Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti is bankkártyára kapjátok a...

Ti is bankkártyára kapjátok a fizut? Mi van azokkal, akiknek nincs és nem is szeretnének?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Eddig olyan helyen dolgoztam általában, ahol nem volt probléma, ha nem volt bankkártyám.

Rendesen megkaptam az elszámolást és annyi pénzt adtak, amennyi járt, nem volt sosem "zsebbefizu".


Épp ezért feleslegesnek tartottam az egészet. Azt meg nevetségesnek, hogy én fizessek azért a banknak, hogy ők használják az én pénzem.


Anno szerettem volna számlát nyitni a megtakarításaimnak, de közölte velem az ügyintéző, hogy ha nem költök róla, akkor magas a havidíj (mif.sz?), az éves díj 4.000, és ha ne adj' Isten félreteszek rá 2 milliót pl, akkor sok tízezerrel megrövidítenek, ha le akarom venni a saját pénzem.


Ezért mondtam is, hogy akkor veszek egy széfet és itthon ingyen gyűjtöm magamnak.


A mostani munkáltatóm ragaszkodna a számlára utaláshoz, nyilván ha muszáj akkor belemegyek, maximum megszüntetem ha munkahelyet váltok és oda nem kell.


Tudom, hogy jó dolog a Pay Pass meg a telefonos fizetés stb, és nem is vagyok 80, de nem fizetek előre (se áruért sem szállásért pl), úgyhogy nekem teljesen felesleges lenne és nem is szeretnék.


Muszáj csináltatnom, ha a munkáltatóm kéri?


2019. dec. 5. 17:34
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:
Tényleg volt, aki ezt lemérte? :D ez komoly. Egyébként nem az 5 forintosokat meg az "öccázasokat" gyűjtöm, nem talicskával fogom odatolni a pénzt.
2019. dec. 10. 18:38
 32/35 anonim ***** válasza:
#31 az a baj, hogy mikor valaki ekkora összegeket készpénzzel akar kifizetni az minimum gyanús. hogy bizonyítod pl hogy minden egyes bankjegy eredeti? vagy nem lopott? vagy mondjuk nem adóztál belőle vagy akármi illegális dolog. a készpénz nem visszakövethető. az elektronikus meg igen.
2019. dec. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:

Vásároltam már párszázezer forintos tételt kp-ban, akkor elkérték a személyimet stb, nyilván nem milliós tétel, de szerintem kb ugyanígy működik. Ott azt mondták, hogy bankkártyás fizetésnél is ez lenne az eljárás ilyen esetben.


Meg pl.a lakásvásárlás nem úgy működik, hogy viszem aktatáskába az X milliót, van ügyvéd meg minden más, amin át kell esni.


Nem tudom hogy működik.

2019. dec. 11. 20:24
 34/35 anonim ***** válasza:
66%

"Csak az elvet próbálom megérteni, hogy mi előnyöm származik abból, ha a bankban tartom a pénzem." Nézzük, nekem mi előnyöm származik:


- A bank (OTP) most fizetett nekem több, mint 30 ezer forint hitelkártya visszatérítést (a titka, hogy minden hónapban vissza kell fizetni a tartozást, és akkor nem lesz kamat, ellenben 1-2-3%-ot visszakapsz vásárlásaid után. A bankszámlám havidíja (drágább, prémium számla) 1000 forint, és ha a kártyadíjakat is hozzáadjuk a dologhoz, akkor is pluszban vagyok. Ha nem akarsz hitelkártyát, egy olcsóbb bankszámla havi 400 forint körüli összegbe fáj, ebben ingyenes átutalások (ha jól tudom kb. 200 ezer forintig), ingyenes csoportos beszedési megbízások, havi 2 ingyenes készpénzfelvétel is benne van.

- Kártyával fizetek, ami gyorsabb, nem kell aprópénzt számolgatni se nekem, se a pénztárosnak, és biztonságosabb, ha elhagyod csak letiltod. Csomó BKV automata nem is fogad el készpénzt, csak kártyát.

- Nincsenek váratlan összegek. Múltkor szervízbe vittem a kocsimat, ahol 100 ezer forint előleget kértek, amit helyben, kártyával kifizettem. Bankkártya hiányában mehettem volna haza, majd vissza, rosszabb esetben kérhettem volna új időpontot.

- Parkolásért, autópálya matricáért mobil alkalmazással fizetek, amihez kell bankkártya. (Bár lehet, hogy már SMS-sel is tudsz ezekért fizetni.)

