Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti is bankkártyára kapjátok a...

Ti is bankkártyára kapjátok a fizut? Mi van azokkal, akiknek nincs és nem is szeretnének?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Eddig olyan helyen dolgoztam általában, ahol nem volt probléma, ha nem volt bankkártyám.

Rendesen megkaptam az elszámolást és annyi pénzt adtak, amennyi járt, nem volt sosem "zsebbefizu".


Épp ezért feleslegesnek tartottam az egészet. Azt meg nevetségesnek, hogy én fizessek azért a banknak, hogy ők használják az én pénzem.


Anno szerettem volna számlát nyitni a megtakarításaimnak, de közölte velem az ügyintéző, hogy ha nem költök róla, akkor magas a havidíj (mif.sz?), az éves díj 4.000, és ha ne adj' Isten félreteszek rá 2 milliót pl, akkor sok tízezerrel megrövidítenek, ha le akarom venni a saját pénzem.


Ezért mondtam is, hogy akkor veszek egy széfet és itthon ingyen gyűjtöm magamnak.


A mostani munkáltatóm ragaszkodna a számlára utaláshoz, nyilván ha muszáj akkor belemegyek, maximum megszüntetem ha munkahelyet váltok és oda nem kell.


Tudom, hogy jó dolog a Pay Pass meg a telefonos fizetés stb, és nem is vagyok 80, de nem fizetek előre (se áruért sem szállásért pl), úgyhogy nekem teljesen felesleges lenne és nem is szeretnék.


Muszáj csináltatnom, ha a munkáltatóm kéri?


2019. dec. 5. 17:34
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
75%

Marha nagy élmény otthon őrizgetni a készpénzt, többmilliós összegben. Ráadásul biztonságos is...


Mégis mit csinálsz vele? Szétszórod az ágyadon és abban alszol?



Nekem minden megtakarításom számlán van (mák, bank).


Illetve ez nem igaz, van állampapírom papír formátumban. Ezt, amikor lejár, megyek kivenni és újrakötöm online számlán.

2019. dec. 6. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
Sajnos, egy darabig én is ellenálltam,de a változásokkal meg kell tanulni együtt élni. Vagy megszoksz vagy megszöksz.Én nekem még mindig nincs okos telefonom, de voltam már olyan helyzetben, hogy jó lett volna ha van, de tudom, hogy egyszer csak majd váltanom kell, mert nem fogok tudni létezni nélküle mint ahogy bankkártya nélkül se tudok már.
2019. dec. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
#20 biztosító készpénzt nem biztosít. hogy bizonyította volna nagyapád hogy tényleg 800ezer volt? mondhatta volna azt is hogy 10millió. a biztosító meg majd kipengeti a 10millát, mert nagypapi azt mondta? ne bolondozzunk már.
2019. dec. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

21! :D van rendőrségre szóló riasztóm, kamerám stb, szóval attól nem félek, hogy bármi baja lenne a pénznek és megtalálni sem lenne egyszerű, mert nem látható helyen van. Fogok majd pluszba befektetésként venni egy kisebb lakást, arra gyűjtök. Egyszerűbb volt "bedobálni" havi X ezret, mint minden egyes alkalommal bemenni a bankba és befizetni egy számlára.


Egyébként kaptam jó ötleteket, annak utána fogok járni.

2019. dec. 6. 11:33
 25/35 A kérdező kommentje:

22! Nekem nem a fejlődéssel van bajom, nem lovaskocsival járok hanem autóval és okostelefont is használok, mert azon intézem sokszor a melót, maileket stb. Mondjuk Facebookom nincs és sosem volt, de nem is mozgat a dolog. :D


Pusztán annyi, hogy nem volt szükségem bankkártyára meg nem is nagyon tetszettek a lehetőségek, ezért nem csináltattam azóta.

2019. dec. 6. 11:34
 26/35 anonim ***** válasza:
#24 tehát készpénzzel tervezel lakást venni. egyáltalán nem lesz gyanús senkinek. amúgy belegondoltál, hogy néz ki 10-20 millió készpénzben?? talicskával viszed majd?
2019. dec. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

"Megnyugtatlak, a hiányszakmában dolgozók sem kérik/kapják készpénzben a fizetésüket.


Gondolj bele, IT-cég, programozók, szerintem majd kivesznek a bankból százmillió forint készpénzt, és mindenkinek odaadnak egy borítékot 500-600-700 ezer forintokkal?"


Bár nem a kérdéshez kapcsolódik, de sajnos van erre példa, nem is kevés. Jobb helyeken is előfordul, hogy a fizetős jelentés részét zsebbe kapja minden fejlesztő... Több ilyen céget is ismerek. Ami egyébként azért is furcsa, mert valahogy senkinek nem tűnik fel, hogy 20-50 fejlesztő hivatalosan minimálbérért dolgozik.

2019. dec. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
Nincs más megoldás, mint bevenni a leszaromtablettát. :-D
2019. dec. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
#26: hat, egy koteg huszezres az 2 milla. Abbol tiz, vagy akar 20 nem epp talicskanyi mennyiseg, siman elviheti egy aktataskaban. Mas kerdes, hogy hulyeseg, meg nem biztonsagos, de nem megvalosithatatlan.
2019. dec. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
64%
na megneztem, kb. 12mm egy koteg penz. a 20 ezres 70x150 mm koruli, ugyhogy a 20 milla kb. 21x15x5 centi, kb. egy nagyobb tegla merete...
2019. dec. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!