Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehetne rászorítani egy...

Hogy lehetne rászorítani egy ötven körüli nőt arra, hogy mindenkivel tegeződjön össze a munkahelyén?

Figyelt kérdés
A cégünknél az a szokás, íratlan szabály, hogy mindenki mindenkivel tegeződik. Nemrég került oda egy ötven körüli nő. Amikor felvettem, közöltem vele, hogy nálunk mi a szokás. Akkor úgy tűnt, megértette, amit mondok. Erre hallom a dolgozóktól, hogy mindenkivel magázódik, s ha letegezik, ő kikéri magának, magáztatni kívánja magát az emberekkel. Mint főnök írtam neki egy figyelmeztető e-mailt, amelyben emlékeztettem a cégünkben dívó érintkezési formákra. Erre egy magázó formában megírt e-mailben válaszolt, amelyben közölte, hogy megnézte a Munka Törvénykönyvét, sehol nem írhatja elő sem a munkáltató, sem a vezető a kötelező tegeződést. Ha tudtam volna, hogy ennyire nem tud és nem is akar beilleszkedni, nem őt vettem volna fel. A többi dolgozó lázadozik, és tőlem várja a probléma megoldását. De mit tudok tenni? Milyen eszközeim vannak? A szép szó nem használ nála, ugyanis rideg, acélkemény nő, nem lehet hatni az érzelmeire.

2019. szept. 7. 10:31
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
66%

Nézd ez üzlet,nem kell azt nézni,hogy milyen a családi háttere.

Attól függ: mennyire speciális a szaktudása.Ez alapján mérlegelnék,mennyire akarnám megtartani.Nyilván más a helyzet egy több éve/évtizede ott dolgozó kollégával,de őnála nem ez a helyzet.

Az meg baromság,hogy utcán megengedted neki a magázást.Nem vagy következetes.

Három túró rudi még engem sem tartana jelenlegi munkahelyemen,ha csak ez döntene,nem egy IT szakembert.

2019. szept. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 A kérdező kommentje:
Azért írom ki a kérdést, mert itt sokan olvashatják. Ha akad az olvasók között kommunikációs szakember, munka- és szervezetpszichológus vagy bárki, akinek már volt hasonló problémája, tud SEGÍTENI. Az oldal funkciója ugyanis nem a kérdések minősítése (ki is van írva a szabályzatban: ne a kérdést minősítsd, hanem próbálj meg használható választ adni rá), hanem a másoknak való SEGÍTSÉGNYÚJTÁS. Aki nem tud vagy nem akar segíteni, takarodjon el erről az oldalról. Más országokban normálisan működnek az ilyen oldalak. Csak Magyarországon lehetetleníti el az ilyen oldalak normális működését a rosszindulat az ítélkezés. Itt annyi a rosszindulatú ember.
2019. szept. 7. 11:32
 23/49 anonim ***** válasza:
87%

Akkor tényleg nem értem, hogy miért más cégében, más számlájára próbálsz meg a nővel jófejkedni.

Nem azért rúgod ki, mert nem akar tegeződni, hanem mert láthatólag nem akar és nem is tud beilleszkedni a munkahelyi közösségbe. Mint a kérdező írta is, a többi dolgozó lázadozik, ergo rontja a közösséget és a csapatszellemet.

Neked vezetőként pont ezeket kellene fenntartanod. A saját cégedben tőlem jófejkedhetsz és jótékonykodhatsz, de más cégében más kontójára ezt ne tedd!

2019. szept. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
85%
Sok gondod lesz még vele az már most látszik
2019. szept. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
84%
Még egy gondolat: a tisztelet nem attól függ,hogy a másik embert tegezzük vagy magázzuk.Magázódva is lehet bunkó lenni,illetve tegeződve is lehet tisztelettel beszélni a másik emberrel.
2019. szept. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
100%

Mond el neki, hogy rombolja közösségi szellemet és ha nem változtat rajta, el kell bocsájtanod.

Megemlítheted, hogy többen ezt tanácsolták már.


Vagy tegezzétek, előbb utóbb megunja a vitát, vagy kilép magától.

2019. szept. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
93%

"Most nincs üres állásunk, mind be van töltve."


Én most nem is keresek, de őszintén érdekelne, hogy ennek az asszonynak milyen végzettsége van, ami ehhez a melóhoz kellett, szóval hogy mi kell egy ilyen jó helyhez? :))

2019. szept. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
75%
Egyébként nekem szimpatikus a kérdező, hogy létezik még nem érzelemmentes, azaz emberséges vezető, mert aki átgázol mindenkin, az csak főnök lehet, de jó vezető semmiképp.
2019. szept. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 A kérdező kommentje:
Programtervező informatikus a végzettsége. Mi más lehetne a mi cégünknél? Mindnyájan informatikai területen végeztünk.
2019. szept. 7. 11:46
 30/49 anonim ***** válasza:
35%

"Programtervező informatikus"


Hát akkor pláne, hogy nem rúgnám ki!


Lehet, hogy jön majd utána egy "jófej" nyikhaj, aki mindenkivel puszipajti, aztán közben meg egész nap a gyakorin lóg munkavégzés helyett, na az jobb lenne?!

2019. szept. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!