Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan emberekről, akik úgy hagyják magukat kizsákmányolni, hogy közben vidám képet vágnak?

Figyelt kérdés
Többször is találkoztam már evvel a típussal. A munka embertelen mennyiségű, a körülmények állatiak és ilyesmi. De ők vidám arccal ugranak a főnök minden szavára, sőt, néha önként is. S közben láthatólag jókedvűek és viccelődnek egymással. (Engem meg leszólnak, hogy miért nem mosolygok.) És én, ha nem akarok csicskulni, akkor a főnök velük példálózik. Hogy ők meg képesek érteni, hogy néha jobban kell hajtani. Meg hogy őket bármikor megkérheti, hogy dolgozzanak heti hét napot reggeltől estig. Csak én alkuldozom, ez nem a helyes mentalitás. Ti is úgy gondoljátok, hogy elsősorban az ilyen dolgozóknak köszönhető az, hogy egyáltalán létezik a főnöki zsarnokoskodás?
2019. nov. 23. 09:23
1 2 3 4 5 6
 31/54 A kérdező kommentje:
30: Magyarán unalomból és életürességből fakadó munkamánia?
2020. febr. 19. 09:13
 32/54 anonim ***** válasza:
#31: Lényegében igen. A mostani helyemen pl. olyanok csinálják ezt, akik elváltak és alkoholisták. Vagy csak alkoholisták, de náluk így képben sincs semmilyen nő.
2020. febr. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
0%
Én az egészségügyben dolgozok. Ennél nagyobb kizsákmányolás nem igazán van máshol az országban. Szar fizetés, rengeteg munka. De valakinek meg kell csinálnia. És igen mosolyogni is kell hozzá mert a beteg nem tehet semmiről. De most dobjak el mindent hogy nem én ennyi pénzért ennyi munkával nem segítek Marika néninek?
2020. febr. 20. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 A kérdező kommentje:
34: Ha akad jobb állás, miért ne tennéd? Az ember pénzért dolgozik, nem lelkiismeretből.
2020. febr. 20. 07:50
 35/54 anonim ***** válasza:
36%
Nem kérdező. TE dolgozol a pénzért. Én lelkiismeretbol és azért mert szeretem. Nem mindenki úgy gondolkozik mint te. Szerencsére. Majd ha te fekszel ott a beteg ágyon fájdalmak között fetrengve akkor örülni fogsz ennek.
2020. febr. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 A kérdező kommentje:
35: Te elmész, akad más a helyedre. És nehogymár azt mondd, hogy ha felajánlanának neked egy állást jobb fizuért, akkor visszautasítanád, mondván, hogy te inkább itt akarsz maradni betegeket ápolni minimálbérért. Nevetséges.
2020. febr. 20. 10:23
 37/54 anonim ***** válasza:
52%
És ha akad más a helyemre akkor annak is ugyanazt mondod hogy amint akad más valtsal. Amég szép lassan el nem fogynak rá az emberek, nem? Már el is kezdődött ez a folyamat egyébként, nem véletlen van létszám hiány. És nem, nem valtanek. Ezért mondtam hogy nem mindenki ugyanúgy gondolkodik. Nem is működne úgy a világ ha egyformán gondolkodnank.
2020. febr. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 A kérdező kommentje:

37: Erre két dolgot tudom mondani


1. Vannak olyan munkakörök, amik kifejezetten arról híresek, hogy nem szokás nyugdíjba menni belőlük. Az ember fiatalon lenyom max. néhány évet, utána továbblép, a helyére jön más. Ilyen például az árufeltöltő.

2. Ahogy fentebb is utalok rá, a magadfajta szolgalelkűeknek köszönhető, hogy még van kizsákmányolás és kihasználás (pláne azoknak, akik még a kifizetetlen túlórát is nyulak követelni). Amíg lesz, aki s**rért-húgyért elvállalja, addig bolondok lesznek normálisan megfizetni.

2020. febr. 20. 21:54
 39/54 anonim ***** válasza:
68%
Vannak olyan munkakörök ahol nem lehet a dolgozóknak megengedni maguknak ezt az arroganciat ami belőled árad. Most tegyük fel minden egészségügyi dolgozó egyszerre sztrájkol a szar fizetés és körülmények miatt. De tényleg mindenki kivétel nélkül. Igazunk lenne és jogos lenne. És valószínűleg a kormány végre cselekedne nem csak bekamuzna a tv-ben. De szerinted addigra hány ember halnak meg? Elárulom, nagyon sok. És nem éreznéd járulékos vesztesegnek őket ha te is vagy valamelyik szeretted köztük lenne. Meg valószínű a sebész is tükörbe tudna nézni hogy "áh nem az én hibám hanem a kormanyé". Más munkakörökben meg lehet azt tenni amiről te beszélsz de nálunk egyszerűen nem. És igen, a kormány ezt szépen ki is használja, ezt mindenki tudja. De mi nem értük dolgozunk hanem a betegekért. Ez így volt mindig és így is lesz, mert az eü csak viszi a pénzt, nem hozza így arra sose fognak eleget költeni.
2020. febr. 21. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 A kérdező kommentje:
39: Azt hittem, hogy most csak az ápolói munkakörről beszélünk. És ahogy írod, egyre-inkább munkaerőhiány van benne. Teljesen sosem fogynának el a jelentkezők, ez hülyeség. Hanem beállna olyan munkakörnek, mint az árufeltöltő, amit a legtöbben csak ugródeszkának használnak.
2020. febr. 21. 07:08
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!