. 11. 22:18
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Természetesen a "boldogságot" itt is elégedettség-ként értettem.
2019. jún. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
50%

Ez azért nem semmi. Ezt akarok, azt akarok, de tenni nem teszek érte semmit. Csak utálkozok és nyafogok, ez se jó, meg az se jó... az órákon nem figyelek csak alszok és értelmiségi akarok - AKAROK!-lenni... Én meg sok pénzt és toronyórát láncostól akarok! Nincs mit tenni, végignyújtózok a kanapén és közben soratom szerencsétlen magamat....

Hát nem tudom, most sírjak vagy nevessek ezen a kérdésen... igen, a válasz cinikus, ironikus, de csak szemléltetni akarom...


Talán el kellene gondolkozni mit is SZERETNÉL igazán, mi az, aminek az eléréséhez érzel kellő motiváciot, amiért hajlandó vagy tenni, sőt TENNI is AKARSZ! De miért is nincs ez így? :

Nem véletlenül vagy ennyire letargikus hangulatban, nem véletlenül nincsenek barátaid és programjaid! Amikor valakinek az életére ilyen mértékben kihatással van a lelki állapota, ott komoly dolgok lehetnek a háttérben és ez ugyanolyan betegség, mint amikor valakinek a teste betegszik meg! Ugyanúgy gyógyítani kell, azért, mert csak akkor élhet teljes életet.

Nagyon jót tennél magadnak, ha felkeresnél ezzel kapcsolatban egy pszichológust és helyére tennétek a dolgokat.

2019. jún. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Egyetemen, hogy nem lehet valakinek barátja? Főiskolán éltem a legnagyobb társasági életet, pedig nem vagyok egy nagy barátkozós típus, de azt nem tudom elképzelni, hogy valakit egyetlen egy emberrel se fújjon össze a szél.


Egyébként agyfaxt kapok ezektől a nem tudok elmenni csak a gyári meló hasonlatoktól. Mi abban a szégyen? Szerintem nagyobb szégyen az, ha valaki hitelből vagy a szülein élősködik. :-) És ezt most nem úgy írtam, hogy én gyári melós lennék és frusztrálna a dolog, csak nem értem a mai fiatalok gondolkodását, de az önsajnáltatás az megy.

2019. aug. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!