Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehetne rászorítani egy...

Hogy lehetne rászorítani egy ötven körüli nőt arra, hogy mindenkivel tegeződjön össze a munkahelyén?

Figyelt kérdés
A cégünknél az a szokás, íratlan szabály, hogy mindenki mindenkivel tegeződik. Nemrég került oda egy ötven körüli nő. Amikor felvettem, közöltem vele, hogy nálunk mi a szokás. Akkor úgy tűnt, megértette, amit mondok. Erre hallom a dolgozóktól, hogy mindenkivel magázódik, s ha letegezik, ő kikéri magának, magáztatni kívánja magát az emberekkel. Mint főnök írtam neki egy figyelmeztető e-mailt, amelyben emlékeztettem a cégünkben dívó érintkezési formákra. Erre egy magázó formában megírt e-mailben válaszolt, amelyben közölte, hogy megnézte a Munka Törvénykönyvét, sehol nem írhatja elő sem a munkáltató, sem a vezető a kötelező tegeződést. Ha tudtam volna, hogy ennyire nem tud és nem is akar beilleszkedni, nem őt vettem volna fel. A többi dolgozó lázadozik, és tőlem várja a probléma megoldását. De mit tudok tenni? Milyen eszközeim vannak? A szép szó nem használ nála, ugyanis rideg, acélkemény nő, nem lehet hatni az érzelmeire.

2019. szept. 7. 10:31
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
Már írtunk javaslatokat. Mindenki folytassa a tegeződést irányába és előbb-utóbb vagy ráun és hozzá szokik ő is, vagy csökönyös módon tovább magázódik. Hagyjátok rá ha különcködni akar. Ilyen dolgon fölösleges felidegesíteniük magukat a dolgozóknak.
2019. szept. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
Ha jogi megoldás kell, akkor a munkaszerződés hivatkozzon a Szervezeti és Működési Szabályzatra (SZMSZ), abban pedig le kell írni explicite a tegezést, mint elvárt kommunikációs módot.
2019. szept. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
100%

" hogyan lehetne rászorítani arra, hogy igazodjon a munkahelyi normához."

Mint főnöke, nem utasíthatod, hogy tegeződjön. Ilyen nincs. Vagy megtörik a kollégái nyomása alatt, vagy tovább lép egyszer.

A következő munkatárs felvételénél a munkaköri leírásban beleírhatod, hogy csakis tegeződéssel lehet a munkahelyen kommunikálni a munkatársak nyugodt munkavégzése miatt.

2019. szept. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
0%
De ez ilyen special snowflake képző, ahol csupa autista dolgozik? Bankban toporzékolnak és ciciztetni kell őket, ha az ügyintéző magázza őket, vagy azt túlélik? Nem kell utána terápiára menniük, hogy magázódniuk kellett, nem lehetett haverkázni?
2019. szept. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
83%

A banki ügyintéző nem a kollégánk, egyrészt.

Másrészt ez nem is feltétlen a tegeződés-magázódásról szól, hanem hogy van egy munkahely, egy közösség, ahol megvannak a különböző írott és íratlan szabályok, erre jön valaki és tojik erre.

Ráadásul kikéri, ha valaki le meri tegezni, és a Munka Törvénykönyvére hivatkozik, hogy nem írhatják elő a kötelező tegeződést.

Most őszintén, te főnökként szeretnél ilyen beosztottat, vagy alkalmazottként ilyen kollégát?

Még, hogyha valami szuper programozózseni lenne, aki annyira jó, hogy a cég elviseli az esetleges különc antiszociális viselkedését, de egy 50 éves két gyerekes nő esetén, aki egy ilyen nem garázscégnél dolgozik honlapkészítőként, feltehetőleg nem ez a helyzet.

2019. szept. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 Estádio de Felchút ***** válasza:
90%

Jaj... hát ha ez a kis suf.. öö kkv ennyire multiskodni akar, akkor elmondom, hogy multinál hogyan csináljuk: culture fit a kulcsszó, amelyet keresel. Ha ez nincs meg, akkor fel se vesszük, ha meg már ott van, akkor elküldjük egy 3 napos dögunalmas assertive communication, utána egy 2 napos még unalmasabb team collaboration tréningre, na az 5 napos agymosás után garantáltan eret vág magán, vagy elhúz a vérbe.

Kirúgni nem szoktunk senkit, vannak szofisztikáltabb módok is, hogy a droid felkösse magát.

2019. szept. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
50%
Ha főnök lennék, az ívet nem tudom elképzelni, amiben leszarom, hogy a kollégák tegezik vagy magázzák egymást. Nagyon sikeres cég lehet, ha ezen megy a hiszti. Ilyen wannabe családias környezet. Vagyis igazi családias, a család is baszogat, ha eltérsz az átlagtól.
2019. szept. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
16%

"Hogy lehetne rászorítani egy ötven körüli nőt"


Már a kérdésed is ostoba, és sértő. Gondolj anyádra.

2019. szept. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
Kérdező! Mi lett a hölggyel?
2020. okt. 1. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!