Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehetne rászorítani egy...

Hogy lehetne rászorítani egy ötven körüli nőt arra, hogy mindenkivel tegeződjön össze a munkahelyén?

Figyelt kérdés
A cégünknél az a szokás, íratlan szabály, hogy mindenki mindenkivel tegeződik. Nemrég került oda egy ötven körüli nő. Amikor felvettem, közöltem vele, hogy nálunk mi a szokás. Akkor úgy tűnt, megértette, amit mondok. Erre hallom a dolgozóktól, hogy mindenkivel magázódik, s ha letegezik, ő kikéri magának, magáztatni kívánja magát az emberekkel. Mint főnök írtam neki egy figyelmeztető e-mailt, amelyben emlékeztettem a cégünkben dívó érintkezési formákra. Erre egy magázó formában megírt e-mailben válaszolt, amelyben közölte, hogy megnézte a Munka Törvénykönyvét, sehol nem írhatja elő sem a munkáltató, sem a vezető a kötelező tegeződést. Ha tudtam volna, hogy ennyire nem tud és nem is akar beilleszkedni, nem őt vettem volna fel. A többi dolgozó lázadozik, és tőlem várja a probléma megoldását. De mit tudok tenni? Milyen eszközeim vannak? A szép szó nem használ nála, ugyanis rideg, acélkemény nő, nem lehet hatni az érzelmeire.

2019. szept. 7. 10:31
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
85%

Ha próbaidőn van,indoklás nélkül elküldheted (ez lehet az egyik megoldás).

De...miért akkora probléma,ha nem tegeződik össze mindenkivel?Lehet,hogy zavarja,h egy huszonéves mondjuk tegezi őt.Amit megértek.Plusz ő nem úgy nőtt fel,hogy mindenki mindenkivel tegeződil.Az sem mindegy,mekkora a cég.Kis létszámú,családias?

Korban illik ő a csapatban?

2019. szept. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 A kérdező kommentje:
Nem akarom kirúgni, mert özvegyasszony, két tinédzser gyereket nevel egyedül. Már megírtam neki azt is, hogy az utcán vagy máshol, ha találkozik a kollégáival, magázódhat velük, de az irodában és munkaidőben legyen szíves igazodni a céges érintkezési szokásokhoz. Még ez az engedmény sem hatotta meg. Így viszont a többi dolgozó előtt zuhanórepülésbe kezd a tekintélyem. Amikor ők beléptek, tőlük is megköveteltem ezt, ők örömmel vállalták, nem esett nehezükre. Mi ebben annyira nehéz? Hogy azt mondjam a másiknak: "te", és ő is így szólítson meg engem? Ez annyira megterhelő?
2019. szept. 7. 11:11
 13/49 anonim ***** válasza:
37%

Rúgd ki a francba!

Ha őt nem érdekli, hogy özvegyasszony és két gyereket nevel, és így sem tud/akar alkalmazkodni, akkor téged se érdekeljen, rúgd ki, aztán legközelebb vegyél fel helyette egy fiatalabbat.

2019. szept. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 A kérdező kommentje:
Nem akarok sok konkrétumot leírni a cégről, mert még ráismer itt valaki. Van amúgy vele egykorú férfi kollégánk. A cégünk abszolút kicsi, családias munkahely. Minden hétfőn reggel Túró Rudi várja a dolgozókat a hűtőben (dolgozónként 3-3 db).
2019. szept. 7. 11:14
 15/49 anonim ***** válasza:
51%

Na, de miért ennyire fontos neked a tegeződés?


Egy idősebb ember már nem olyan rugalmas, de ettől még végezheti jól a munkáját és ha azt egyébként jól végzi, akkor kár lenne csak azért kirúgnod, mert nem akar tegeződni, ez butaság!


Az már inkább probléma, hogy a többi dolgozót is zavarja ez és a nő nem érti meg, hogy kinézik emiatt, én meg nem értem a dolgozókat, hogy miért tegezik le, ha ő nem akarja.


Én nem csinálnék belőle ekkora ügyet, hanem magáznám és kész. Nem olyan nehéz ez, vagy mégis?


A magázódás egyébként a tiszteletadás egyik módja és magázódva nehezebb anyázni is. :)

2019. szept. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
92%
Egyébként milyen végzettséggel lehet(ett) a cégedhez bekerülni? Mert nekem nagyon szimpi a tegeződés és a túró rudi! :))
2019. szept. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
49%

Mit törődsz vele,hogy özvegyasszony meg két gyereket nevel?

Vagy azt csinálja amit mondasz neki vagy elmehet.Nem vagy szociális foglalkoztató gondolom.Ha nem tudsz érzelemmentesen dönteni akkor meg nem való neked a vezetői állás.

2019. szept. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
73%

Ez nem alkalmazkodas kerdese hanem a m.vallalo megalàzàsa hogy a szemelyes jogaiban korlatozva van.

Még megertenem olyan esetkben a felhaborodast ahol dress code van es valaki azert is strandpapucsba jar be dolgozni, vagy pl titoktartasi együttmüködes, stb, de ez?


Amugy a szerzödeseben ki van kötve a tegezödes? Csak mert ha nem akkor a munkaügyis pert is kb ö nyerné meg. Habar lehet szerzödesben sem szabadna ilyet belefoglalni.

2019. szept. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
68%
Kamu kérdés, egy főnök minek írogatna egy ilyen oldalra, pláne ilyen hülyeségeket?...
2019. szept. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 A kérdező kommentje:
Most nincs üres állásunk, mind be van töltve. A cég nem az enyém, a tulajdonosa - aki nemcsak ennek a cégnek, hanem másik négy cégnek is a tulajdonosa - engem bízott meg határozatlan időre a vezetői feladatokkal. Tehát én nem a tulajdonos vagyok, csak a vezető.
2019. szept. 7. 11:28
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!