Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehetne rászorítani egy...

Hogy lehetne rászorítani egy ötven körüli nőt arra, hogy mindenkivel tegeződjön össze a munkahelyén?

Figyelt kérdés
A cégünknél az a szokás, íratlan szabály, hogy mindenki mindenkivel tegeződik. Nemrég került oda egy ötven körüli nő. Amikor felvettem, közöltem vele, hogy nálunk mi a szokás. Akkor úgy tűnt, megértette, amit mondok. Erre hallom a dolgozóktól, hogy mindenkivel magázódik, s ha letegezik, ő kikéri magának, magáztatni kívánja magát az emberekkel. Mint főnök írtam neki egy figyelmeztető e-mailt, amelyben emlékeztettem a cégünkben dívó érintkezési formákra. Erre egy magázó formában megírt e-mailben válaszolt, amelyben közölte, hogy megnézte a Munka Törvénykönyvét, sehol nem írhatja elő sem a munkáltató, sem a vezető a kötelező tegeződést. Ha tudtam volna, hogy ennyire nem tud és nem is akar beilleszkedni, nem őt vettem volna fel. A többi dolgozó lázadozik, és tőlem várja a probléma megoldását. De mit tudok tenni? Milyen eszközeim vannak? A szép szó nem használ nála, ugyanis rideg, acélkemény nő, nem lehet hatni az érzelmeire.

2019. szept. 7. 10:31
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
100%
Ez kb. ugyanolyan, mintha a magázódást követelnéd meg, csak ez a helyzet pont a fordítottja. Egyikhez sincs jogod ezt megszabni. A dolgozók kérhetik tőle, hogy ugyanmár, ne légy merev, tegeződjünk. Ha nem megy neki, akkor úgy is lépni fog. Remélem, hasznos volt a tanácsom. Írom mindezt annak ellenére, hogy utálok magázódni. (Pont 50 vagyok.)
2019. szept. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:

50 éves nőként programozóként egy kis magyar sufnicégnél honlapokat készít.

Gondolom összekattint pár Joomla, Wordpress sablont, és esetleg kicsit ért a CSS-hez. Ilyenből egy hét alatt találsz nyolcvanat, akik valószínűleg viselkedni is tudnak, de ha nem, akkor erre bárkit betaníthatsz 3-4 hét alatt.

2019. szept. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 A kérdező kommentje:
A "sufnicég" címkézést kikérem magamnak. Ha elolvastad, amit fentebb írtam, akkor te is rájöttél (volna), hogy nem egyszerűen honlapkészítéssel foglalkozunk, ennél jóval összetettebb a tevékenységi körünk. Nem kívánunk betanítani senkit, mert ez nem sufnicég, itt szakirányú felsőfokú végzettséggel rendelkező munkatársak vannak.
2019. szept. 7. 12:57
 34/49 anonim ***** válasza:
95%

Jó, akkor nem sufnicég, nem garázscég, hanem KKV, tök mindegy, ne az elnevezéseken rugózzunk.

Igen, bizonyára jóval összetettebb a munkakör, biztos van Google AdSense, meg némi grafikai munka, marketing meg egyebek, de ezek közül egyik sem informatikai munka. Mindegy, ezen se rugózzunk.

A lényeg az, hogy én elhiszem, hogy te egy jó ember vagy, vagy legalábbis próbálsz annak látszani, de te a munkahelyeden elsősorban vezető vagy.

Vágod?

Vezető vagy, akit a tulajdonos fizet, és a tulajdonos érdekeit kell képviselni. Ami jelen esetben az, hogy megmaradjon a jó hangulat, a jó kollektíva, a jó csapatszellem, kellő tekintélyed, és nem az, hogy egy alkalmazkodni nem tudó 50 éves özvegyasszony két gyerekkel ne legyen munkanélküli.

Bármilyen furcsa, de nem lehet minden problémát minden esetben szépen, szép szóval, kedvesen, aranyosan tündi-bündi módon megoldani.

Ez egy munkahely, a munkahelyen pedig vannak szabályok. Ha én jelentkezem X helyre, és X hely elvárja, hogy nyáron is hosszú nadrágban és ingben menjen dolgozni, akkor abban megyek, függetlenül attól, hogy dögmeleg van, és függetlenül attól, hogy soha nem találkozok ügyféllel. Sőt, ha X hely elvárja, hogy az emailjeimet Dear John-al kezdjem, akkor én Dear John-al fogom kezdeni, és nem Hi John-al, és nem fogom végignézni a Munka Törvénykönyvét, hogy biztos nincs rá benne szabályozás, hogy a munkaadó megszabhatja, hogy hogy kezdünk egy céges emailt.

Igazából itt alapvetően két lehetőség van.

1.) Az 50 éves kétgyerekes özvegyasszony vagy egy képzett, nagy tudású, kelendő munkaerő, és akkor úgyis fog majd magának új helyet találni

2.) Az 50 éves kétgyerekes özvegyasszony nem képzett és/vagy nem kelendő munkaerő, és akkor nehezen fog új állást találni. Ebben az esetben viszont azért kellene elküldeni, mert hülye, hogyha ezt nem ismeri fel, és ennek ellenére képtelen beállni a sorba, és tegeződni.

2019. szept. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
89%
Én kirúgnám. Én is infós vagyok és volt hasonló gondunk, szintén nő volt.. baromi idegesítő amikor külön kell figyelni arra, hogy azt az egyet magáznod kell, istentudja milyen hülyeség miatt. 27/N
2019. szept. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan tegezze mindenki ha nálatok ez a szokás. (bár magázós munkahelyrol még nem is hallottam:))
2019. szept. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
28%

Az kemény, hogy egy jó munkahely ismérve a kényszertegeződés és a... túró rudi...


Én nem vagyok öreg, és senkit nem magázok a munkahelyen, de ha ennyire nem tisztelitek, mint embert, szerintem is rúgd ki.

2019. szept. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 A kérdező kommentje:
Bocsánat, de miért ajánlgatja mindenki a kirúgást, amikor nem ez volt a kérdés. Nem azt kérdeztem, hogy kirúgjam-e vagy sem ezt a hölgyet, hanem azt, hogyan lehetne rászorítani arra, hogy igazodjon a munkahelyi normához.
2019. szept. 7. 16:39
 39/49 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Ezért mondjuk a kirúgást, ha a többi kolléga kollektív agyvérzést kap a magázódástól.
2019. szept. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
Én csak egy dolgot nem értek. Hogy lehet az, hogy valakinek nem a tegeződés az egyszerűbb, és elvárja másoktól a magázást? Talán ezt kellene megkérdezni a hölgytől. Miért ragaszkodik ennyire a magázáshoz (annak ellenére, hogy egyedül van a véleményével)? Aztán a válasz ismeretében lehet megtalálni a megoldást.
2019. szept. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!