Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Derogál a munka? Hogy kezeljem...

Derogál a munka? Hogy kezeljem a helyzetet?

Figyelt kérdés

Tegnap 15:29 perckor a feladataimat elláttam, megcsináltam amiket meg kellett és kitalálnak még extrákat ráadásul a műszakvezető karba tett kézzel ülve ad utasításokaz, hogy még ott maradt a szemét meg még csináld meg..és hallom máshonnan is, hogy addig nem mehetsz el, amíg...na ott fogtam mérgembe leraktam a seprűt mit képzelek én magamról. Jön utánam nekem derogál a munka, mit képzelek én magamról és amúgy is sietek egy olyan buszhoz ami 16.15kor indul van mèg 40 percem tudtam volna maradni (ingyen puszira). Én lassú vagyok, azért nem végeztem persze, ha extra feladatokat adnak és amúgy jó pihenést aztán becsapja az ajtót. De tényleg mindent megcsináltam már reggel a zárásra készültem volt mindenük ráadásil közlik, hogy te 30kor nem mehetsz el amíg nem segítettél nekem, mert sokan vannak.

Mi az, hogy nem mehetek el 30kor?

Az a kifogásuk, hogy másnak is van családja az nem érv, hogy ketten vagyunk a párommal és váltjuk a gyerek felügyeletét meg ő neki nem tetszik, hogy 40 percem van még a buszig és eljövök félkor. Tartok tőle, hogy cseszegtetni fognak és jön a nagyfőnök is kedden.


2019. dec. 8. 06:02
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ráadásul szüneten se vagyok csak 15 percet és 30 percet dolgoztatnak le.
2019. dec. 8. 06:04
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt nem tudtuk meg, hogy ténylegesen meddig tart a munkaidőd
2019. dec. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Tarts annyi szünetet, amennyi jár, és amennyit ledolgoztatnak.

Ha csak akkor éred el a buszt, ha a munkaidő vége előtt elindulsz, ezt meg kell beszélned a főnökkel, és utána hivatkozhatsz rá, hogy miben állapodtatok meg. Pl. hogy rövidebb ebédszünetet tartasz, és cserébe 15 perccel korábban elmehetsz.

A műszakvezető olyan körülmények között adhat neked utasítást, ahogy az neki jólesik. Az emberi méltóságodat nem sértheti meg, meg üvöltözhet, nem sértegethet. De hogy karba tett kézzel, feltett lábakkal üldögélve sorolja el, hogy mi a feladatod, vagy négykézláb sikálja közben a követ, az teljesen mindegy.

2019. dec. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

7től 15.30ig szoktam lenni általában.

Nem a munkával van a bajom, maradnék én szívesen mondjuk 15.50ig és még úgyis elérem a 16.25ös buszt, de nem fizetik ki - ezzel van problémák, hogy egyre többször fenyegetnek, hogy addig nem mész szünetre, amíg addig nem mész haza, amíg és ez azért nem így megy ám.

2019. dec. 8. 07:22
 5/12 A kérdező kommentje:
16.15ös buszt *
2019. dec. 8. 07:22
 6/12 A kérdező kommentje:
Csak tudom, hogy kedden meg azért is kapni fogok, mert levegőt veszek...
2019. dec. 8. 07:23
 7/12 anonim ***** válasza:

A lényeget nem írtad, meddig tart a munkaidő?


Egyébként ha valaki úgy megy be, hogy már a hazaútra készül, akkor nem csoda, ha szúrja mások szemét

2019. dec. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez egy kérdésnek álcázott panaszkodás, nem több.
2019. dec. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az írásod minőségén látszik, miért csak ilyen kulimunkára futotta tőled, szóval tök mindegy mit írunk, nem látok sok esélyt arra, hogy az segítene rajtad. Ha nem tetszik a rendszer, kezdj valami hasznosat az életeddel és képezd magad tovább.
2019. dec. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"általában 15:30-ig tart a munkaidő" - azaz hivatalosan 7-15:30-ig vagy? Ha igen akkor minden további nélkül távozhatsz a munkaidő végén, ha rugalmas munkaidőben vagy azaz mehetsz akár 8-16:30-ig vagy 6-14:30-ig, esetleg rugalmasan kombinálhatod hogy egyik nap egy órával előbb elmész amit másnap pótolsz, akkor jogos a műszakvezető kérése, hisz kölcsönösen kellene rugalmasnak lenni.

Ha fix munkaidőben vagy és a műszakvezető kérése ellenére te elmész időben akkor következményként csak elbocsátásra számíthatsz. Arra viszont figyelj, hogy a munkát kész legyen mindig és rendesen, hiszen ha ez nem így van akkor lesz is okuk az elbocsátásra.

2019. dec. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!