Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aki fizikai munkat vegez es...

Aki fizikai munkat vegez es pl lesérül ugye tappenzre megy. Es aki szellemit? Es problema van az hogy dolgozik ugy?

Figyelt kérdés

Szellemi munkat végzek könyvelöi kb. Nem az de igy egyszerübb leirni


Oda kell figyelni hataridöket tartani nem lenne jo dolog tevedni par milliokat, egyeztetni kell ellenörzeseket ellatni.


Csakhogy megesik neha hogy vagy faradt vagyok es majdnemhogy rabukok a billentyüre, vagy szakitason megyek keresztül a parommal es kb egy vulkankitöres meg haboru zajlik a lelkemben, depresszio full mashol vagyok agyilag, kinlodom, meghalnék, igy hogy làssam el a munkàm?


Amig a fizikai dolgozo lesérül kiirja az orvos siman egy hetet otthon piheg, de ha a szellemi dolgozo agya "sérül"le, akkor az hogyan làssa el a feladatait?


Nem olyanokrol beszelek amikor ugy is tuleled tulesel rajta meggyogyulnak a sebek, hanem amikor kesz kaosz van biztos volt mar sokaknak ilyan hogy legszivesebben leinnà magàt csak vagy ilyesmi érzés


2019. aug. 9. 11:47
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
100%
Te valóban csak ezt érted. Rajtad kívül mindenki más tisztában van vele, hogy a mentális problémák is pont ugyanúgy számítanak mint a testiek. Bizony oda lehet állni azzal is a főnök elé, higy magánéleti problémák miatt nem tudsz dolgozni. De amúgy nem kell, az orvos nem fogja bele megosztani mi a problémád, a táppénzes papiron a kódok pedig csak annyit árulnak el, hogy terhes vagy e, munkahelyi baleset ért e, kórházban vagy e, vagy egyéb.
2019. aug. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 A kérdező kommentje:

Persze persze.

A fönök azzal kezdene hogy faggat mi törtent (empatiat szinlelve), ha megmondom az a baj, ha nem akkor meg nem tudja hova tegyen magàban es mennyiben szamithat ram mint beszamithato alkalmazottra

2019. aug. 10. 16:16
 43/47 anonim ***** válasza:

akkor szenvedj

te döntésed. de elmehetsz ugyanúgy hidd el találnak helyetted valakit addig is , nem megy csődbe a mukahelyed

2019. aug. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
100%

Elárulom neked, szellemi munkásként, hogy a fizikai dolgozónak olyan penge idegrendszer kell, mint az állat. A fizikai munka az idegrendszert kegyetlenül igénybe veszi, egyrészt ha már művelt szellemi munkát végző ember vagy, olvasd el a gimis bioszkönyved "Mozgató működések" c. fejezetét vagy tudja a franc, már milyen címmel okítják ezt, ha még tanítják, másrészt meg alapból legyél annyira művelt alapból is, hogy ezt tudod, ha már értelmiségi vagy.


A fizikai melósnak kell a jó fizikum és a jó idegrendszer, hogy szabályozni tudja a mozgását.

A szellemi melósnak kell a jó idegrendszer, és kell a jó fizikai egészség, hogy ne vonja el a figyelmét.


Egy mentális gond ugyanúgy taccsra vághat egy fizikai melóst is, ne legyél már ilyen arrogáns. A különbség, hogy szerencsétlen fizikai melós az egészségét kockáztatva bemegy dolgozni úgy is, mert sajnos a legtöbbet nem fizetik meg rendesen, bár hála égnek, azért alakul, és őket is kezdik jobban fizetni a szakemberhiány miatt.


Ha ez a gond annyira súlyos, hogy a munkaképességedet befolyásolja, akkor háziorvoshoz kell menni, aki kiír vagy pszichiáterhez, aki dettó kiír. Nem kell a fizikai melósok gondjait lebecsülni. Az öreganyám fizikai melós volt, de pl. az idegrendszerről még ő is tudott annyit, amennyit te értelmiségiként láthatólag nem.

2019. aug. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 A kérdező kommentje:
De hisz irtam en taccson is voltam mar szalagon(fiziksi melo) Még sem okoztam bajt. Csak a kollegàk lestek argus szemekkel mert latszott hogy csak testben vagyok ott
2019. aug. 10. 21:24
 46/47 anonim ***** válasza:

"De hisz irtam en taccson is voltam mar szalagon(fiziksi melo) Még sem okoztam bajt"

Mivel nem törvényszerű hogy okoznod kellett volna bármit is.

Ahogy szellemi munkánál sem.

2019. aug. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:

Te nagyon gyanús vagy nekem.

Volt egy kérdező a párkapcsolati problémáknál talán két-három kérdéssel, aminél ugyanígy képtelen volt felfogni dolgokat és tökéletesen ugyanolyan az írásképed (mondjuk ez alapján nem értem, hogy vagy könyvelő... látszik, hogy nem vagy egy IQ bajnok) és ugyanilyen arrogáns is volt. Szerintem te ugyanaz vagy. Pedig én nem szoktam itt ilyeneket írni, hogy te már tettél fel kérdést, blabla.

Talán elváltatok, amiatt amit a másik rovatban írtál?

2019. aug. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!