Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan emberekről, akik úgy hagyják magukat kizsákmányolni, hogy közben vidám képet vágnak?

Figyelt kérdés
Többször is találkoztam már evvel a típussal. A munka embertelen mennyiségű, a körülmények állatiak és ilyesmi. De ők vidám arccal ugranak a főnök minden szavára, sőt, néha önként is. S közben láthatólag jókedvűek és viccelődnek egymással. (Engem meg leszólnak, hogy miért nem mosolygok.) És én, ha nem akarok csicskulni, akkor a főnök velük példálózik. Hogy ők meg képesek érteni, hogy néha jobban kell hajtani. Meg hogy őket bármikor megkérheti, hogy dolgozzanak heti hét napot reggeltől estig. Csak én alkuldozom, ez nem a helyes mentalitás. Ti is úgy gondoljátok, hogy elsősorban az ilyen dolgozóknak köszönhető az, hogy egyáltalán létezik a főnöki zsarnokoskodás?
2019. nov. 23. 09:23
1 2 3 4 5 6
 11/54 A kérdező kommentje:
10: Annyira nem lehet letojni, ugyanis előbb-utóbb oda fut ki a dolog, hogy a főnök szemében én leszek az alkalmatlan, lusta dög, és kirúg. A kínaiban is így történt.
2019. nov. 23. 10:03
 12/54 anonim ***** válasza:
Nyugi, egy hasonló magyar főnök nem áll be.
2019. nov. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
71%
Bármilyen meglepő is számodra, vannak emberek, akik szeretik a munkájukat. Vendéglátásban meg éppenséggel mindíg nagy a hajtás, nem mondhatják a vendégnek, hogy bocs, de most pihenni szeretnénk, nem szolgáljuk ki, mert legközelebb nem fog oda menni. Ha meg a főnök is kiveszi a részét a munkából, az nem éppen zsarnokoskodás. Nem vár el olyant, amit ő maga nem tesz meg.
2019. nov. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 A kérdező kommentje:
13: Nem vágod a lényeget. Nem az a baj, ha elvár némi rugalmasságot.(Bár a jelentősebb mennyiségű túlórát illik minimum egy nappal előre közölni. Ahogy azt is, ha esküvő vagy bármilyen extra parti van, a szokásosnál drasztikusan nagyobb vendégszámmal. De a kínaiban a főnök speciel erre sem volt képes.) Hanem amikor egy emberrel végezteti három dolgát. Valamint azt várja, hogy szabadnap nélkül dolgozz egy hetet, vagy többet, csak mert valaki megbetegedett, vagy egyszerűen csak mert olyan kedve van. Aki ezt szereti, azt vele együtt elküldeném kényszermunkatáborba.
2019. nov. 23. 13:54
 15/54 anonim ***** válasza:
100%
Ez valóban furcsa jelenség és megértelek. De nem vagyunk egyformák. Barmilyen furcsa is úgy látszik vannak olyan emberek akik egy ilyen szituációban is jól érzik magukat. Tudom nehéz de keresni kellene egy ilyan munkahelyet ahol a munkaidő és a bér is megfelel az igenyeiden ahol te is jól erzed magad. Félre ne érts értelek. Csak erre a helyzetre nincs megoldás. Vannak olyan emberek akiknek pl nincs magánéletük csak a munkájuk számít. Szerencsés vagy hogy te nem közéjük tartozol.
2019. nov. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 A kérdező kommentje:

15: Az én életem se különösebben fényes és eseménydús. Párkapcsolatom sincs. Mégsem vágyom arra, hogy javarészt a munkahely körül forogjak.

De igazából a főnöknek kellene megértenie, hogy az, hogy a dolgozók egy része készséggel hajlik az extrém kemény hajtásra, még korántsem jelenti azt, hogy a többinek sem probléma. Tehát, ha valaki konkrétan felajánlkozik neki, hogy bármikor szívesen túlórázik, és bármit elvégez, ne szülje már benne azt a tévképzetet, hogy az összes dolgozó ilyen. A kis kedvenc robotolósait igáztassa, ahogy csak tetszik, de a hozzám hasonlóakat hagyja békén!

2019. nov. 23. 17:27
 17/54 anonim ***** válasza:
53%
Igen, egyértelmüen az ostoba sztahanovista csicskáknak köszönhető a kizsákmányolás. Nyilván, ha minden dolgozó meghúzná a határt, nem lenne ilyen. Még ha lenne értelme ugranizk, mert annyira kimagaslo lenne a fizetés, vagy járna az ugrákásért bármi plusz, megérteném. De nyilván éhbérért dolgoznak. Szánalmas, hogy a semmiért csinálnak magukból bohócot.
2019. nov. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
53%
Ezzel nem tudsz mit csinálni. Bármennyire igazad van ha a főnök szemszögéből nézed a dolgot logikus hogy azok a kedvencei akik a belüket is kidolgozzák és a szabadidejüket is felaldozzák a munka kedvéért. Ha ő a tulajdonos akkor pláne az éri meg neki ha ilyen embereket alkalmaz nem olyanokat akiknek szanadnapra is szüksegük lenne, meg néha napján valami mást is szeretnének csinalni mint dolgozni. Persze ez így jogtalan és szörnyű helyzet. De a kínaiaknak eleve más a mentalitasuk a munkával kapcsolatban. Jártam Kínában. Vannak akik képesek 6 órat utazva ingázni a munkaba. Meg hajnalba percre pontosan kell beerni és úgy indul a nap hogy közösen eléneklik reggel a cég himnuszat. Ehhez képest itt elég laza a munka nekik. Talán létezik olyan hely is ahol masoknak is fontos a munkaidő, a szabadnap meg a pihenőnap. Próbálj ilyen helyet keresni mert a főnöködet és kollégaidat nem fogod tudni megváltoztatni.
2019. nov. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 A kérdező kommentje:
18: Az a kínai már évekkel ezelőtt volt. Jelenleg hálistennek nincs ez a gondom, amiről a kérdésem szól, de bármikor megtörténhet újra, ha olyan helyre kerülök.
2019. nov. 25. 16:00
 20/54 anonim ***** válasza:
53%

A kinaiak nem veszik emberszàmba a munkaeröt es sajat maguat sem. Kepesek eleve a munkahelyen lakni is azaz otthonuk is.

Lattam videot kinaban a szalagmunkas egy tal rizsert dolgozik, müstakvaltaskor a szalag feletti haloagyban alszanak amig a masik müszak dolgozik alatta. Szerintem ök napi 16 orakban is dolgoznak. A film vegere kb azt sem tudtam elkepzelni egyaltalan maganeletük honnan van meg gyerekük. A munkahelyi wc röl?


Ha jelented a nav kimegy vizsgalni ugyan de persze a munkaszerzödesben a heti 5 nap es napi 8 ora van de a valosagban napi 10 oraztat minimum es szombat nekik kötelezö hetköznap speciel ugy nez ki, mert ki sem fizetik, az alapbèrben van benne.

Pl eladoi munka nàluk minibalberert heti 6 nap es 8-18 ig azaz napi 10 ora.

Volt akit azert kirugtak mert tappenzre ment. Ahogy visszajött azonnal felmondtak neki.


De megis van aki elvàllalja!

2019. dec. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!