Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti is bankkártyára kapjátok a...

Ti is bankkártyára kapjátok a fizut? Mi van azokkal, akiknek nincs és nem is szeretnének?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Eddig olyan helyen dolgoztam általában, ahol nem volt probléma, ha nem volt bankkártyám.

Rendesen megkaptam az elszámolást és annyi pénzt adtak, amennyi járt, nem volt sosem "zsebbefizu".


Épp ezért feleslegesnek tartottam az egészet. Azt meg nevetségesnek, hogy én fizessek azért a banknak, hogy ők használják az én pénzem.


Anno szerettem volna számlát nyitni a megtakarításaimnak, de közölte velem az ügyintéző, hogy ha nem költök róla, akkor magas a havidíj (mif.sz?), az éves díj 4.000, és ha ne adj' Isten félreteszek rá 2 milliót pl, akkor sok tízezerrel megrövidítenek, ha le akarom venni a saját pénzem.


Ezért mondtam is, hogy akkor veszek egy széfet és itthon ingyen gyűjtöm magamnak.


A mostani munkáltatóm ragaszkodna a számlára utaláshoz, nyilván ha muszáj akkor belemegyek, maximum megszüntetem ha munkahelyet váltok és oda nem kell.


Tudom, hogy jó dolog a Pay Pass meg a telefonos fizetés stb, és nem is vagyok 80, de nem fizetek előre (se áruért sem szállásért pl), úgyhogy nekem teljesen felesleges lenne és nem is szeretnék.


Muszáj csináltatnom, ha a munkáltatóm kéri?


2019. dec. 5. 17:34
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
85%

"De a 7,5 milliót ha le akarod venni, akkor az mennyibe kerül neked?"


Miért akarna 7,5 M készpénzt?

Én két éve ingatlant vettem és 14 milliót nem levettem, hanem elutaltam, és semmi plusz pénzbe nem került.

2019. dec. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
95%

De minek akarod levenni a 7,5 milliót?

Nem tudom mire kell, de ha mondjuk autót akarsz venni, akkor is sokkal életszerűbb, hogy átutalod a pénzt, minthogy bemész a bankba, jó drágán kiveszel 7,5 milliót készpénzben, és odaviszed az autókereskedőnek a pénzt egy táskában.

Igen, drága készpénzt kivenni a bankszámláról, de jó esetben nem is lesz rá szükséged.

2019. dec. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
77%
Én is gyűlölöm, nem tartom biztonságosnak, lerànt a bank, szopat az ATM, stb. De munkaközvetítőn keresztül dolgozom, szóval vagy van, vagy szopacs és elküldenek a francba, van a helyedre 100000 másik. Nyilván csak akkor nem, ha a szakmàd pont hiányszakma, de én esti mellett csak alja munkát tudok végezni ahova kell még a vércsoportom is már lassan, mert másképp minden szarèrt von a retkes közvetítő, vagy megkapjuk azt, hogy "van a helyetekre x másik..."
2019. dec. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
64%

Megnyugtatlak, a hiányszakmában dolgozók sem kérik/kapják készpénzben a fizetésüket.

Gondolj bele, IT-cég, programozók, szerintem majd kivesznek a bankból százmillió forint készpénzt, és mindenkinek odaadnak egy borítékot 500-600-700 ezer forintokkal?

2019. dec. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
84%

Ahogy említették nem szándékozom 7 milliót kivenni. Mindent utalok,vagy kártyával fizetek. Készpénz pár ezer forintot leszámítva nem is szokott nálam lenni.


Egyébként volt olyan válaszoló aki privátban lemarházott mert mi lesz ha csődbe megyvaz OTP... :-D

2019. dec. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
93%
Az OBA biztosítja a betéteket 30 millióig (100.000 euro)
2019. dec. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
54%

De minek vennél le milliós tételeket kp-ban?

Egyébként összességében olcsóbb, biztonságosabb online intézni a pénzügyeidet.

Ez a XXI. század

2019. dec. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A 9. alatt említed, hogy banki átutalással esetenként fizetsz érte 100 Ft-ot. Az én bankom (nem írom ide a nevét, mert reklám lenne, de privátban közlöm veled), tehát az én bankom a belföldi átutalásokat ingyen végzi (FŐTÁV, ELMŰ, UPC, közös költség, Díjbeszedő Holding stb.).

Ezért írtam a múlt kommentemben, hogy keress fel több bankot, add elő, hogy mit tudsz havonta ráutaltatni, mit számítasz róla átutaltatni, mit fogsz belőle havonta kivenni (kifizettetni, utaltatni), aztán hasonlítsad össze a kínálataikat, közben jegyzeteld, amit mondanak. Bizonyára adnak a kezedbe egy tájékoztatót is. Ezeket vidd haza és hasonlítsd össze.

2019. dec. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
83%

"ha nincs kártyám, akkor sokba kerül ha le akarok venni a számláról pénzt."

ha nincs kártyád, akkor csak személyesen, a bankban tudsz pénzt levenni, és akkor felszámolnak plusz költséget. ha van kártyád, akkor tudsz atb-ből pénzt kivenni, ami sok banknál havi 1x ingyenes. amúgy tényleg, minek vennél ki milliókat?

2019. dec. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

Kötelezni nem kötelezhet a cég. Viszont simán mondhatja, hogy ő csak utalással tud fizetni és ennek függvényében írod alá a munkaszerződésed.


A nagyapám is otthon tartotta a pénzét az ágyneműtartóban. Mikor kórházba került egy hétre betörtek hozzá és kirabokták. Hiába mondta a biztosítónak, hogy volt 800 ezer forintja nem kapott semmit se.

2019. dec. 6. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!