- Nem kell postán fél órán át sorban állni a sárga csekkekkel, nagymamámon kívül nem ismerek nagyon olyat, aki még sárga csekkezne. Konkrétan nem csinálok semmit, csak kapok egy SMS-t, hogy levonták a villany/gáz/... számla díját. Csoportos beszedésnek hívják, nagyon kényelmes dolog, de ha nem bízol meg benne, egyenként is befizetheted online, bankkártyával vagy átutalással, ami kb. annyi idő, mint ameddig felveszed a cipődet hogy elmenj a postára.

- Nem kell a közös költség befizetése miatt a postán felül még bankba is mennem, beállítottam, hogy havonta automatikusan utaljon át X forintot. Nem küld a közös képviselet sárga csekket, nyilván azért, mert számít arra, hogy 2019-ben már van az embereknek bankszámlája...

- Internetről általában a szüleimhez rendelek, szinte mindig otthon van valaki közülük, nekik már csak át kell venni, ugyanis kifizetem előre.

- Tudok zenét hallgatni Spotify-on, le tudok tölteni fizetős alkalmazást a telefonomra az App Store-ból, tudok MOL Limo autót bérelni, nem kell taxizásnál (BOLT taxit használok) számolni a pénzt, csak kiszállok, és levonják a kártyámról. Bankszámla nélkül ezeket a dolgokat buknám.

- Külföldre utaznál, és pl. a Booking.com-on foglalnál szállást? Kártya nélkül nincsen szállás. Autót bérelnél? Sajnálom...

- Nem szívesen tartanék X millió forintot a lakásomban, úgy érzem nagyobb biztonságban van a bankszámlámon. Mindenki azt mondja, hogy hozzá biztos nem törnek be, de mégis több betörésről hallottunk már, mint hogy egy országos bank valamelyik lakossági folyószámláján vagy takarékszámláján tárolt pénzének nyoma veszett volna (0 ilyen eset volt, ne vegyük ide a különböző brókercégeket). Ki is gyulladhat a házad/lakásod, a biztosító meg csak szemen röhög, nagy mennyiségű készpénzre ugyanis nem vonatkozik a biztosítás, annak a bankban a helye, az ő bankbetét biztosításuk vonatkozik a te pénzedre.

- A munkahelyem kb. 1000 főt alkalmaz. Gondolj bele, ha készpénzben kérné akár a dolgozók negyede a fizuját, mekkora káosz lenne, lehetne sorban állni a pénztár előtt, aztán aggódni, hogy ne üssenek le hazafelé a pénzes borítékért.

- Tesóm még tanul, vidéken, ha a szüleimnek nem lenne bankszámlája, és tesómnak elfogyna a pénze, mi lenne? Postagalambot küldenének 200 kilométerre?


Ennyi jutott most eszembe, összességiben órákat, és számos nehézséget spórolok meg havonta azzal, hogy bankban van a pénzem, nem beszélve arról, hogy még fizet is nekem a bank. Sima betéti kártyával, és egy olcsóbb számlacsomaggal is megkapnád ezeket a kényelmeket, ami azért jóval többet ér, mint az a havi párszáz forint számlavezetési díj.


A jövő amúgy is az elektronikus pénz irányába épül. Ha bevezetik végre Budapesten az elektronikus jegyrendszert a BKV-nál, elég lesz csak hozzárendelni a tömegközlekedőknek a chipkártyájukhoz a bankkártyájukat, amiről havonta vonja a rendszer a bérlet árát. A bankszámla nélküliek meg állhatnak sorban az automatánál feltölteni a kártyájukat, reménykedve, hogy éppen készpénz elfogadó kedvében van. Ugyanez a benzinkutaknál, ha nyugati mintára végre elterjed a kútoszlopnál való fizetés (kártyát fogadnak csak el általában), addig én bedugom a kártyám, megtankolom a kocsim, és megyek isten hírével, eközben a bankszámla nélküliek állhatnak sorba, és várhatják a shop-ban, hogy lefőjön az előttük sorban álló kávéja, és hogy végre fizethessenek.


21. században élünk, nem kéne ilyen makacsnak lenni. Ezzel az erővel lemondhatunk a villanykörtéről, égethetünk gyertyát este, hiszen így havonta szobánként akár 200 forintot is spórolhatunk!

2019. dec. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

13as: "kell még a vércsoportom is már lassan,"- hát majdnem bevált.


A kérdés engem is érdekel, én számla- vagy bankkártya-megszüntetésen gondolkodom.

2022. márc. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!